Rozhovory

Zpět na článek

Doležal v anketě Reflexu: Nesnáším Nové pořádky. To nejhezčí, co jsem zažil, byla polistopadová demokracie

15 komentářů

Avatar - RASPUTIN}
RASPUTIN
25. února 2024 • 20:37
Pravdou je, že by to chtělo novou "kuponovou privatizaci"
Pavel Maleček
24. února 2024 • 06:24
Hm ... tak pan Doležal nesnáší "nové pořádky". Aby přiznal, že jsou to ty, co svou podporou "starých pořádků" pomohl nastolit, to od něj očekávat nelze. Zas až takovým echtes demokratem holt není.
Ale chubivě kecat, jakým že demokratem prý je, tomu jde jak Baťovi sekat cvičky. Ty však lidem k něčemu byly, zatímco Doležalovy rádoby demokecy k hounu jsou. A i to, na rozdíl od jeho keců, se v životu potřebný humus změní.
Avatar - našinec}
našinec
20. února 2024 • 17:44
Zaujal mne ten rok 2014. To zavládly "Nové pořádky" i na naší vládou milované UA. Také se tam oligarchové dostali k moci.
jerryx
20. února 2024 • 13:06
Pan Doležal psal docela zajímavě, ale zapomíná, že Nové pořádky způsobili představitelé Starých pořádků. Kdyby Nečas nezblbnul do kantýnské tak, že zapoměl, že je premiérem, tak by k převratu nedošlo. A pak už předtím, se Nečas dostal k moci po podivném sesazení Topolánka po úplně normálním rozhovoru pro gay časopis. Nebo zklamal už Topolánek ( mimochodem velice inteligentní a vzdělaný člověk), když sestavil vládu s Bursíkem a podporovanou přeběhlíky? Neměl to nechat Paroubkovi a počkat si na příští vítězství? Nebo by ho kmotři zatím sesadili? Faktem je, že Blažek nezvolil dobře, když oslovil Fialu, ale rozloženou ODS vlastně zachránil Zeman, když odmítnul jmenovat Mirku Němcovou premiérkou. Tak tyhle detaily a zájmy nějakých kmotrů v pozadí ovlivňují náš život.
Richard Šebesta
21. února 2024 • 08:11
@jerryx Topolánek vzdělaný a inteligentní člověk. To je vtip ? Pokud jde o tu vzdělanost tak ve své době byl vzdělán i Stalin ( uměl 3 řeči a celé stati z bible, nebo soudruh Gustav Husák taky vzdělanec už za 1.republiky) a oba byli šmejdi nevyššího kalibru. Topolánek byl možná vzdělán ale inteligent to určitě nebyl. Pamatuji jak se choval k jedné ostravské novinářce jako poslední hov...a ty jeho výrazy skoro jako opilec Zeman. Opravdu " pěkný " inteligent.
jerryx
21. února 2024 • 09:10
@Richard Šebesta Tak vychování určitě nemá, ale se vzděláním a inteligencí to nemá nic společného. Četl jste s ním v poslední době nějaké rozhovory? Ano, mně jako havlistovi jeho chování taky nesedí, Havel jak známo nikoho neurážel, lidi pokud možno nejmenoval, i když oni se vždycky v jeho projevech našli, ale to byl spisovatel ještě s prvorepublikovou výchovou. Podstatné je toto- Topolánek chtěl to, co já- demokratický režim, kde nám nebudou diktovat šílení levičáci, takže jsem nejvíc naštvaný na něj. Selhal.
Avatar - Ladislav Sedlák}
Ladislav Sedlák
20. února 2024 • 13:05
To bylo hodně opatrné, tak opatrné, aby jste si to s někým nepoškodil. Já jsem nešťastný, ale to nikoho nezajímá. Armádu řídi žena (snad to je žena?) bez vzdělání, bez zkušenosti a nákup zbraní se řídí záhadnou logikou. Parlament České republiky řídí další žena o které toho moc nevíme, neb ráda cestuje, vládu řídí teoretik, možná dobrý teoretik, ale v praxi nezkušený. Každý ministr má svůj rezort, ale bylo by lepší, kdyby to byl rezort sousední. ANO je nečitelné a nevolitelné a tak nevím, mám se štěstím smát nebo pokakat.
jerryx
20. února 2024 • 17:09
@Ladislav Sedlák Já mám naopak pocit, že o paní Markétě víme už všechno. Ale zůstanu gentlemanem.
Richard Šebesta
21. února 2024 • 08:13
@jerryx Souhlas ale jedno si dovolím Pekarová-Adamová je u většiny obyvatel krajně neoblíbená a totéž Černochová.
jerryx
21. února 2024 • 09:15
@Richard Šebesta O které ženě v politice dnes může gentleman mluvit? Ale řeknu to takhle, většina ženských je natolik rozumná, že by tam dnes nelezla.
Frank51482
20. února 2024 • 10:44
Ten stařec ještě žije?
Petr Urlich
20. února 2024 • 16:34
@Frank51482 co je to za sprostý dotaz?
Petr Eugel
21. února 2024 • 00:53
@Frank51482 Tak pojdi
Antonin Stefka
20. února 2024 • 09:21
..je to tak, sice si v 90tých lotři porcovali kořist, ale žilo se jinak, jako po pádu despocie. Že se něco mění, bylo jasné 11.9 01. ale furt to ještě šlo.
Avatar - RASPUTIN}
RASPUTIN
20. února 2024 • 06:27
JO "polistopadová demokracie" to se mohl beztrestně krást i řadový občan, kde ty časy jsou.