Kultura

Zpět na článek

Laminátový intersexuál Havel za 1,5 milionu. I tím provokuje Milan Knížák na výstavě v DSC Gallery Praha

3 komentářů

Spytar
21. října 2023 • 11:42
Děkuji za komentář k výstavě v DSC, před padesátkou, a v době, kdy jsme neznali pojem Covid, nebo novodobý nacismus s novou válkou Hitlerova typu pomateným zločinným psychopatem pidimužíkem J.V. Pulterem v našem sousedství, kdy jsem si ještě myslel, že všechno je "v pohodě", ač až ze Zlínska, jezdil jsem pravidelně do Prahy na všechny možné výstavy ve všech možných dobrých pražských galeriích a podepisuji, naše umění je světová špička a pražské galerie, nejvíc cool místa, která jsem v životě navštívil (a nebojte mám projety galerie celého světa), DSC patřila mezi moje vyvolené a tyto sochy tam nejsou poprvé. Viděl jsem je 100% již v minulosti, stejně jako jiné Knižákovy a podobné výstavy. Musím říci, že starý pán na sklonku života J.V. Knižák měl talent, líbí se mi jeho umělecké artefakty a tvorba jako taková. Bohužel jeho působení ve státních institucích ve vleku zločince J.V. Klause a jeho podobná antidemokratická despotická rétorika mě přivedla ke ztrátě v důvěru k duši tohoto umělce a beru jej jako pokřivenou existenci. Proto ani jeho dílo nemá pro mě žádný sběratelský význam. Že by se na něm dalo vydělat? Zeptejme se paní spolu-majitelky (nebo raději se neptejme;) DSC. Každopádně, v DSC jsem se vždy setkal se špičkovým uměním, bohužel ale vždy o 300% předraženým, než je jeho reálná investiční hodnota v daný okamžik.
Potom jsem po cestě na Moravu ve vlaku dospával únavu s úsměvem na rtu a s myšlenkou na ceny v DSC slovy mého přítele: "Pavle, to snad ani není pravda!!!" ;)
Václav Falc
9. října 2023 • 11:07
Od toho bych si nenechal vymalovat ani latrínu!
Bohuš moodler Havel
9. října 2023 • 10:57
Knížák je provokatér, ale kdo jej bude znát po 20 letech?