Reportáže

Zpět na článek

Žádné dítě nesmí zůstat stranou. Místní škola v ústeckých Předlicích je už dvě dekády čistě romská

12 komentářů

Ferdi Nand
31. března 2024 • 11:19
Miroslav Hraběta : Jsem rád, že jsi mě ubezpečil, že výsledek vědecké práce, který shrnuje poznání, že incestní vztahy a jejich následně mentálně poškozené plody jsou jen důsledkem nacistické propagandy. Z tohoto hlediska lze považovat za nacisty i Habsburky a současnou vládu na Islandu.Ještě by mě zajímalo proč je 50 %Cikánů ne gramotných, když jejich asimilace probíhá více ne 400 let ? Židovské etnikum bych do toho netahal, těch se to netýká.
Richard Šebesta
31. března 2024 • 11:34
@Ferdi Nand Hraběta získal to šlechtické jméno omylem. To ho trochu omlouvá. Jinak je totálně mimo.
Hulin No More
2. dubna 2024 • 07:34
@Ferdi Nand ty mi vysvětli, proč Habsburkové nedokázali za 400 let asimilovat Čechy.
Richard Šebesta
30. března 2024 • 16:59
Klíčová slova článku jsou že tato segregace není řízena je přirozená. Přestože nemám Araby v lásce na rozdíl od Židů jichž si velmi vážím , musím uznat že i oni mohou někdy mít pravdu. Přiznávám že vůči Arabům mám předsudky. Ale oni mají jedno krásné přísloví: NEHÁZEJ VŠECHNO DO JEDNOHO PYTLE NEUZVEDNEŠ HO ! Vystihuje to podstatu, že ani Cikány nelze všechny odsuzovat. Ale to že dochází k jejich segregaci nejen u nás ale třeba i na Slovensku je z větší a to slůvko z větší části zdůrazním jejich chyba. Ani minulý ani současný režim nenašel dobrý způsob jak je integrovat. Čím to asi bude ?
Hulin No More
2. dubna 2024 • 07:35
@Richard Šebesta ty chceš někoho odsuzovat, kolaborantská špíno?
Avatar - našinec}
našinec
30. března 2024 • 14:57
Předlice byla exkluzivní čtvrť ze které se stala vyloučená lokalita. A to se může de facto stát kdekoliv.....A obecně platí, že člověk je buď chytrý nebo vychytralý. Obojí nakonec najdou své uplatnění.
Ferdi Nand
30. března 2024 • 12:44
Nedělejme si iluze a podívejme se po světě....Haiti, Zimbabwe, Libérie, Pobřeží slonoviny, Palestina atd . JAKO LITERATURU DOPURUČIJI SEPSANOU,15 TI LETOU STUDII TOHOTO ETNIKA OD PHDR Eduarda Bakaláře .
Miroslav Hraběta
30. března 2024 • 14:52
@Ferdi Nand Koukám, žes též chodil do nějaké zvláštní školy 😃😃
Ferdi Nand
30. března 2024 • 15:12
A protiargument máš jaký ? A vsadil bych se, že ani nevíš kdo Dr Bakalář byl a vyjmenované státy považuješ za vrchol blahobytu a kultury,Prostě prázdný sude, hezky duníš. Ještě si prostuduj ekonomický růst a růst životní úrovněJižní Afriky za posledních 30 let. Jako bys pustil prase do obýváku.@Miroslav Hraběta
Miroslav Hraběta
30. března 2024 • 16:02
@Ferdi Nand "Byl kritizován mj. zainteresovanými sdruženími, jako je pražská židovská komunita. Publikace byly dokonce srovnávány s Hitlerovým dílem Mein Kampf – např. v článku Českého rozhlasu nebo tiskovou agenturou Jewish Telegraph Agency."
Hm, vědec k pohledání 😃😃
Ferdi Nand
31. března 2024 • 11:21
Máš postřeh. Co ty ?@Miroslav Hraběta
Ferdi Nand
31. března 2024 • 11:42
Pana doktora Bakaláře jsem znal osobně a nikdy jsem si, u něho, nevšiml žádné rasistické předpojatosti ani příklon k nacistické ideologii. Napsat o někom, že je hlupák, když skutečně hlupákem je není nic závadného, pokud to hodnotí člověk s patřičnou erudicí.@Miroslav Hraběta