Komentáře

Zpět na článek

Marek Gregor: Vltavská filharmonie. Postavme ji, i kdyby měla přijít na 30 miliard

28 komentářů

Petr Knapino
7. února 2024 • 21:46
Já si myslím,že kulturních stánku je zde až až. Co takhle postavít národní fotbalový stadion. Možná,že tahle mafie Dona Pabla ho postaví v Brně,ale časem se stejně osamostatní a v Čechách budeme mít zase velký ku..vy´.
Not like Somebody
5. února 2024 • 18:58
Snad už konečně někdo pochopí, že takových objektů by bylo potřeba stavět každý rok pět 🤷🏻‍♂️
AHel
5. února 2024 • 19:01
@Not like Somebody
Otázka pro vás z jakých peněz a kdo do takových objektů bude chodit?
Not like Somebody
5. února 2024 • 19:12
@AHel Chodit budou všichni co chodit chtějí (stejně jako všude jinde) a peněz je dost, stačí přestat krmit všechny ty nesmyslné asociály co pořád křičí, že by chtěli něco dostat, přidat, kompenzovat atd 🫣
AHel
5. února 2024 • 19:19
@Not like Somebody
Myslíte, jak chtěla refundovat Covid celá umělecká branže, ...to jsem s Vámi za jedno....Úroveň a vyspělost státu se měří podle toho, jak se chovají ke staré generaci, patří to do žebříčků hodnocení kvality zemí, asi tušíte, kde se nacházíme...země druhé kategorie. Sociální politika je u nás strašná... to nepopírám..a bude hůře. Je nutné nedělat tuto politiku od stolu a formálně ale posuzovat kus od kusu....ale to je nereálné, nevím, proč jím s tím nepomáhají neziskovky, miliardy do nich tečou jak do studny....
AHel
5. února 2024 • 11:42
Znovu jen popisuji realitu dnešních dní: důchodci byli okradeni vládou, potravinová banka hlásí nárůst žadatelů o podporu, tj. lidi nemají na jídlo! 1/3 žáků v Praze nemá na obědy. CZ je zadlužena jako hrom. V hodnocení kvality života jsme padli do země druhé kategorie. Nejsou léky, protože CZ na ně nemá. Neprovedla se diverzifikace příjmů a výdajů vládou... Je nutné říci, co je primární a co sekundární. Jak se zdá primární je zbrojit, sekundární je se starat o občany. Každá vyspělá, země se pozná podle toho, jak se stará o své staré občany. U nás se hlásá, že se musí podporovat domácí péče protože je pro stát nejlevnější. Ve skutečnosti se ale nepodporuje a vytvářejí se podmínky, aby ti obětaví rodinní příslušníci, kteří se o své tatínky a maminky starají, aby na ně nedostali, ani symbolické peníze, za projev úcty, že se o ně starají, ale naopak dělají všechno, aby rodina strádala a odložila velice nerada své staré nemocné rodiče o LDN, kde skoro nikdo nepřežije 3 měsí­ce..­.nep­řipo­míná Vám to něco....je mi na nic, a tady se chtějí vyhazovat peníze na kulturu, která není primární ale sekundární. Souhlasím s jinou pisatelkou. Vyhlaste sbírku, bude to krásné retro a uvidíme, kolik se vybere. U Vltavy takové monstrum!!!! A to si myslím, že jsem moderní člověk. Fialová chobotnice Pana architekta Kaplického se mi moc líbila, jako účelová stavba (knihovna) a experimentální stavba (svým vzhledem a barevností) na překrásném místě! Vláda, ministerstva a zastupitelé to prohlásily za zrůdnost -zastínění hradu,zprofanovaný architekt nám tady nebude stavět hnusnou stavbu....jeden z vůdců ubohého názoru byl radní Richter, pokud si pamatuji, chodila s ním jeden čas T. Kuchařová (misska) Na takové zbytné věci, teď opravdu není čas ani nálada a bere mi dech, že to Praha protlačuje. Není se čemu divit, vláda je protiobčanská, viz ministr juchající až do rána na večírku, když mámy oplakávají své mrtvé děti. Hnus.
Avatar - Pärkund Roservaal}
Pärkund Roservaal
5. února 2024 • 18:56
@AHel 1/3 žáků v Praze prý nemá na obědy a já vidím každý den Starbugsy plné dětí stojících ve frontě na matcha latte za 150 Kč 🫣 to musí být asi nějaká jiná Praha než v ní žiju já 😤
Začíná to tu být jak v Africe, pořád má někdo nataženou ruku 🙄 je na čase aby stát už konečně začal ignoroval všechny ty sociální hekaly a za peníze co vybere na daních stavěl silnice, knihovny, galerie, rychlostní železnice atd. jinak ti všichni netáhla sežerou všechno co ostatní vyprodukují 🙃
AHel
5. února 2024 • 19:09
@Pärkund Roservaal
Vy mluvíte o středoškolácích a studentech VŠ, to máte pravdu, hejkají, že nemají peníze, ale platit školné nechtějí, měla jsem na mysli základní školy, tam se vydávají obědy a z toho vyšla analýza...Naprosto s vámi souhlasím, že sociální hekalové by měli dostat lopatu a makat a z daní by se mělo stavět potřebné pro všechny. Ale vláda tak nečiní a činit nebude, protože jí občané nezajímají, naopak chce slídit, kdo co má a prolomit kde jaké svobody, přečtěte si, co báječný ministr bujarých večírků v době teroristického útoku na nás vymyslel za reformu, trochu nevím, proč jste mi psal, když jsme téměř ve shodě...
Avatar - Pärkund Roservaal}
Pärkund Roservaal
5. února 2024 • 19:18
@AHel obávám se, že nejsme ani trochu, s bujarým večírky nemám žádný problém, na ty má každý právo, když jednomu magorovi lupne v kouli nemůžete hned mluvit o teroristickém útoku, to je naprosto nesmyslné, byl jsem v té době jen pár set metrů od toho a nikdo z lidí nepřestal nakupovat a chodit na večeře, život běžel dál, protože to se prostě nikoho z nich netýkalo 🙄

stejně tak je nesmysl, že třetina dětí základních škol v Praze nemá na jídlo, to už je úplný nesmysl na druhou 👎
Vera Diblikova
2. února 2024 • 19:12
Právě jsem přečetla, že takhle by Praha neměla ani Národní divadlo. To je demagogie jak noha, ať se vypíše sbírka jako tenkrát a uvidíme, kdo si Filharmonii opravdu přeje. Držím palce, ale vsadím boty, že by se moc nevybralo.
Gruber Josef
3. února 2024 • 08:30
@Vera Diblikova Vidím, že názor z roku 90, že kulturu si můžeme dovolit, až si vyděláme "dost" peněz, nese ovoce.
Vera Diblikova
2. února 2024 • 19:09
Co by si kdo zasloužil, není úplně jasné, podle toho kdo a za co. Pokud jde o Filharmonii, tak na ni jednoduše nemáme. Praha má vůči svým všem obyvatelům tolik dluhů, že by zastupitelé měli pokorně zpytovat svědomí, co všechno zanedbali oni sami i jejich předchůdci. Jen samotná doprava je k pláči. Z jejího zlepšení by profitovali všichni, i mimopražští. To, že denně tisíce lidí ztrácejí 30 minut u Blanky cestou do práce je mnohem důležitější, než že pár zazobanců se bude předvádět na koncertě, na který většina Pražanů peníze nemá. Chce to si srovnat priority. Rudolfinum je historicky významné a snad ještě chvíli vydrží na rozdíl od trpělivosti těch, co se každé ráno nemohou dostat do práce.
Miroslav Hraběta
2. února 2024 • 16:18
Krásné 🖤
lennon
2. února 2024 • 15:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Gruber Josef
3. února 2024 • 08:32
@lennon Skanzen by se dal se skřípěním ještě snést, ale křovákov s prodejnami absinthu už ne.
giorgio287
2. února 2024 • 13:25
Marek Gregor jistě tu chaloupku zaplatí. 30 miliard je pár drobných.

P.S. Doporučuji navštívit lékaře 🤣
Miroslav Hraběta
2. února 2024 • 16:17
@giorgio287 Kvůli kopytům, jakým jsi ty, bychom neměli ani Národní divadlo. Naštěstí o tom nerozhoduje žádná plíseň. Na gothaj za deset budeš mít furt 😃😃
lennon
2. února 2024 • 16:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
AHel
2. února 2024 • 12:52
Maga­lomá­nie.­...jak­to, že to nikdo nevidí...
willi48
2. února 2024 • 16:49
@AHel Doufal jsem, že Kaplického Kni***u to pražské šílenství skončilo. Ale ve vedení města je to zřejmě samý "pobóchané" Brňák, jinak si to nadšení z tohoto hnusu nedokáži rozumně vysvětlit. On docela stačí ohavný dáreček od Havla - Tančící dům.
lennon
2. února 2024 • 16:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Gruber Josef
3. února 2024 • 08:34
@willi48 nojo, a v Paříži pořád stojí ta hnusná Eiffelovka, měli ji zbourat hned po výstavě, žeano.
willi48
3. února 2024 • 10:00
@Gruber Josef A proto hned po převratu pražští tržní komsomolci vyrukovali s nekompromisním požadavkem zbourat Žižkovský vysílač. Kdepak, na mimořádný vkus Pražáků, my na venkově nikdy nedosáhneme.
AHel
5. února 2024 • 11:49
@Gruber Josef
Jste demagog...doba, účel, evropská atmosféra, vše nahrávalo symbol Paříže postavit. Teď jsou úplně jiné koncekventce...
lennon
2. února 2024 • 17:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
AHel
5. února 2024 • 19:13
@lennon
Já jsem řekla jen svůj názor, nic více, a prosím Vás netykejte mi, husy jsme spolu rozhodně nepásli. Děkuji.
Scambler
2. února 2024 • 12:04
Dovedu si to představit v Singapuru, u Vltavy ne
Gruber Josef
3. února 2024 • 08:36
@Scambler a proto je taky Singapur dál. No panelák to není, to je fakt