Komentáře

Zpět na článek

Vlk se nažere, ale koza zůstane celá. Jsou haléřové cenovky v obchodech jen vychytralou snahou oblbnout lidi?

7 komentářů

Jiri Ludvik
10. ledna 2024 • 19:25
To nevadí, důchodci ale budou rádi, že to valí dolů...😂😂
Doma nastudují letáky a druhý den ,jsou závody vozíků..😂
Avatar - Petr Fojtik}
Petr Fojtik
19. ledna 2024 • 15:41
@Jiri Ludvik Taky jsem rád že to valí dolů. Před koncem roku třeba Mirinda za ošklivých 25,- a dnes za nádherných 46,85,-
Miloš Hora
10. ledna 2024 • 16:45
Jak mi paní pokladní vrátí případných 18 haléřů ? Není to klamání zákazníka ?
Příklad - šunka 28,82 Kč, a účtují mi 29 Kč...
Milan Čech
10. ledna 2024 • 17:06
@Miloš Hora Pokladní účtuje přesně. Buď nakupte tak, aby se zaokrouhlilo dolů nebo zaplaťte kartou (bez zaokrouhlování).
Miloš Hora
10. ledna 2024 • 17:47
@Milan Čech Tyhle chytráky miluju, - takže si mám k tý šunce ještě koupit rohlík za 2,82Kč ? Výsledek 31,64 Kč a ,,vošidí" mne o 36 haléřů...
Slavnosti sněženek, ,,Nemám nazpátek, vemte si ještě flašku rumu, štangli salámu a máslo a máte to za rovnou stovku."
Přemejšlej, než něco napíšeš...
Milan Čech
10. ledna 2024 • 19:26
@Miloš Hora Pokud by ty rohlíky byly dva, ušetříte zaokrouhlením 46 haléřů
Pavel Hamberger
10. ledna 2024 • 12:34
Pan redaktor zřejmě "spadol z oblakov" a diví se tomu, co je zde v ČR odjakživa. Zákon ČNR 6/1993 Sb., o České národní bance, v § 13 stanovil, že peněžní jednotkou v České republice je koruna česká, dělící se na sto haléřů.
Ano supermarkety uvádějí cenu u jednotlivých položek na haléře. Na benzínce taktéž. Atd., atd. Jen od letošního roku s rozdílnou cenovou strategií a vcelku v nebaťovském duchu. Změna DPH se promítne i do tvorby ceny prodeje časopisu Reflex. To je ale jediný rozdíl oproti loňsku. To jestli došlo ke zdražení jednotlivé položky a nebo ke zmenšení obsahu/váhy od samotného výrobce, je bohužel problém nás zákazníků.
Takže opravdu nechápu pisatelovo téma, které je vcelku mimo mísu. Slevové akce a jejich zákonnost, to je téma, které může napravit nekalosti ve tvorbě cen, to by lid český uvítal od médií. Ale napsat článek o něčem co zde v ČR je standard a legální je vcelku na bednu.