Zprávy

Zpět na článek

Zemřel Jaroslav Bašta. Poslanci SPD a bývalému kandidátovi na prezidenta bylo 75 let

19 komentářů

Marcel Blafka
8. dubna 2024 • 17:38
Tento příspěvek porušil pravidla diskuze a byl smazán.
Uživatel_5417695
8. dubna 2024 • 12:58
Bašta na mě působil dojmem doslova ukázkového bambuly, kterej se disidentem stal snad tak nějak omylem. :p
Richard Šebesta
8. dubna 2024 • 14:04
@Uživatel_5417695 No možná lepší charakterní bambula než převlékač kabatů jako náš president nebo agent Bureš.
Uživatel_5417695
8. dubna 2024 • 14:26
@Richard Šebesta
Za špatné a nepoužitelné považuji oba, i když každého jiným způsobem.
Tomáš Kostelecký
8. dubna 2024 • 11:44
V pekle mají posvícení.
giorgio287
8. dubna 2024 • 12:09
@Tomáš Kostelecký

Sprosté zviřátko, nyní ses odkopalo.
Tomáš Kostelecký
8. dubna 2024 • 14:43
ty mě taky @giorgio287
giorgio287
8. dubna 2024 • 14:46
@Tomáš Kostelecký
Sprosté zvířátko potvrzuje, že je opravdu, ale opravdu hulvátem.
lahny
8. dubna 2024 • 11:30
Před několika dny se na Seznamu psalo, že pobírá náhrady a je nemocen.
Zrovna tak se psalo, když někdo zemře a dostane důchod, tak se důchod musí vracet.Z článku na netu...Vrácení přeplatku na důchodu po zemřelém
Takže se ptám, jestli rodina Baštova bude vracet vyplacené náhrady.
Richard Šebesta
8. dubna 2024 • 10:41
Životní příběh politika a člověka a také disidenta Jaroslava Bašty ukazuje nádherně onu starou pravdu a sice že život a svět není černobílý . I u něho se střídaly chvilky kdy vítězilo jeho lepší já a někdy zase naopak. I on někdy měnil názory a pohledy na svět. To je podle mne základ veškerého života neb nikdo není dokonalý a stejně nic co vytvořil člověk není dokonalé. Dodnes ale je mezi námi plno lidí stejně jako třeba v 50.letech minulého století i později v 70.létech a hlavně dnes kteří mají černobílé viděni světa. Nevím zda to jsou primitivové nebo fanatici to si nejsem jist ale třeba při pohledu na válku na Ukrajině se to hned ukáže,že takových černobělochů je u nás a i zde na diskusních fórech hodně.
Miroslav Hraběta
8. dubna 2024 • 15:35
@Richard Šebesta Víme, Šebesta, že tvá nejoblíbenější barva je duhová 🌈😃
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
8. dubna 2024 • 10:38
Nechám Baštu Baštou, byla to vždy rozporuplná a komplikovaná osobnost, jen mě vždy fascinovalo, jak lovil "osobnosti" Pitomio mezi zkrachovalými socany. Kromě Bašty třeba Foldyna, nebo další ministr ČSSD David. A výrazně nadstandardní vztahy měl Okamura i s Davidem Rathem... O to je směšnější, jak mu jeho voliči pořád žerou ty jeho žvásty. A ještě směšnější je, že někteří komentátoři hovoří o SPD jako o pravicové straně. Ne, je to opravdu výrazně levicová strana s levicovým programem. Stačí si vzpomenout třeba na povinné kvóty prodeje českých potravin v supermarketech. Ten zákon tehdy schválilo ANO právě s SPD a vidle do toho hodil až Senát. jinak by nám u kasy nějaký kontrolor vyhazoval z košíku zahraniční výrobky nad limit...)))
tempter
8. dubna 2024 • 10:52
@Uživatel_5734171 SPD není ani pravicová ani levicová, SPD není ani strana. SPD je "eseróčko" jednoho amorálního a nenažraného majitele s pár tupými, ale o to loajálnějšími zaměstnanci.
Papanikula
8. dubna 2024 • 11:02
@tempter
a co je pak sekta SPOLU ????
Kandidati do EP
1. Vondra a jeho milenka vrecionova
2. Niedermayer zelený aktivista gree dealu
3. Zdechovský turista Lidovců věcně pod paroub
jaeger
8. dubna 2024 • 16:46
@Papanikula ***.
Avatar - našinec}
našinec
8. dubna 2024 • 10:24
Říkal jsem si, že zpráva je nějak podezřele nereflexovsky slušně napsaná. Takže zdroj ČTK mne nepřekvapil.
LUF3
8. dubna 2024 • 10:02
Pozůstalí budou pobírat poslanecký plat aby to nebylo neetické, nebo jak si to poslanci nastavili?
Papanikula
8. dubna 2024 • 09:58
Pan Bašta podepsal Chartu a byl na rozdíl od prezidenta lampasaka a komunistického funkcionáře Pavla disident .
Cest jeho památce
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
8. dubna 2024 • 10:32
@Papanikula
Bašta byl zuřivý trockista, přesně proto byl z KSČ vyloučen a byl zavřený. Ne proto, že kritizoval KSČ jako nedemokratickou stranu, ale kritizoval ji za to, že je málo revoluční. Něco jako Petr Uhl. Jinými slovy, rozdíl mezi zuřivým trockistou a komunistickým lampasákem opravdu nevidím...