Cestování

Zpět na článek

Smažené kalamáry z rozmraženého polotovaru. Cestování po Evropě 2023: Všude draho, všude plno

6 komentářů

Jiří Vacek
22. října 2023 • 08:43
Letos jsem byl ve Slovinsku a Chorvatsku a vše bylo naprosto v pohodě, ceny odpovídající. Ano, na "provařených" turistických destinacích bude hodně lidí a více draho vždy, ale Slovinsko má co nabídnout po celé zemi a ceny tam byly srovnatelné s Českými. Domnívám se, že autorka vůbec nebyla ve Slovinsku, ale článek zjevně napsala při pohledu z okna.
giorgio287
13. října 2023 • 12:47
Takhle napráskat vlastní neschopnost může jen osoba rozumu mdlého...
Uživatel_5682468
13. října 2023 • 11:17
Větší blbost jsem dlouho nečetl, vloni Řím,letos Lisabon a to vše bez nejmenšího problému s rezervací. Restaurace- žádný problém,ceny přiměřené.
A že jsou všude lidé- to bylo na exponovaných místech vždycky.
Luigi
Marián Hyčko
13. října 2023 • 09:21
Kecy, kecy, kecy. Autorka absolutně neví, o čem píše.
Letos v létě Itálie, oblast od Raveny po Rimini. Restaurace polo­práz­dné,u­byto­vání na vlastní pěst od 40€ za noc pro dvě osoby v apartmánu 200m od moře.
Kanárské ostrovy, konkrétně Tenerife totéž. Plně vybavený apartmán pro 2 osoby opět 40€/noc. V restauracích skoro prázdno , jídlo z čerstvých produktů, . Ceny v restauracích přiměřené, třeba celá grilovaná chobotnice za 14€, čerstvý grilovaný kalamář za 10€.
Takže doporučuji zvednout zadek, a nepsat kraviny od stolu při jízdě prstem po mapě.
Vojtěch Hausknecht
13. října 2023 • 09:13
Nedávno jsem četl článek, kde byl názor "českých" Vietnamců. Titulek byl něco jako: Vy Češi pořád kňouráte, stěžujete si a nadávate. A asi mají pravdu.
Byl jsem minulý týden ve Francii. V Paříži v malé kavárně s výhledem na Eiffelovu věž (pravda, byl vidět jen kousek) jsem dal za dvě velké bagety s francouzským salámem a dvě kapučína 9,80 Euro. Ve Flers stála o vikendu večeře v restauraci All you can eat 25,00 Euro, včetně pití ( ve všední den 17,00 Euro). Tak obrovský výběr všeho možného z moře, masa na všechny způsoby, saláty, ovoce, sladkostí, zmrzliny jsem ještě nikde neviděl. Jen stoly s jídlem zabraly plochu tak 500 m2. Škoda, že se sem nedají přidat fotografie. A v Mont Saint-Michel. Přímo uvnitř starého městečka palačinky na slano, nebo sladké včetně kávy za 8,00 Euro...
Tak nevím. Asi chodím na "špatný" místa ;)
Vojta H.
Marián Hyčko
13. října 2023 • 09:24
@Vojtěch Hausknecht 👍👍👍