Zprávy

Zpět na článek

Svět ve válce: Existuje možnost ozbrojeného konfliktu, který změní planetu?

15 komentářů

dandy11
21. srpna 2011 • 20:08
Pokud k válce skutečně dojde, bude to naprostá anarchie kdy se budou všichni rvát se všemi. Copak tu ještě někdo něčemu věří? Jenom urvat pro sebe co nejvíc, žádné ideály, hodnoty a pokora. Lidstvo se nepoučí a tak musí přijít trest.
bb664
21. srpna 2011 • 15:33
No co...Něco se v prosinci příštího roku stát musí...Proč ne třeba nějaký válečný konflikt... Atomový útok, nebo tak něco...
ladan
20. srpna 2011 • 20:36
zda bude světová válka nebo ne, ale konečně opět jeden z článků, který měl hlavu, patu, tělo, prostě se konečně dal číst. Jefim Fištejn by měl do Reflexu přispívat častěji.
chorochrontochor
20. srpna 2011 • 12:22
Svět je nepochybně na pokraji, pokud ne války, velkého problému. Každá významná civilizace, nebyla-li rozbita zvenčí, poté co dosáhla blahobytu, počala degenerovat a nakonec se zhroutila do sebe. V dnešním provázaném světě by hypotetický zánik měl globální rozměr.

K věci ale - Světový bankrot, který se přes chlácholivé lži zdá být nevyhnutelným, by představoval dokonalou líheň pro 'revoluci', svržení inteligence, krádež zbytků úspor vyšším vrstvám a rekapitulaci let 1938, 1948... Že to se dnes, v moderní době, nemůže stát? To si říkali i tehdy.

Mimochodem nemálo znaků degenerace lze na (nejen euroatlantickém) světě pozorovat už nyní...
listram
19. srpna 2011 • 21:08
řekl jeden známý čech.Válka s Turkem bude.
jiriydolezalostny
19. srpna 2011 • 19:47
jinak se chystá na podzim, myslim, novej díl Call of Duty (hra) - Modern Warfare 3 a ten bude o 3. sv., myslim, určitě tam budou boje v Evropě...pod eiffelovkou a tak, no, jako jasně, proč by nemohla bejt válka tady (teda zatim....to zní dost sci-fi), ale myslim, jakože proti někomu menšímu, že by ostatní státy , nějaký protektoráty zase a tak , jakože by zbytek světa do toho neto, nebo něco velkýho, ale bez nás, nebo něco velkýho a celej svět a teď buďto rychlá jaderná nebo pomalejší klasika.....au...
jiriydolezalostny
19. srpna 2011 • 19:39
na první světovou se připravovaly skoro všechny státy, probíhala asi od počátku století válka ve zbrojení, podstatě skoro 50 let byl v Evropě klid, Němci neměli kolonie a potřebovali zvětšit životní prostor, evropské státy nečekaly, že by válka mohla trvat tak dlouho a mohla být tak inten­zivní­....­....­..no­....­.tak­že..­.já nevim, zapomínáte na to, že jsou tu dávno jaderné zbraně, jasně, mohla by probíhat válka konvenčníma zbraněma, ale i ty konvenční jsou o tolik dokonalejší, že by v našem prostředí to bylo nejspíš dost zničující......
jiriydolezalostny
19. srpna 2011 • 19:40
jsou dokonalejší oproti 2. sv., co se Vietnamu, Iráku, Afg. týče, tam samozřejmě je extrémní prostředí, navíc se tam bojuje dost partyzánskym způsobem, takže......se to moc nedá.......no....
torinese
19. srpna 2011 • 13:39
Už takhle mám těžkou depku a po přečtení rozhovoru s panem Fištejnem se mi přitížilo, skoro jsem si zašla na půdu najít nějaký pevný provaz. Dost mě rozhodilo, že tam mluví o velké pravěpodobnosti další světové války, protože totéž si myslím taky. Jenom jsem své dojmy a pocity nebrala až tak vážně, protože jsem životní pesimista. Vždycky si řeknu, že lepší vývoj by mě mohl maximálně příjemně překvapit, ale zásadně očekávám ten nejhorší scénář. A pak ještě ty články o skupovávání zlata a nedůvěře v euro...
sendyman
18. srpna 2011 • 13:23
Ale kde jinde, když už je o tom v článku zmínka: líbí se mi, jak si RX osobuje právo mít "kontroverzní obálky". To je v pořádku, a třeba tahle se mi líbí, je fakt roztomiloučká!
Hrdě se k tomu právu hlásí a případně se i hrdě o něj soudí - a zaplaťpámbu (snad, většinou) vítězně.
Ale běda, když má kontroverzní názor někdo jiný!