Analýza

Zpět na článek

Průlomová akce vojenské historie, u které Írán zaplakal: Kdo a jak zničil jeho rakety letící na Izrael

14 komentářů

Avatar - epr3}
epr3
16. dubna 2024 • 10:40
Četl jsem článek, kde se autor na událost podíval jinou optikou, a možná situaci pochopil mnohem lépe, než náš mainstreamový tisk....
http­s://ww­w.no­vare­publi­ka.cz­/2024/­04/ze­lenskyj-place-usa-francie-a-britanie-vystrilely-za-jedinou-noc-na-ochranu-izraele-vice-protivzdusnych-raket-nez-ukrajina-za-celou-valku-dostala-pulrocni-vyroba-celeho-zapadu-byla-spotrebovana-p
Martin Tuhý
15. dubna 2024 • 21:21
Děkuji Iránu za uklidnění situace, teď už jen aby šílenec Bibi neprovedl zase nějakou blbost.
Saša Krach
15. dubna 2024 • 18:57
Irák ukázal zuby,,ale asi nechtěl kousat.Spíše divadlo pro domácí publikum. Izrael by měl dát silné prohlášení a nechat věci být...
Izrael má mocné spojence,,,,Irák může blokovat Perský záliv....
A pokud by to udělal, bůh ví co to udělá s benzínem.
Raději klídek kluci...Zdravím
Avatar - našinec}
našinec
15. dubna 2024 • 19:17
@Saša Krach Írán, ne Írák. Já mám spíše hrůzu z jiné věci. Pro nacistické Německo či komunistické státy byly ambasády nedotknutelné. NATO a ISR to vidí jinak.
Saša Krach
15. dubna 2024 • 20:18
@našinec Jé to jsem ale ůlll🤡
Avatar - našinec}
našinec
15. dubna 2024 • 20:47
@Saša Krach Ty jsi velice dobrý diskutér a máš mé uznání.
Jan Kalisek
16. dubna 2024 • 11:50
@našinec Upřesnil bych, že útoky na ambasády nejsou ničím novým zejména pro Írán. Praktikuje to již dlouhé roky, prakticky ihned po nástupu Chomejního. Z toho máte také hrůzu, předpokládám.
Avatar - našinec}
našinec
15. dubna 2024 • 17:27
To, že Saudská Arábie a Jordánsko pomohli má několik důvodů, ale jedním z nich jsou mezinárodní smlouvy, které zprostředkoval ten "zlý" Trump a Arabové zpravidla dohody drží, na což většinou "dojedou".
Jan Kalisek
16. dubna 2024 • 11:54
@našinec Ne, Arabové dohody nedrží. Tedy přesněji chovají se tak, jak je v jejich zájmu. Z toho plyne, jaké dohody dodržují. Viz například "slavná" JCPOA a její "dodržování" Íránem.
Avatar - našinec}
našinec
16. dubna 2024 • 19:37
@Jan Kalisek To jako vážně? Od smlouvy odstoupily USA a stala se nepoužitelnou. Írán opakovaně avízoval dostatečně dlouho, co udělá, pokud USA se ke smlouvě opět nepřipojí. Následně od nepoužitelné smlouvy odstoupil stejně jako USA. To za A a za B, já jsem psal o Arabech a ne Íráncích.
Avatar - našinec}
našinec
15. dubna 2024 • 17:18
Nebojte se, Írán prohraje bitvu, ale ne válku. Írán se umí poučit, myslí dlouhodobě a strategicky. Možná dosáhl přesně toho, čeho ve skutečnosti chtěl.....A Izraelská armáda až tak také super není. V minulosti opakovaně v plné síle zaútočila na Libanon, kde byla poražena Hizballahem, který čítá 1000 mužů a používal jen ruční zbraně.
Jan Kalisek
16. dubna 2024 • 12:02
@našinec Člověče, vy žijete v nějakém paralelním vesmíru. Kdy prosím Hizballáh v Libanonu porazil IDF? Vraždil, masakroval, rozvracel, kryl se za civilisty, to ano. To umí. A jen ruční zbraně? To jako ty íránské rakety házeli z ruky?
Frank51482
15. dubna 2024 • 16:17
Zabíjet mohou jen obřezaní. Když se někdo ozve, je podle Bucherta blouznivec. A je otázka, jestli neblouzní autor? Nejsem příznivcem islámu ani náhodou, ale ani příznivcem obřezanců. Každý normální jedinec přece dávno ví, co jsou zač.
Jiří Honzírek
15. dubna 2024 • 20:47
@Frank51482 Ty asi normální jedinec nebudeš, když nevíš, že obřízku mají i muslimi! A asi nebudeš zadnej hrdina, když se bojíš podepsat!