Zpětné zrcátko

Zpět na článek

Vladimír Mertlík: Večírek na Arcis Strasse 12 aneb Příběh o spojenectví a zradě, lhostejnosti a sobectví

9 komentářů

mibar
29. září 2023 • 22:28
... ale to je zase pěkný slint od pana Mertlíka, co se před pár lety projevoval jako výrazně subjektivní novinář, cílící do směrů, které mnohé vysvětlovaly a jenž nás obohacovaly o nová poznání v historických souvislostech ... takže v současnosti je to velmi dobře technicky vybavený novinář, jenž se oddává osobní prostituci ku prospěchu podivného procesu, kterému ve své zaslepenosti říká hledání pravdy ...
Jaroslav Procházka
4. října 2023 • 11:17
@mibar Do apatyky nechoďte, tam nenakoupíte.
Miroslav Hraběta
29. září 2023 • 09:28
Etnické složení ČSR v roce 1921: Češi 50%, Slováci 15%, Němci 23%. Československá republika... A pak se brečí nad Mnichovem 🥴
Richard Šebesta
29. září 2023 • 09:42
@Miroslav Hraběta Viníkem jsou tedy západní mocnosti, které vyhrály 1.světovou válku. Neměli rozbíjet R-U. Dodnes jsme mohli být součásti Rakouska a hovořit německy, což by mi osobně nevadilo. Západ vždy dělá špatné věci i po 1.válce tedy podle hesla rozděl a panuj.Západ do všeho strká nos a pak to tak dopadne. Podobně má na vině i rusko-ukrajinský konflikt.
Avatar - karel47}
karel47
29. září 2023 • 14:21
@Richard Šebesta Jak typický české. Svádět vinu na druhé. Ach jo....
Avatar - karel47}
karel47
29. září 2023 • 14:28
@Miroslav Hraběta Etnické složení nemuselo vést nutně k Mnichovu, kdyby jsme měli 20 let (1918-1938) schopnější politiky. Hlavním nedostatkem byla jejich neschopnost se usmířit s německou menšinou a efektivně je zapojit do fungování státu.
Miroslav Hraběta
29. září 2023 • 14:50
@karel47 Jistě, proto jsem uvedl etnické složení. Němců bylo o polovinu více než Slováků, ale republika byla nazvána Československou.
Richard Šebesta
29. září 2023 • 16:08
@karel47 Chlape . Nic nesvadím na druhé. To že vítězné mocnosti špatně stanovily podmínky a některé státy okradly po 1.válce o jejich území je historický fakt. Maďaři i Rakušané podle mne zcela nesmyslně přišli o část území.Vznik Československa byl taky velmi problematický. Slovensko třeba nikdy předtím nemělo svůj stát ani hranice, tedy na základě čeho vznikly třeba maďarsko-slovenské ? Rovněž poměr Čechů a Němců v nové republice vítězné státy neřešily.Vznik Československa byl sám problém a hned zavdával příčinu na Mnichov právě vůči špatné národností otázce. Jak Němci tak Maďaři tak Poláci se zde necítili dobře.Dokonce jsem už slyšel názor že Československo tak jak ho vytvořily vítězné mocnosti po 1.válce bylo malým Rakousko-Uherskem kde funkci vedoucího národa převzali Češi zatímco v R-U to byli Němci a Maďaři.
Jaroslav Procházka
4. října 2023 • 11:22
@Richard Šebesta Zkuste si najít Benešova memoranda Mírové konferenci, je jich tuším sedm. Uvidíte jak tento arcilhář obelstil spojence. Zde se odehrála ta opravdová zrada.
A k tomu západu. V minulém století evropští politici dvakrát rozpoutali celosvětový konflikt. A dvakrát to musely řešit USA.