Kultura

Zpět na článek

Bez drog do kina nechoďte. Vachlerův film Tajemství a smysl života je nebezpečný ego a ezotrip

63 komentářů

Tomáš Manda
5. dubna 2024 • 01:49
... jak se prosím Vás slušně napíše že pan Martin Bratkovský je debil ?
Milan Zídek
10. prosince 2023 • 13:41
Tento příspěvek porušil pravidla diskuze a byl smazán.
Milan Zídek
10. prosince 2023 • 13:40
Tento příspěvek porušil pravidla diskuze a byl smazán.
Milan Zídek
10. prosince 2023 • 13:36
Tento příspěvek porušil pravidla diskuze a byl smazán.
Milan Zídek
10. prosince 2023 • 13:21
Pan Martin Bartkovský je mladík, který nejen neví, ale ani vzdáleně netuší, co je to vývoj vědomí a správný smysl života, jestli se to maže na chleba nebo přikusuje k rohlíku. Nadpis jeho článku, který obsahuje větu "Bez drog do kina nechoďte.", je v podstatě hrubé poškození autora filmu. Pan Bartkovský si neuvědomuje že negativně manipuluje s názory lidí v Česku a uvádí je v omyl. Jeho článek jasně ukazuje, že autor článku je mladý přízemní materialista, který nemá žádné tušení o tom, že opravdu skutečně existují mnohem vyšší úrovně vědomí než je naše úroveň. Film je o tom, že duše člověka, která prožila mnoho životů, v předposledním životě žíla v těle bohatého mlynáře, který neuměl nic jiného než počítat peníze, v posledním životě v těle Maxe už začala přemýšlet jinak. Max postupně začíná chápat jak by asi člověk měl žít a mít rád lidi kolem sebe. Po delší době přispěl k tomu že rozhádané sestry se smířily a výsledkem nakonec byly dvě šťastné rodiny. Doprovázely to citace myšlenek moudrých lidí, což je v pořádku. Pozor, vývoj duše a jejího vědomí není sci-fi ani ezoterika, je to skutečnost!! A je to to, co má každý správně dělat.
Uživatel_5701196
10. prosince 2023 • 12:17
Tak já na to teda půjdu no. I když tvorba Vachlera mě v minulosti uplně nenadchla. Ale mám teď potřebu si udělat vlastní názor.
Pája Pavel
9. prosince 2023 • 19:38
Aneb bez drog Reflex nečtěte.
Filip Tomek
9. prosince 2023 • 17:34
Souhlasím. Je to 3h slepnec o ničem. S filmem to nemá nic moc společného. Je to jen snuška prázdných frází.
Uživatel_5701067
9. prosince 2023 • 17:17
Pisalek co článek psal asi neví , co je to smysl zivota. Reflex opět selhal.Doufám, že bude více takových filmu
Uživatel_5700906
8. prosince 2023 • 22:17
Reflex opět absolutně selhal. Co za lidi tam proboha pracuje a za co dostávají peníze? Za články tohoto typu tak jedna na bradu. Otřesný.
Uživatel_5700906
8. prosince 2023 • 23:02
@Uživatel_5700906
Jolana Veselá
8. prosince 2023 • 18:21
Normálně komentáře nepíší,ale to ,co jste zplodil je opravdu děsivé.Je až k neuvěření,čím vším se mohou lidé živit.🙄
Vlaďka Jestřábová
8. prosince 2023 • 15:20
Napsané je to docela vtipně, to je asi tak vše. Jinak to nemá s filmem nic společného. Spíš se nás (nebo sebe) autor snaží ujistit o tom, že sám ví všechno nejlépe a jen on má pravdu. 😉
Uživatel_5700772
8. prosince 2023 • 13:16
Pisálek mě pobavil. Je to zřejmě člověk kterému bohužel zůstalo tajemství a smysl života skryto a tak to navždy zůstane. Navíc vyplodit takový blábol a jestě s hrubými chybami ve větě jak by se ideálně měly chovat ženy a děti napsal měkké i ve větě kde jsou ženy a děti podmět, vypovídá o něm hodně. Vachlerův film je úspěšný a to se u nás neodpouští. Pisateli bych doporučila zopakovat si základní školu a shodu podmětu s přísudkem.
muňos muníšek
8. prosince 2023 • 08:24
Každý dosáhne na ovoce ze stromu poznáni, jen do výše, do které dorostl.
Nevadí, že se vám film nelíbil, protože "není na světě ten, co by se zavděčit lidem všem".
Myslím, že autorovi filmu je váš názor lhostejný. Je mnoho a mnoho lidí, kteří viděli film i opakovaně.

Pro všechny - mějte lásku v srdci a buďte k sobě laskaví. Každý má právo mít svůj názor, byť se neshoduje s názorem vaším.
Monika Švandová
7. prosince 2023 • 08:37
Pan Bartkovský je takový utrápený chudáček, který se vypisuje že svých frustrací a strachů... A třeba se z toho jednou vypíše.
Jiří Hlaváček
7. prosince 2023 • 07:43
Pane Bartkovský já vás okrajově sleduji již dlouho. Dle mého názoru jste jen ubohý, nevzdělaný, prorežimní hlupák a lhář. Že jste se pasoval do role filmového kritika mě překvapuje i když možná ani ne protože vy jako každý skutečný hlupák máte pocit že rozumíte všemu. V tomto kontextu chápu že ten film prostě nemáte schopnost pochopit. To co je k tomu nutné s tím se člověk musí narodit a nedá se to nikde naučit nebo koupit. V některých případech se to dá získat nějakým hlubokým životním prožitkem kdy se podíváte do tváře smrti. Ale dle komentářů sleduji že jste spoustu lidí přimněl k zamyšlení a k tomu že se na film půjdou podívat, takže vaše neodborná, neprofesionální a mimořádně hloupá recenze nakonec kouzlem nechtěného způsobila že se na film podívají i lidé kteří původně nechtěli, tak alespoň za toto vám náleží dík.
Jára Klacik
6. prosince 2023 • 20:36
Díky takovým lidem jako jste vy pane Bartovský se z Reflexu stala pěkná žumpa. Proč ? Vy o životě toho ještě moc nevíte.Jednou snad dospěje .
dominicita
6. prosince 2023 • 15:15
Film byl velice pěkně zpracovaný,ale chápu někteří lidé ho nemohou ani pochopit...
Lukáš Suchomel
6. prosince 2023 • 07:06
Díky za recenzi, je skvělé číst jak vám tento film hnul žlučí. Po tom co jste nenávistně poplival vše co šlo už chápu, že tento film bude opravdu výjimečný, přesně tak jak mi ho líčili přátelé. Určitě si ho nenechám ujít! Díky za recenzi, pane niemand 😊
Lukáš Lukáš
6. prosince 2023 • 05:32
Martinku ty presstitutko, opet jsi nezklamal. Slátanina je tvůj článek. Zkaždé věty jde cítit jen závist!!!!
Lucie Džobáková
5. prosince 2023 • 23:56
Nejsem velký filmový fanda ani přispěvatel do diskusí,ale neodolala jsem tentokrát reagovat.O tomto filmu jsem slyšela jak je zajímavý, neotřelý,jiný....a byla jsem "nalomená"po dlouhé době do kina vyrazit a musím říct,že po této šílené recenzi jsem na 100% rozhodnutá,že rozhodně jdu.Moc děkuji za doporučení 😁
Martin-75
5. prosince 2023 • 05:55
Bartkovský, ten prototyp moderního až slizkého soudruha 21 století je podle další slátaniny kterou vytvořil expert na život. Ví jak účinkuje LSD a Ayahuasca i když to nikdy nezkusil, ví přesně na co umřel Steve Jobs a hlavně teda na rozdíl od Vachlera ví o čem je život. Čéče ego přesahuje všechny výšiny, to se musí nechat. 🤦‍♂️
Denis Makolli
5. prosince 2023 • 01:05
Zvratkovský nezklamal. Tohle bezduche hloupé prorežimní stvoření opravdu jen plodí zvratky a výkaly kde se ukáže.
Tadymitoposli X
5. prosince 2023 • 00:28
Martine Bartkovský, vezměte si prášek, ten vám určitě pomůže
Vendula Schmidtová
4. prosince 2023 • 18:03
Ještě , že Reflex se stal mediálním bahnem a panu Vachlerovi je to úplně jedno . Výborná reklama , mimochodem . Co dehostuje reflex , většinou stojí za to
Martin Lacina
4. prosince 2023 • 14:17
Pane Martine Bartkovský jednoho dne vás to také dožene a i vy se probudíte. Pak (soudě dle velikosti vašeho ega) za velmi silných bolestí dozrajete a pochopíte.
muňos muníšek
8. prosince 2023 • 07:14
@Martin Lacina ten nikdy nedospěje
Martin Lacina
8. prosince 2023 • 07:23
@muňos muníšek

Kazdy z nas je na nekterych vrstvach zraly a na jinych nezraly.
Nekdo nedozraje ani k tomu aby se podepsal.
Budte, ale klidny, to neurcuje hodnotu cloveka.
Pavel Břinčil
4. prosince 2023 • 13:37
Mě a manželce se film líbil. Autorovi článku se asi snad bude líbit jen jeho práce.
Andrea Matyskova
4. prosince 2023 • 08:59
Recenze novináře odpovídá jeho úrovni vědomí a vnímání světa 🤷 ne každému je dané vidět a vnímat ,za mě film výborný byla jsem na předpremiéru a jdu i teď 🙏🙏🙏
Andrea Matyskova
4. prosince 2023 • 09:00
@Andrea Matyskova přesně tak 🙏🙏
Tereza Petr Strakovi
4. prosince 2023 • 08:00
Kritizovat Petra Wachlera za film Tajemství a smysl života je podobné, jako kritizovat Krištofa Kolumba za to, že objevil Ameriku. Takových, kteří toho moc nedokázali se najde vždycky dost. Výjimečných je hrstka. Za mne by film mohl být kratší. Ale rozumím tomu, že autor nechtěl některé věci vynechat. Nemusíte na
film chodit. Stačí, když budete o smyslu života přemýšlet po svém. Každý z nás může objevit svoji Ameriku. To je poselství Petra Wachlera.
Děkuji bratře.
Jaroslav Vinický
4. prosince 2023 • 06:29
Absolutní souhlas s autorem článku.
Petra Bendikova
4. prosince 2023 • 00:52
V článku jsou 3 chyby!
Tak než budete příště kritizovat, čemu úplně nerozumíte, zkontrolujte si vlastní práci, ju?
Eva Skálová
3. prosince 2023 • 22:42
Film je krásný, ale je to spíš pro lidi co teprve hledají nebo už jsou na půl cesty 😉Určitě to není pro nevědomé, ty to zatím bohužel nepochopí 😉
Hanka Radková
3. prosince 2023 • 20:33
I já jsem byla filmem zklamaná. Čekala jsem fakt větší hloubku, když už se příznivci v diskuzích ohánějí onou hloubkou. Možná i určitou zralost a méně exponovanosti. Skutečnou hloubku nacházím ve filmech, které na ní nejsou prvoplánovaně postavené; děje se jakoby mimoděk. Napadl mne film Želary. To je opravdu pro mne film, jenž brnká na ty spodní, a tolik zásadní, proudy v nás. Takových filmů je více. Ale film Tajemsví.. etc., jím opravdu není. A, přiznám se, že klišé příběh mě vlastně i nudil.
Reakce Českem na film však dávají znát, co lidem živí psychiku, oč se potřebují opřít, čím vyladit. A to je zajímavé, ale ne zas tolik překvapivé. A jedeme dál:o)
Petr Procházka
3. prosince 2023 • 20:07
Asi ti rozmlatim hubu ty ***e, co jsi v životě dokázal? NIC!!! Už se na tebe těším 😁
Pavel Viktora
3. prosince 2023 • 17:16
Já mohu snímek všem doporučit
Dávám milion bodů z deseti ) panu autorovi posílám hodně lásky 😂 jako by byl z Litvínova, bylo u nás prázdné kino 😂
Uživatel_5490980
3. prosince 2023 • 16:24
Bruce Lipton ezoterik? To jenom ukazuje kdo tu hovoří prostřednictvím ega. A Vachler to není. Pan recenzent by si měl vyplnit mezery ve vzdělání.
Michal Bělohoubek
3. prosince 2023 • 16:20
Ezobláboly budou vždy mít své odběratele a obdivovatele jak praví klasik - každej nemůže bejt chytrej ;-)
Milena Brůhová
3. prosince 2023 • 15:49
Tímto článkem film perfektně dokazuje, že je naprosto vyjímečný a originální!! Bude mít své fanoušky a odpůrce, protože se každého dotkne nejen rozumem, ale i srdcem. Ne každý ustojí slyšet pravdu! Za mě skvělý film, šla jsem na něj znovu a musím dát 5hvězdiček, neboť co dávají kolikrát v TV nemá ani půl hvězdy.
Samot Jeitsufu
3. prosince 2023 • 13:57
Ten kdo tento článek psal má asi velký problém sám se sebou..A je to ten kdo má radši mlčet ...
Dlouho jsem se tak nezasmál jako u této agresivní tupé kritiky, která je nanejvic útočná proti panu Vachlerovy ...ale je to jen úhel pohledu pana pisalka ...toď vše
Jan Araamiro
3. prosince 2023 • 13:23
Tak to musím vidět, protože ayahuascu by měl zkusit každý a hned by bylo na světě lépe, protože houby a lsd není v určité míře a dávkování žádné zlo...zlo je alkohol a pervitin a ty *** co vytváří lidi, ale houby tady byly dříve než my a budou tady pořád takže kdo neví ať žije jak ovce co se honí za penězi a slávou, ale pravou lásku si za žádné peníze světa nikdy nikdo nekoupí...Ámen 😇
Marta Šafránková
3. prosince 2023 • 13:12
Nerozumim teto honbe na carodejnice,hluboke slataniny ,nechate byt,vubec nerozumite divakum,nechte nazor na Film na nich,mame vynikajici kinematigrafii,jsme pohadkova zeme,vlastne,, delate to super ,je to ohromna Reklama
Uživatel_5492867
3. prosince 2023 • 12:48
Tak to chci videt. Vzhledem k tematu toho filmu by me prekvapilo, kdyby ta recenze byla jina.
lenka skyvová
3. prosince 2023 • 12:08
Jde vidět, kdo filmu nerozumí.
Pavel Vrábel
3. prosince 2023 • 11:35
Tento článek mně opět utvrzuje v tom, že jsem rád, že už REFLEX neodebírám, a ani ho nečtu!
Uživatel_237602
3. prosince 2023 • 12:14
@Pavel Vrábel Co to? Jak můžete hodnotit nečtený článek? Asi budete ezoterik. Ti dokáží všechno. ☺
Pavel Vrábel
5. prosince 2023 • 21:41
Kdo to je ezoterik? Co myslíte osobo XY?
Člověk, který rozšiřuje své vědomí. Vy to ale určitě nejste.
Hanka Radková
3. prosince 2023 • 20:14
@Pavel Vrábel
A co tady tedy děláte?:o)
Pavel Vrábel
5. prosince 2023 • 21:47
Co tady dělám paní Radková?
To co vy. Čučím, do jaké žumpy se REFLEX dostal za poslední rok.
kratochwilova
3. prosince 2023 • 10:12
Souhlasím s článkem. O ezoteriku se zajímám roky, ale za tuhle slataninu mi bylo trapně už během projekce za autory. Těžký guláš. Ta léčba rakoviny na závěr potvrdila nesmyslnost celého filmu.
Pavel Vrábel
5. prosince 2023 • 21:50
@kratochwilova

Taky názor.
Proč vlastně na takový váš sračkovitý komentář jsem chtěl odpovídat?!?
Jan Kalíšek
3. prosince 2023 • 08:48
Prosím opravte v článku gramatiku.
Petr Nebesky
2. prosince 2023 • 22:22
Je mi neskutecne lito pana Bartkovskeho, ktery napsal tuto recenzi. Jsem si jisty, ze se jedna jen o totalne emocne a myslenkove vyprazdneneho cloveka. Nechapu, ze redakce Reflexu dava prostor “novinari” tohoto zalozeni. Pamatuji si totiz, jak vypadala “novinarina” Rudeho prava za normalizace. Film jsem zatim nevidel, ale prave clanek tohoto pana mne presvedcil zajit na na nej do kina. Takze vlastne dekuji.
valerius F1
3. prosince 2023 • 06:57
@Petr Nebesky Ja film videl a pocity z nej pan Bartkovsky svou recenzi vystihuje.
Mozna kdybyste krom urazek popsal i nejake argumenty pro svuj pohled (kdyz uz jste film ani nevidel), treba by Vase sdeleni davalo vice smysl.
kratochwilova
3. prosince 2023 • 10:20
@Petr Nebesky Když jste to neviděl, proč hodnotíte recenzí? A nezapomeňte si (všichni) vzít do kina polštář pod zadek, protože po dvou a půl hodinách to bylo fakt peklo.
Pavel Vrábel
5. prosince 2023 • 21:53
@kratochwilova
Opět jízlivost. Asi máte velký zadek.
sella-bike
2. prosince 2023 • 22:07
Nejlepší citát je:
Vím, že nic nevím.
No a pak můžeme ještě doufat, že pak kritik, nebo diskutující se pochlapí a natočí ten pravý, správný film-pokud možno o jediné pravdě😉
Danka Sam
2. prosince 2023 • 20:33
Steve Jobs zemřel předčasně, nikoliv však vzhledem k diagnoze, jeho dožití s rakovinou slinivky bylo min o 5 let delší než u drtivé většiny ostatních nešťastných pacientů.
Jan Novak
2. prosince 2023 • 20:02
vždy když se společnost stává fašistickou zvířecí bezohlednou zrůdností a většina lidí se proměňuje v sebou posedlou lůzu, najde se spousta narcistických vůdčích ezoteriků, co z mnoha lidí s původně duchovními ambicemi udělají pseudoduchovní pomocníky toho rozkladnýho destrukčního procesu, pomocníky co se ale celou dobu budou považovat za ty, co by vytvořili rozkvetlý svět plný lásky a míru ...ani ho.no ....tahle pomatená narcistická lůza je spolupříčinou toho proč tahle destrukční opice skončí tak jak skončí ....
Pavel Vrábel
5. prosince 2023 • 21:56
@Jan Novak
Někdy, až bude klid, tak bych si Vás chtěl poslechnout ještě jedinou.