Komentáře

Zpět na článek

Vítejte v „české“ Žitavě. Češi na útratách za jídlo nešetří, jen ho jezdí kupovat za kopečky

20 komentářů

badok
28. září 2023 • 10:33
Zlodějinu v Česku podporují minimálně,radši jedu ven nakoupit vždy když je sucho v nádrží.
Jiří Merkl
25. září 2023 • 13:34
Do Polska jezdím už tři roky u nás nekoupím už ani rohlík . Nafta i benzin , oblečení prostě vše levnější. Nedávno jsem koukal na psí české granule u nás vyrobené za 2200 a v Polsku za 1400 , to hlava nebere.
Avatar - JP }
JP
25. září 2023 • 14:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Jiří Merkl
25. září 2023 • 14:54
@JP ty budeš chytrák s tebou bych chtěl mít dvojdomek. Ta značka je Fitmin můžeš hledat na netu česky e shop a porovnat na Alegru. Snad to zvládneš chytráku
Avatar - JP }
JP
25. září 2023 • 15:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Martin Tuhý
25. září 2023 • 01:13
No parádně to tady pravice vede...ostatně jako vždy, když byly ty paka u moci...
Jaroslava Mikešová
24. září 2023 • 22:20
No nejsou to jen tlustí a pod jak tu někdo píše,alepokume s dcerou a samozivitelkou na jídlo a drogerii plus ostatní zůstává 6 tis tak nám nic jiného nezbývá🫣
Saša Krach
24. září 2023 • 21:35
Jo.jo a představte si že jsou mezi námi i tací🐃 ....kterým nevadí údajně navýšené ceny potravin..
A jsou schopny u pokladny udělat ze sebe blba. Šťastný to lidé...JP
........
Avatar - JP }
JP
25. září 2023 • 11:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
JirkaVo
24. září 2023 • 21:30
Do polské Biedronky to máme 17 km, takže už ani v Čechách potraviny a drogerii nenakupujeme. Boty a oblečení kupujeme taky v Polsku, mají úplně jiný sortiment, tady ceny neřešíme. A teď už zase beru benzín v Polsku. No nekupte to, 98 oktanů za 6.80 zlotých !!!
Jako život v Sudetech není jednoduchý, ale tohle je určitě bonus...tady za nákupy za hranice jezdí kde kdo...
A že je levněji i v Německu ?Výrobci a obchodníci by se měli chytit za nos...než zavřou...
Štěpán Kohout
24. září 2023 • 20:38
Byvaly doby, kdy tomu bylo naopak: Nemci jezdili sem za jidlem, nakupy a za ***ma. Je to uz hezkych par let, co se situace zacala otacet. Ted jezdi Cesi do Rajchu nakupovat, zdejsi restaurace zavrely a bordely take. Tech mi ovsem na rozdil od hospod lito neni.
Štěpán Kohout
24. září 2023 • 20:40
Cenzor mi nepustil jedno slovo, ktere zacina na d a lze ho opsat jako "pracovnice v sexualni turistice".
Avatar - JP }
JP
25. září 2023 • 11:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - JP }
JP
24. září 2023 • 18:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Saša Krach
24. září 2023 • 19:11
@JP O Kom píšeš....O lidech kterým poradce premiéra poradil jezdit na nákup za hranice....O lidech co mají problém dělat ze sebe vola a platit údajně předražené produkty.....A představ si region Ostrava přejdou most a ušetří stokoruny...A to celé ve všední den....A ušetřené peníze dají na víkend......Prober se,,a ta neřest, ta se k nám bude valit ze všech stran.😂 Jdi do klozetu.
Avatar - JP }
JP
24. září 2023 • 19:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Saša Krach
24. září 2023 • 21:29
@JP Díky😝😝😝😝
Jaromír Ticháček
26. září 2023 • 20:53
@JP
No, já osobně obézní nejsem. Ani mí rodiče. Dokonce ani většina mých známých. Jen se živím tím, že jezdím po Evropě jako průvodce. A přiznám se, že se v Čechách snažím nakupovat co nejméně. Co mohu, vozím ze zahraničí. Většinou to vyjdou levněji. A hlavní je to kvalitnější. Poslední dobou už jsem schopen nakoupit ve Švýcarsku levněji, nežli doma.
Vaše poznámka o nekvalitnější polských potravin svědčí o naprosté neznalosti, nebo spíše o neschopnost rozeznat mediální kampaň od reality.
Ale vlastně Vás chápu. Chodíte nakupovat na Ořechovku. To musí být luxus a kvalita. Maně si vzpomínám na jednu ze svých zákaznic, která měla prodejny bytového textilu v Radotíně a na Ořechovce. Utěrky z Texlenu, které jsem jí vozil za šedesát korun prodávala v Radotíně za osmdesát, na Ořechovce za čtyři stovky. Kdyby byly levnější, místní by je nekoupili. Protože ta cena… Tou je určena kvalita.
Každopádně jsem rád, že si kupujete dražší, ale kvalitnějších rohlíky, nežli ti, kteří jezdí za hranice, nebudu, nebo snad budu narušovat Váš pocit nadřazenosti, jen bych Vás rád upozornil, že o tři ulice dál se přesně ty samé rohlíky, z té samé pekárny prodávají mnohem levněji. Jo. Možná by nebylo od věci se někdy pokusit najíst v Polsku. Nebo v Albánii. Nebo v bufetu na hranicích mezi slovenskému a Maďarskem. Moje by Vás ta pýcha opustila.
A jsem o tom přesvědčen. Podle toho, co jste psala, je-li to pravda, tak někteří z Vašich sousedů jsou mými klienty. A v zapadlých balkánských vesnicích je jim líto, že doma nemají tak kvalitní potraviny.
Saša Krach
24. září 2023 • 17:09
Párkrát jsem se s autem dostal k Polsku­...Ne­pláno­vaně­....js­em vždy udělal návštěvu....A vždy mě napadlo ...Krmíme DPH Polsko,,asi ho vláda nepotřebuje....A bude to horší, tedy pro vládu ....Lihoviny, Cigára, Elektronická cigareta...Pašovat se bude ve velkém. Možná tam dají celníky,,ti stojí také peníze a budou chybět jinde......Německo bude údajně také slevovat.....Tak že kdo bude nakupovat u nás.....Střední regiony republiky...Ale cigára a neřesti ne....😂
giorgio287
24. září 2023 • 13:51
Vzhledem k tomu, že obchod v Čechách ovládají Hitlermarkety je logické, že kolonizátoři dřou z východních otroků kůži. Doma si to nedovolí.

A tak my si tu žijeme. Krásně. Draze. Fialově...