Život a styl

Zpět na článek

Kyberválka v San Francisku: Úředníci lidem odstřihli mobily, hackeři jim za to odstřelili web

26 komentářů

filiprx
22. srpna 2011 • 16:59
Jak by to asi mohli vypnout jinde? A já bych osobně byl pro, a mobilní sítě vypnuli natrvalo všichni a všude. A to by byl najednou klid na život. No asi bych přišel o práci, ale byla by to jenom malá daň
sirien
19. srpna 2011 • 13:26
Záchranný systém má tudíž mít oddělené sítě. Nikdo by neměl mít právo zrušit komunikační sítě - ať už mobilní nebo (zejména) internet, prostě protože nikdo - žádný jedinec, organizace ani komise - není dostatečně důvěryhodný na to aby mu něco natolik závažného mohlo být svěřeno do rozhodnutí. Pokud to znamená, že cenou za informační svobodu bude čas od času pár mrtvých, budiž - úplně stejně ostatně přistupuje společnost k autům, letadlům, lodím... to všechno by mohlo být bezpečnější, jenže ty náklady nám za ty zachráněné životy nestojí. A internet mi přijde jako mnohem podstatnější, než laciná doprava 50tkou po městě.
sirien
19. srpna 2011 • 13:22
Anonymous nejsou tak úplně "veřejnost". A doteď neudělali nic, s čím by nešlo bez větších výhrad souhlasit...
waron
18. srpna 2011 • 13:35
Lamaline
tomek7
18. srpna 2011 • 12:29
vždy, když bere veřejnost spravedlnost do vlastních rukou, jde jen o zkreslený úhel pohledu ....
Až vám pověsí na strom manželku nebo bratra jen proto, že neznali okolnosti a možnosti řešení nějaké situace apod. , atky budete říkat že se vám líbí spravedlnost pana Lynche ?
tomek7
18. srpna 2011 • 12:26
ještě nedávno byly události v anglii ve stylu "měli použít ostré náboje" a podobně, kdyby jim ale jen zatípli komunikaci, to by bylo omezení svobody .... jak je snadné komentovat, když nehoří moje auto a můj dům, když nejsem zodpovědný za nic než za svůj zadek ...
el.mimo
17. srpna 2011 • 14:57
Nemělo to vyznít "já + on vs. vy", jen napsal dřív i můj úhel pohledu. **
sendyman
17. srpna 2011 • 13:40
Ale já jsem taky zajedno s vonRammsteinem!
el.mimo
17. srpna 2011 • 11:38
Jsem za jedno s vonrammsteinem, oddělit komunikační kanály by neměl být složitý proces, ostatně už teď jsou odděleny. Jde jen o uzavření procesu, aby při krisových scénářích nebyli v žádném ohledu a na žádné úrovni policie, hasiči, krisový štáb, etc. závislí na veřejné komunikační infrastruktuře. Tím pak odpadne jakýkoli důvod blokovat tyto kanály, mimo již zmíněné.
I třeba Vámi zmíněná živelná katastrofa má ještě další rovinu - ekonomickou. Firmám nelze omezit možnost reagovat na situaci, protože vypnutím sítě ohrozíte jejich stabilitu, což po odeznění první vlny - samotného živlu - přinese novou, v podobě ztráty ekonomické akceschopnosti - finanční/hmotné ztráty, bankroty, propouštění, etc.. A pak tu budeme mít nové New Orleans, jen proto, že stát/město zamezilo lidem nabývat informace z nezávislých zdrojů a vhodně(1) reagovat.
(1) O tom, co je vhodné a co ne pro konkrétní lidi a firmy, mají právo rozhodovat jen oni/ony, neb jde o jejich životy/živobytí. Svěřením této úlohy do rukou státu se dostáváme do roviny ideologické a následky těchto sociálně-ekonomických experimentů můžeme denně vidět na modelu EU.**odpadne jakýkoli důvod blokovat tyto kanály, mimo již zmíněné.
I třeba Vámi zmíněná živelná katastrofa má ještě další rovinu - ekonomickou. Firmám nelze omezit možnost reagovat na situaci, protože vypnutím sítě ohrozíte jejich stabilitu, což po odeznění první vlny - samotného živlu - přinese novou, v podobě ztráty ekonomické akceschopnosti - finanční/hmotné ztráty, bankroty, propouštění, etc.. A pak tu budeme mít nové New Orleans, jen proto, že stát/město zamezilo lidem nabývat informace z nezávislých zdrojů a vhodně(1) reagovat.
(1) O tom, co je vhodné a co ne pro konkrétní lidi a firmy, mají právo rozhodovat jen oni/ony, neb jde o jejich životy/živobytí. Svěřením této úlohy do rukou státu se dostáváme do roviny ideologické a následky těchto sociálně-ekonomických experimentů můžeme denně vidět na modelu EU.**
jirkacv
17. srpna 2011 • 07:04
Ten, kdo bere informace z tisku vážně, měl by se nad sebou zamyslet. Kdo bere vážně informace z bulváru, měl by okamžitě navštívit psychiatra. Ovšem akce Anonymous se mi začínají líbit ;)