Rozhovory

Zpět na článek

Zlámalová: Voliče vládě nekrade Babiš, ale hloupé kauzy vlastních ministrů a nedodržené sliby

40 komentářů

Pepa Zahrádka
22. března 2024 • 17:15
Slovy velice zjednosdušeně se dá konstaovat asociální vláda dle opozice zklamala svoje voliče, tím že nekoná důsledně reformy, které by voliče opozice zasáhly
Václav Růžička
22. března 2024 • 16:04
Konečně rozumný názor jinak provládního plátku . Zlámalová konečně ne ideologicky,ale reálně.Palec nahoru👍
Pavel Nyklíček
22. března 2024 • 16:01
Pokud pozoruji rétoriku samotného hnutí, tak jednak více jak rok před volbami střílet prázdnými náboji není zajímavé.
Dříve narození na kouzlo hlouposti musí koukat jak husa do flašky, bo vlastně nemaji žádný bod,.kterého by se dalo chytit, nebo se nad něčím zamyslet. Nejde to. Fraška střídá flašku a kauza protikorupční hnutí střídá kauzu.
Prostě to je čím dále prázdnějši a za rok a půl tímto způsobem se z nich stane strana sociální nejistoty.
Babiš chce návrat ve stylu Foca. To je zřejměé.
Zda bude vládnou on Nacher či Havlíček je jednou, ale je třeba vrátit úder a to nebude prospěšné ani současným důchodcům.
Avatar - RASPUTIN}
RASPUTIN
23. března 2024 • 16:55
@Pavel Nyklíček .... Každý úder bude prospěšný.
Frantisek Najman
22. března 2024 • 15:44
Tentokrát má Zlámalová stoprocentní pravdu, má můj souhlas!
jasu1
22. března 2024 • 14:53
Ano,ano,ano. Politická hloupost a nezajímavost premiéra se plně promítá do výkonu a úspěšnosti vlády. Ale kdo chytrej a zajimavej by to chtěl dělat? No nikdo. Všichni se raději živí prací.
Frank51482
22. března 2024 • 11:40
Tento příspěvek porušil pravidla diskuze a byl smazán.
giorgio287
22. března 2024 • 11:37
Imbecily může volit jen imbecil.
David Holub
22. března 2024 • 11:03
Morálka nestačí, politika je řemeslo, které pan Fiala bohužel neumí, a ještě jím okázale opovrhuje.
Václav Růžička
22. března 2024 • 16:12
@David Holub
Fiala je jen teoretik mimo chápáni běžného života.Knihomol a sebestředný člověk skloubený se sobeckostí jemu vlastní.Typický příklad liberála.Jen já a po mě potopa.
Avatar - našinec}
našinec
22. března 2024 • 10:44
Fialovi poradili, aby svou neschopnost dělat něco s cenami potravin svedl na Agrofert, potažmo Babiše. Jenže si vybral nevhodný spotřebitelský košík - potraviny, které Agrofert nemá ve své dikci.
lug70
22. března 2024 • 10:43
Já hned věděl, že vláda pod taktovkou ODS s neméně vypečenými přicmrndy z pidistran bude katastrofa plná lumpáren. Samé zlodějiny, podvody korupční aféry, služba kmotrům, neplnění slibů voličům, obrovské zadlužování, politici namočení v kauzách organizovaného zločinu atd. atd. Prostě klasika z 90 let. Dalo se to čekat. ODS je furt stejná mafiánská strana, jako v 90 letech. Jediná změna byla jen v nastrčené figurce na post předsedy ODS, "Pana čistého" Fialy. Vlastně se ještě něco změnilo, přibyla služba Bruselu a vyvádění peněz od českého daňového poplatníka do ukrajinské pračky peněz. Stejný trik na naivní voliče s "Panem čistým" už tu byl mezi léty 2010-2013 s Petrem Nečasem, takže voliči se mohli z toho poučit a neskákat mafiánům z ODS a Jidášskými přicnrndy z pidistran znovu na lep.
jasu1
22. března 2024 • 14:54
@lug70
A nějaké řešení by bylo?
Richard Šebesta
22. března 2024 • 10:20
Paní Zlámalová má pravdu. Fialová pětidemolice se demoluje sama. Být volby letos tak dopadne hůře než sedláci u Chlumce . Lži, nesplněné sliby a naprosto skandální chování některých ministrů a celé vlády i vládních poslanců (včetně eurounijních) musí u mnoha voličů vyvolat rozpaky ne-li přímo šok. Jistě namítne někdo vždyť Burešovo ANO se choval taky tak. Ano o tom není sporu
ale tihle jim silně konkurují a v některých věcech je jednoznačně poráží.
lug70
22. března 2024 • 10:57
@Richard Šebesta třeba si uvědomit, že strany 5koalice nebyly u státního lizu spousty let a Piráti ještě nikdy a všichni jejich politici moc dobře vědí, že další takovou šanci už mít nemusí, takže se chovají jak utržení z řetězu a konají stylem "urvi co můžeš (pro sebe) a po mně potopa". Přitom takhle se hlavně politici ODS chovali vždycky a jejich řádění s přicmrndy z pidistran vždy skončilo rozvratem ekonomiky a veřejných financí, chudnutím lidí a naopak bohatnutím kmotrů a cizích korporací. Po nich to následná vláda z druhé strany politického spektra dávala dlouho dohromady. Lidi se z minulosti mohli už konečně poučit a nevolit furt ty stejné provařené strany a politiky
Richard Šebesta
22. března 2024 • 11:38
@lug70 Souhlasím
PEtr Tobes
22. března 2024 • 14:09
@lug70 tak hele, nerikam, ze ODS je cista, jako ostatne kazda strana ma sve "kmotry" a hnuti ANO ho ma dokonce v cele a zaroven jako majitele, coz je bohuzel fakt...ale svadet vse na ne je ciry alibismus a nesmysl, meli smulu na ekonomicke krize ktere byly zpusobeny externalitami, na Burese padl aspon ten covid ktery nezvladl, ale socani vladli snad vzdy, kdyz svitilo "slunce" coz je neuveritelne ze meli takovou kliku, i proto zdanlive vychazeji ze srovnani o neco lepe, ale neni to tak...jsou spis jeste o neco horsi, jen meli stesti...jestli se vrati Bures, tak mozna bude kratkodobe zase "o neco lepe" protoze pojede na dluh jako vzdycky, jeho absolutne nezajima co bude stouto zemi za 15 let nebo vice takze neudela nic pro budoucnost teto zeme, protoze to je vetsinou nepopularni...tak to je
giorgio287
22. března 2024 • 09:59
Vlastizrádci zaslouží jedině šibenici.
Saša Krach
22. března 2024 • 09:10
Poradím vládě...Chce to udělat další schůzku v parlamentě..Ale ne na dva dny . Ale na čtyři dny zamknout sál aby se tam nedostala opozice,,,,pustit kamery a rvát to do voličů...Zdůraznit, prvá schůze stála za provoz parlamentu možná 2miliony a dnešní bude stát čtyři miliony...To dokazuje už je lépe..
A kdo to nechápe je nevzdělaný volič...
A pokud to nezvládnete takto tak naběhnete na vidle jak u prvé schůze.....😂
LUF3
22. března 2024 • 09:01
U mně skončili podpisem migračního paktu. Dnes je migrace trochu upozaděná, kvůli válce a financím, ale za pár let se finance nějak pořeší a my se zavazujeme, že si k nám budeme stěhovat problémové lidi na stálo. Desítky tisíc, nebo stovky ...
Další věc bylo zvýšení daní, úplně všech, když Fiala před volbami stále opakoval "nezvýšíme taně!" . To dokazuje že před volbami netušil do čeho jde (naše finance byly v rozvratu už před válkou, na to se nemůže vymlouvat). Navíc zavedli poplatky za ČT i pro mě, když televizní přijímač ani nevlastním. Tak chtějí řešit státní dluh, opět místo toho, jak slibovali redukovat státní úředníky a dotace.
Pravicová vláda zkomplikuje pracovní trh novými regulacemi... Fiala vůbec nechápe o čem je pravicový postoj (imho je to vidět už z jeho životopisu).
Zmíněné kauzičky, o kterých se mluví na videu mě zase tolik nepálí
Richard Šebesta
22. března 2024 • 10:09
@LUF3 Souhlasím. Pokud jde o ty kauzy i ty dokazují úroveň této vlády.
O agentu Burešovi se právem říká že káže vodu a sám pije víno,totéž platí o vládě. Fiala se zachoval s tou nutelou jako absolutní primitiv a to je přitom profesor. Tahle vláda je nejhorší vláda po listopadu 89.
Avatar - Tomáš B}
Tomáš B
22. března 2024 • 08:59
Ja mam nejvetsi problem s tim, ze cela koalice znacne zezelenala. 🤢
Zeleny ani populisty ani estebaky nevolim. Takze ze me bude nevolic. 🤷🏻‍♂️
LUF3
22. března 2024 • 09:09
@Tomáš B
Volím Svobodné. Opět se asi nedostanou, ale preference jim jdou nahoru, hlasem to podpoříte, lepší než nevolit
Avatar - Tomáš B}
Tomáš B
22. března 2024 • 10:13
@LUF3 Ano, to je fakt, taky o nich někdy přemýšlím.
jerryx
22. března 2024 • 08:00
Tak to nepůjde. Vláda totiž kromě taktiky Antibabiš nic jiného neumí.
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
22. března 2024 • 08:04
@jerryx
myslíš, že jsme se absolutní závislosti na ruském plynu v rekordně krátké době stali taktikou Antibabiš? Tohle je totiž přesně ten problém. Vláda dělá spoustu věcí správně, ale nedokáže je "prodat". A nechává kuního ksichta a jeho marketingovou tlupu vytvářet virtuální realitu, že nemá žádný program, že nic nedělá. Ono to tak špatné s tou vládou totiž není a naštěstí nás svět vnímá jinak, než optikou toho, co od rána do večera píšou koblihy na Twitter a TikTok...
jerryx
22. března 2024 • 08:13
@Uživatel_5734171 Jaký svět? Paní Ursula ,co zlikvidovala Bundeswehr? A koho ? Já nemám s vládou ani s Babišem nic společného. A pamatuji soudruhy, co říkali, kolik oceli na hlavu jsme vyrobili a jak nás vnímá pokrokový svět. Jelikož pokrokový je překlad slova progresivní, pro mě se nic nezměnilo. Pouze svoboda od roku 1990 zhruba do roku 2010 těm nahoře zrovna moc nevyhovuje .
Papanikula
22. března 2024 • 08:40
@Uživatel_5734171
Myslite závislost na ekologickém a drahem bridlicnem plynu z USA ?
Kolik paliva de jen spali na dopravu
Avatar - epr3}
epr3
22. března 2024 • 09:57
@Uživatel_5734171 Ruského plynu nakupujeme pořád ještě 60%, to přiznává i vládní věrchuška. Jenom není přímo od rusáka a stojí víc, než při přímém nákupu. Já myslím, že jsme si nepomohli.
Richard Šebesta
22. března 2024 • 10:26
@Uživatel_5734171 Nevím co tahle vláda dělá správně já toho správného moc nevidím. Okrádá důchodce, na nic nejsou many (léka­ři,ze­měděl­ci,po­licis­té atd) a neplní žádné sliby jen pro Ukrajinu a F35 na to se prachy najdou vždy.
PEtr Tobes
22. března 2024 • 10:35
@Uživatel_5734171 je to tak...zbaveni zavislosti na ruskem plynu je tezce nedocenene..a i to je dilo buresovy a i sobotkovy vlady, neudelali vubec nic, pritom russka hrozba uz po anexi krymu a valce na donbase, kterou tam russko vede od roku 2014, tady jednoznacne byla...skoda ze to neumi lip prodat...zatim ma bures preference v podstate za nic, ale i on to jeste nema jiste a to je dobre a je to na nem videt jak porad knuci..no a videa s kohoutem to uz je no koment, to uz je pocinajici senilita burese...kdo je soudny tak to musi videt
Richard Šebesta
22. března 2024 • 10:39
@PEtr Tobes Bureš to nemá jisté a to nejsem jeho volič ale tahle vláda má jisté že po volbách končí a to bude jen dobře.
Josef
22. března 2024 • 07:52
Svoboda není pro posery.
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
22. března 2024 • 07:49
Všem soudným lidem je jasné, proč tato vláda vznikla. Vznikla jako repelent proti lidem, jako je Bureš, který je REÁLNÝM ohrožením demokracie v této zemi. A přesně proto vláda nefunguje, jak by měla, má to v DNA svého vzniku. Jsou tam logicky naprosto nesourodé subjekty, Piráti a ODS prostě a jednoduše nejsou politicky kompatibilní, i když jsou to obě demokratické strany se vším, co k tomu patří. Ten problém není v této vládě, ale v nulovém koaličním potenciálu stávající opozice, především pak v ANO, které představuje 35 % hlasů a mandátů. ANO nemá program, nemá absolutně žádný obsah. Jediným jejich programem je ochrana byznysu a privátních zájmů svého majitele. A ta rovnice je jednoduchá, "odstraňme" Bureše, rozpadne se v řádu týdnů ANO a vzniknou zase "standardní" levicové subjekty, z nichž některé budou mít nějaký koaliční potenciál. Bureš třeba úplně vyluxoval voliče ČSSD, která koaliční potenciál měla (tím nechci napsat, že se mi po socanech nějak stýská nebo že mi je jich líto, zavinili si to sami).
Každopádně vládní politici by nyní měli začít plán B. Připravovat se na možnost, že ANO jasně vyhraje volby, ale nebude schopno sestavit většinovou vládu. Já bych jim poradil, ať připraví finanční ústavu jako ústavní zákon a tuto pak "vymění" po volbách za umožnění vzniku menšinové vlády ANO. A nechají pár měsíců ANO vládnout, protože pokud zde bude finanční ústava, jejich vláda déle trvat nebude, protože nebudou schopni korumpovat své voliče na dluh...
LUF3
22. března 2024 • 09:30
@Uživatel_5734171
Dluhovou brzdu máme, Babišova příští vláda na ní možná už narazí. Obávám se, že jenom zvednou hranici, důvody se najdou
Richard Šebesta
22. března 2024 • 10:36
@Uživatel_5734171 No a příští vláda po volbách 2025 vznikne jako repelent proti této vládě ! Bureš u moci dlouho nebude, jestli vůbec povede ANO ve volbách ? Podstatné bude že padne pětidemolice. Jaká bude nová vláda to je ve hvězdách ale tahle to doufám nebude a věřím hlavně že bude lepší než toto fialové prokletí. A to musím dodat že fialovou barvu mám rád.
PEtr Tobes
22. března 2024 • 10:44
@Richard Šebesta ty jsi fakt dobrej...ANO uz tady predvedlo, ze urcite neni lepsi nez tato vlada, je o neco horsi a hlavne haji zajmy sveho majitele a oligarchy, coz je spatne, ale dokazu pochopit, ze nekomu tohle nevadi, hlavne kdyz mu prihodi neco "do zlabu" na dluh...jinak netvrdim nutne, ze by byla pripadna mensinova vlada ANO dramaticky horsi nez tato, to asi ne, taky jsem mel vetsi ocekavani od teto vlady, ale chapu, co za marast musi resit, bures si muze gratulovat ze ted nevladne, tak to je...no a jine alternativy, napr ANO s SPD, tak to je snad spatny vtip..
Uživatel_5236112
22. března 2024 • 07:46
Kdyby to bylo o neplnění slibů (2 roky jsou na To krátká doba) a o kausách, tak by Babiš nemohl mít žádné voliče.
LUF3
22. března 2024 • 09:26
@Uživatel_5236112
"Nezvýšíme daně!", "zjednodušíme legislativu a zredukujeme státní správu"- co s tím začali dělat?
Avatar - epr3}
epr3
22. března 2024 • 06:07
Když se z celkem uvážlivého kritika EU stane servilní eurohujerský europitomeček, obrátí se nad ním žaludek i jeho vlastní babičce.