Komentáře

Zpět na článek

Bohumil Pečinka: Zájmy deseti rodin. Nejradikálnější figury se rozhodly, že udělají v Agrární komoře převrat

55 komentářů

zaka
25. února 2024 • 09:41
Pečínka je profláklej antibabiš.
Jiří Bubeníček
29. února 2024 • 18:18
Musite trochu vědět to je perfektni članek ! Soudruzi šlechtici zemědělstvi ti post jezeďaci zprivatizovani komunisty z minula chtěji dotacky!
Avatar - RASPUTIN}
RASPUTIN
24. února 2024 • 08:50
Pečínka vylez už z toho zadku.
viktor viktor
24. února 2024 • 09:07
@RASPUTIN …Nemůže se v té tmě oriientovat 🥴.
Ivo Hajda
2. března 2024 • 22:02
@RASPUTIN něco k článku (faktům) nemáte?
Miloslav Podhola
23. února 2024 • 14:26
Pečinka je vypečenej novinář, bez zábran.
Objektivita se v jeho kruzich nenosí.
Panstvo mělo vždy slouhy!
PEtr Tobes
23. února 2024 • 10:46
agrobaroni typu jandejsek, bures, toman a spol jsou jen pokracovatele komunistickych JZDaku, berou dotace jako hovado, likviduji a skupuji mensi zemedelce protoze maji obrovskou vyhodu pozice na trhu, likviduji a drancuji pudu, cpou do vseho tuny jedu a pak ty sunty prodavaji za kartelove ceny a na tom nechutne bohatnou...trohle melo skoncit davno, bohuzel naprosto obludna dotacni politika, ta puvodni, jim k tomu nahravala, a kdyz se to ma konecne zmenit, tak umi amokrat prudit a blokovat silnice...bohutzel se asi vrani hlavni agrobaron a mafian do vlady a pojede to nejspis dal...to je hnus
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
23. února 2024 • 11:37
@PEtr Tobes
přesně tak. Ostatně podívejme se na naprosto skandální postup našeho antimonopolního úřadu, který dovolil kunímu ksichtovi, aby si koupil konkurenční United Backeries a Odkolek a vytvořil v pečivu monopol. Na Slovensku za tuhle fintu dostal 500 000 000,- Kč pokutu, u nás mu ÚHOS na to šméčko (s fiktivním prodejem tří pekáren) dal razítko. A řediteli ÚHOS Rafajovi pak policie našla doma ve skříni 2 mega cash. A čistě náhodou se tento vejlupek scházel po benzínkách s babišovým "Lucou Brasim", vejlupkem Faltýnkem... Tohle jsou tvrdá fakta, ale koblížkům tohle člověk nevysvětlí, ti jen řeknou, že to je závist... Ano, závidím. závidím těmto pitomcům jejich blbost, protože jak se píše v bibli, blahoslavení chudí duchem...
Richard Šebesta
23. února 2024 • 11:56
@Uživatel_5734171 Tak Bureš jako estebák v tom uměl chodit vždy. Když byl u moci Klaus v 90.letech jezdil mu na narozky a přátelil se s ODS když pak socani bylo to samé. Korumpovat moc to on umí a uměl dokonale. Teď je sám u moci nebo byl takže dosáhl vrchlou.Doufám že i pádu dosáhne.
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
23. února 2024 • 14:19
@Richard Šebesta
léta si Bureš pásl Grosse. Když tento vejlupek s ostudou musel z politiky odejít, tak se Bureš rozhodl, že optimalizuje náklady na korupci a založil si vlastní partaj. pro mě je naprosto neuvěřitelné, jak mu tohle megašméčko vychází... Demokracie naráží na své limity, skutečně si myslím, že se bude muset změnit systém voleb...
PEtr Tobes
23. února 2024 • 15:21
@Uživatel_5734171 jj o antimonoplnim uradu ani nemluv, to je spis promonopolni urad, zkorumpovany az na dren...ano je to desne a jeste horsi je to, ze se to moc nemeni, nebo jen velmi pomalu a to nebude stacit, bures tam ma porad svoje lidi a to je nestesti...nechapu jak je to vubec mozne ale je to tak
Avatar - RASPUTIN}
RASPUTIN
24. února 2024 • 08:52
@Uživatel_5734171 ..."Jak se píše v bibli" Alespoň nelži že umíš číst ferdo.
viktor viktor
23. února 2024 • 11:54
@PEtr Tobes …Zapomněl jste , asi náhodou , na stamilionové dotace pro bratra Jurečky ( kravín, Fiala…. ) . Jako komoušovi , vám úspěšní podnikatelé vadí. Pro vás to budou zlí kulaci a bude je třeba znárodnit. Vy a vám podobní hňupové to dokážete. Máte letitou praxi.
Richard Šebesta
23. února 2024 • 11:58
@viktor viktor Souhlasím s tím že každý kdo je u moci hrabe pro sebe.
viktor viktor
23. února 2024 • 12:08
@Richard Šebesta V bývalých komunistických zemích je ovšem korupce extrémní. Že by Genetická vada ?!? Přesto stojí úspěšný podnikatel vždy za obdiv . Celoživotní pijavice přisáté na stát, a to je u vás každý druhý , jsou hodni opovržení .
PEtr Tobes
23. února 2024 • 15:23
@viktor viktor agrobarony a dotacni podvodniky muze obdivovat jen hlupak nebo komous...nebo jste sam jeden z nich, tak si vyberte...toto neni totiz podnikani v pravem slova smyslu v normalnim a zdravem konkurencnim prostredi..to je ojeb vsech slusnych podnikatelu..ale vseho do casu, vecne jim to prochazet nebude
viktor viktor
23. února 2024 • 16:13
@PEtr Tobes …Dokázat nic nemůžete a tak jen nálepkujete, závidíte a tím hlupákem budete spíše vy. Ale věřím vám, že jak píšete “ všeho do času “. Henleinovci tomu říkali “ Es kommt der Tag “, že budete v rámci “ svého “ chápání demokracie znárodňovat. Nakonec Fiala je s pohrobky Konráda Henleina kamarád. Naše rodina si to užila s nacisty a pak komouši a proto ti, kteří jsme přežili žijeme stále raději na západě, mimo CZ. Občanů bez charakteru a páteře mělo totiž CZ vždy dostatek. Viz současné KSČ na Hradčanech, nebo bývalý i současný předseda ÚS a řada dalších závistivých kariéristů + užitečných idiotů, kteří jim ještě věří. Ono věřit včerejším hnědým, nebo rudým funkcionářům může totiž opravdu jen totální trouba, nebo kariérista. Ani jedno ovšem neomlouvá.
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 16:21
@viktor viktor Přijde mi usměvné, že ze sebe dělate zrovna vy kapitalistu a demokrata. Ale internet snese každou blbost.
viktor viktor
23. února 2024 • 16:37
@Miroslav Sivon…Proto si tu plácáte játra a lžete jak ten Fiala. Pár mladých , nezkušených nadšenců vám asi uvěří, ale nás , co pamatujeme , vaše lži rozhodně neosloví. A je nás tu v emigraci dost.
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 17:02
@viktor viktor jestli lžu, tak to napište kde a lež vyvraťte. Včera jsme se shodli na tom, že jste lhář vy, když jste mě narknul ze lži a nedokázal danou lež dokázat. Místo toho jste placal hlouposti zcela mimo. Jak to dezoláti mají ve zvyku.

Je mi jasné, že chvíli jste kapitalista, pak komunista, pak extremista. Pak žijete v exilu, pak plánujete převrat světa atd. Za mě jste pomatený stařec, který žije u internetu a už neví, co je pravda. Nechal jste si vymýt mozek a ty nesmysly a dezinfo se snažíte posílat dál.
viktor viktor
23. února 2024 • 19:29
@Miroslav Sivon…Já tu píši stále jenom pravdu ale i vy jako zřejmě imbecil s vodnatou hlavou máte právo psát, co chcete. Mimo lhaní. A to vám jde mimořádně dobŕe včera soudruhu, dnes demokrate. Proto to je v CZ stále jen směšný Kocourkov.
giorgio287
23. února 2024 • 10:37
Pokud 10 rodin produkuje 90% potravin, budiž jim čest a chvála. Závist stranou. A kdo závidí, ať si koupí pole, traktor a zkusí si vydělat na živobytí rýpáním v hlíně...
viktor viktor
23. února 2024 • 11:58
@giorgio287 …Napsal jste to přesně, ale to tihle líní a závistiví “ čecháčkové “ , přilepení na státní kasu nebudou chtít. Přeci nebudou pracovat…” Ať žije příživník soudruh Fiala a jeho tým ! “
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 12:13
@giorgio287 se pak nedivte drahým potravinám a ne, aby vás napadlo jezdit do Polska. Tím ty chudáky agrobarony okrádáte!
giorgio287
23. února 2024 • 13:00
@Miroslav Sivon
To jsem nevěděl, že naši zemědělci vlastní hitlermarkety, které nám prodávají české potraviny za několikanásobek výkupních cen..

A ÚHOS v čele s rezavou Mlsnou na to jen čumí. Ale chápu. Za necelé 3mega ročně přece úředník nebude pracovat, že...
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 13:28
@giorgio287 nevím, co je Hitlermarket, což ne přivádí k tomu k myšlence, jestli jste se nezbláznil nebo se vám někdo nevymyl mozek. A vy teď předvádíte extremistu ve stylu islámisty. Nic takového jako Hitlermarket neexistuje. Doufám, že to víte také a doufám, že si hrajete na něco, co fakt nejste.

Jestliže ty markety prodávají za obrovské násobky výkupních cen, proč nemají zisky ve výši 100 - 500 procent? Proč mají 5%? Jejich výsledovky si můžete dohledat. Třeba Lídl má obchod jak v Polsku tak i ČR. V obou je to zahraniční řetězec. Proč má dražší ceny v ČR?

Mlsnu do UHOS dosadit Babiš (agrobaron). Proč ho vláda do teď nevýhodila mi hlava nebere!
Miloslav Podhola
23. února 2024 • 14:34
@giorgio287
Pro Sivon:
Hitler Markéty jsou supermarkety v majetku společnosti ve SRN, které si posílají z ČR domu ročně cca i do jiných zemí EU, 300 miliard KČ na dividendsch.
Ty i já to platíme.
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 14:53
@Miloslav Podhola

> Hitler Markéty jsou supermarkety v majetku společnosti ve SRN

Chtěl jste předpokládám napsat, že je vlastní zahraniční kapital, který má sídlo v Německu, ne? Tohle je totiž blbost.

> které si posílají z ČR domu ročně cca i do jiných zemí EU, 300 miliard KČ na dividendsch.
Ty i já to platíme.

Bavíme se o Lidlu, Kauflandu, Bille, Penny a Globusu. Vy mi s važnou tváří chcete tvrdit, že tyto obchodní řetězce si berou dividendy ve výši 300 miliard Kč? Tak přemyšlím jestli si ze mě děláte legraci nebo jste takový hlupák, že tomu sám věřite. Například lidl měl za rok 2022 zsik 5.18 miliard Kč. I kdyby si Lidl poslal všechny peníze pryč, tak vám stále chybí cca 295 miliard. Chcete mi tvrdit, že zbytek (4 společnosti) mají zisk větší než 295 miliard Kč v ČR? To snad ne...

Druhá věc je, že pokud má firma první ten zisk musí zdanit. Tzn. první státní rozpočet dostane daně od podniku. Vy nic neplatíte. Platí to ten podnik. A když si ten zisk bere případně k sobě, tak to jsou peníze toho podniku a nikoliv vaše. Vy nic neplátite. NIC.

Podnik má právo nakládat se svými penězi jak uzná za vhodné, pokud je to v rámci platných zákonů. Tyhle a podobné komoušské móresy, kde stanovujete kdo smí nakladat s penězi fakt nemám rád.
Saša Krach
23. února 2024 • 13:06
@Miroslav Sivon Samo sebou zemědělcům a jejich práci nerozumím.Ale obchodu trochu ano. Proč jezdí naší do Polska,,,je tam levněji.Stát přichází o DPH z kterého žije.Stát má mnoho nástrojů jak zamezit této turistice. Udělal balíček a zdražilo mnoho produktů. A zdražilo vstupy.
A pak úplná blbost...Příklad, zdražení tabákových výrobků, V Polsku krabička cigaret o 50 Kc levněji...Jaký bude mít propad v DPH stát...Veliký. A další...Jako trochu smutný humor.Zdražily dámské vložky,,a 10procent děvčat ve škole na ně nemá,,dle TV..A kupují školy.....Pak nemají na školníka...A chtějí peníze na státu.........
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 13:14
@Saša Krach jste se minul v tématu. Úplně do podrobna jsem to nečetl, ale na první dobrou souhlas.
viktor viktor
23. února 2024 • 14:12
@Miroslav Sivon …Jezdit do Polska vám doporučuje i soudruh Křeček ( příznačné jméno ) od narcise Nutelly. Tak asi vás popletl…
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 14:57
@viktor viktor Nepopletl. Ten evidetně nechce podporovat drahé potraviny a nemravné zisky agrobaronů jako vy.
viktor viktor
23. února 2024 • 16:21
@viktor viktor …Ceny si dělaji obchodní řetězce, což asi nevíte a Nutella vám to “ neprozradil “. A já osobně nepodporuji nikoho. Já nakupuji v USA, kde trávím většinu života a jen z dálky sleduji tu opětnou zelenou socializaci v CZ. 🤪
Uživatel_5344652
23. února 2024 • 09:54
Ať žije Babiš náš spasitel a záchrance. Ať žije Jandejsek - český Navalný.
Saša Krach
23. února 2024 • 09:26
Zlý protest byl v pondělí...tedy dle tisku a vlády. Čtvrteční protest, to bylo , něco jiného a pochválil ji sám pan minis­tr.😝😂­😂😂.Po­licie prý nedala jedinou pokutu..😂 Rozdělení zemědělců,
u nás a na Slovensku, jinde ani náhodou. No,
byli jsme asi dlouho bratři..😝
Závěr...Neznám chudého velkostatkáře. A je mi to jedno.
A země­dělci­....na­sednout na traktor ,a projít školením na západ od nás...jak se dělá demonstrace.😝 Ale je to především jejich věc.
Saša Krach
23. února 2024 • 10:23
@Saša Krach A ještě k velkos­tatká­řům.­..Udá­vali směr a cenu potravin v snad v každém století. A také,,,, modernizaci zemědělství.Pokud malý zemědělec zkrachuje koupi ho velký zemědělec...Tak to je.
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 11:11
@Saša Krach Kdyby ta hra byla fér, tak neřeknu ani popel. Jenže není. Proč dotace šli především velkým farmářům? Proč stát nejvíc hazí klacky pod nohy malým? A ke všemu se to dělo v době, kdy agrobaron, který zdražoval potraviny - protože má oligopol a může - sedí v parlamentu a předtím ve vládě jako premiér.
Mimochodem k tomu udávání směru a ceny potravin: snažili se zdražit co nejvíc pšenici co mohli a uskladnili si ji co nejvíc to šlo. Ano, vydělali opradu hodně peněz. Jenže se nakonec přepočítali. To je ale chyba jejich a ne státu nebo konkurence.
Saša Krach
23. února 2024 • 13:13
@Miroslav Sivon Trochu blbost s tou pšenicí..co takto...nakoupili tajně levnou pšenici z Ukrajiny..aby zničili malého rolníky....A mohli ho koupit..Hezky kecám nepravdy,,,,a jsem akční...Samo sebou lež....😂😂😂😂😂😂😂😂😂😛
viktor viktor
23. února 2024 • 14:16
@Miroslav Sivon …Teď vám tam Fiala !!! pašuje ukrajinskou pšenku, bez EU certifikace. A to je OK ? Jste naivní troubové. Vnuci vám poděkují…🤮
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 13:37
@Saša Krach co je na tom za blbost nevím. Každopádně když myslíte, nechávám vás při tom.
viktor viktor
23. února 2024 • 16:24
@Miroslav Sivon …Co vám také zbývá, když je to smutný fakt. Ale prolhaný Nutella vám to vysvětlí.🤣🤣🤣
Frank51482
23. února 2024 • 09:00
Agrární komora má prosazovat zájmy zemědělců. A pokud to nedělá a kolaboruje se zločineckou pětižumpou, do hajzlu s nimi.
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 11:05
@Frank51482 O kterých zamědělcích mluvíte? Oni existují zhruba tři skupiny. Jedni agrobaroni (mezi nimi Babiš), další jsou menší reprezentovaní agrarní komorou a třeti jsou malý soukromníci.

Velcí měli nelepší podmínky za Babiše /světě div se/ a to se po nástupu nové vlady změnilo. Teď se agrobaroni bouří, protože si mysleli, že když prosadí Babiš green deal, tak mu z toho poteče taky hodně peněz.

Hájit zájmy agrobaronů je fakt blbost. Vás a vaše chování omlouvá jen vaše nevědomost.
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
23. února 2024 • 11:31
@Miroslav Sivon
otázka je, kde končí nevědomost a začíná hloupost. A kde končí hloupost a začíná fanatismus...
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 12:10
@Uživatel_5734171 já tu diskuzi nechci hrotit, proto ten smirlivy ton.
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
23. února 2024 • 08:18
Současný svět ovládají lobby. A nejsilnější a nejpropracovanější ji mají právě zemědělci. A je tomu tak desítky let, ostatně už otec Yossariana byl největším nepěstitelem vojtěšky. Dotace nejsou vynález EU, jak si mnozí myslí, starý Yossarian nepěstoval vojtěšku v USA ve třicátých letech minulého století. A byl v tom dobrý, postupně se stal největším nepěstitelem vojtěšky v okolí a sousedi k němu chodili na radu, jak správně nepěstovat vojtěšku.
A přesně tady je ten problém s Green Dealem a podobnými plány. Myšlenka nepochybně správná, náš vztah k planetě se musí změnit. Problém je, že tuto myšlenku vzali do ruky lobisté. Takže tu vznikly třeba naprosto stupidní emisní povolenky, které nejsou nic jiného než jakási alternativní měna, na které bohatnou nejrůznější šizuňkové. A podobných vylobovaných nesmyslů je zde celá řada. Jedna lobby přebíjí druhou lobby. A vždy na tom někdo pohádkově bohatne a někdo jiný chudne. Potřebujeme systémové řešení, ale k tomu máme několik světelných let daleko. Není ani vůle k něčemu takovému. Výsledkem současných bouří zemědělců nebude potřebná systémová změna, ale jen nějaká další vylobovaná výhoda. Třeba dotace na vyšší administrativní zátěž. Mohlo by to být třeba 550,- euro na metr čtvereční lejster nebo tak něco...
Richard Šebesta
23. února 2024 • 08:55
@Uživatel_5734171 Prostě agent Bureš je falešný člověk, jež má heslo co je dobré pro jeho firmy bude vždy hájit. Pak klidně otočí když se mu to nehodí.
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 09:00
@Uživatel_5734171 No jo, když on stát existuje hlavně proto, aby bral peníze jedněm a dával je jiným.
Avatar - Uživatel_5734171}
Uživatel_5734171
23. února 2024 • 11:30
@Miroslav Sivon
to je karikatura státu. Primárně tu má být stát od toho, aby bránil společné území, aby garantoval zákony a vynucoval si jejich dodržování atd. A na to si bere část peněz od svých obyvatel. buď se k této původní roli vrátí, nebo si lidé budou hledat alternativní společenství. On něco podobného kdysi udělal třeba Baťa, který zjistil, že stát funguje špatně a že to nevyhovuje jeho dělníkům, tak pro své dělníky postavil byty, nemocnice, infrastrukturu atd. A něco podobného začíná fungovat i dnes, kdy vznikají uzavřené resorty, s vlastní "policií", s vlastními "zákony", s vlastním školstvím, zdravotnictvím atd.
Miroslav Sivon
23. února 2024 • 12:09
@Uživatel_5734171 samozřejmě máte pravdu. Psal jsem to v kontextu vaše příspěvku. Můj oblíbený ekonomický autor je F. Bastiat. Myslím, že tenhle výrok (nebo jeho obdobu) jsem si vypůjčil právě od něj.
willi48
23. února 2024 • 08:02
Z kterého velkochléva ustájených bejků se ozvalo tohle Pečínko ?
Spytar
23. února 2024 • 07:17
Masakr a bude ještě hůř .