Komentáře

Zpět na článek

Egypťané podporují trest smrti za opuštění islámu či kamenování za cizoložství. To je ta nová demokracie?

19 komentářů

duncinela
21. prosince 2011 • 18:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
lobineu
8. srpna 2011 • 08:22
to je ta pravá islámská demokracie - teď prožerou a rozflákaj všechno, co tam měli převážně díky velké a dojaté části západního světa (a případně výskytu nafty na jejich území) a budou se hádat mezi sebou kdo má lepčího alláha... a pokud jim nebudeme dodávat auta, letadla, mobily, počítače a zbraně nemusíme se jejich příchodu pár let ještě obávat
nakop
8. srpna 2011 • 07:35
na Váš názor, až nám tu jejich "demokracii" dotáhnou do EU.
sendyman
7. srpna 2011 • 22:11
Jo, a ještě: to Vaše "...musí respektovat práva menšiny..." mi zase pěkně smrdí.
Jaká práva menšiny? Proč by měla mít jakákoliv menšina nějaká extra práva? Ono snad nestačí, když bude mít stejná práva jako všichni ostatní?
sendyman
7. srpna 2011 • 22:04
Víte, to je těžké. Samozřejmě jsem to myslel v nadsázce, ale to Vám budu sotva vysvětlovat. Nicméně cizoložství není nic pěkného a to, jak se tady krade...
Ale k podstatě článku, abychom se netočili na slovíčkách: pokud si něco (a je jedno co, i když se nám to nemusí líbit) přeje 70-80% obyvatelstva, nevidím v tom nic nedemokratického v dané zemi. A propos - demokracie v islámských zemích?
Je taky dobré si uvědomit, že islám je o nějakých 500 let za křesťanstvím a podívejte se na Evropu v 15. století.... Prostě nerozumím tomu, proč se neustále snažíme, aby přeskočili těch 500 let vývoje a snažíme se jim tam implementovat západní demokracii. Pro mě za mě, ať se tam ukamenují všichni, bude-li se jim to líbit. Já vím, zní to hnusně, ale nám vadí, že se cpou k nám. Tak co se cpeme my k nim?
A k panu Buchertovi - já prostě tyhle salonní intelektuály, co mluví do všeho a ničemu nerozumí (nadsázka! ) nemusím, to je vše.
Ale pozor, když se mu něco povede, umím ho i ocenit!
puck
7. srpna 2011 • 20:56
Pokud fandite kamenovani a sekani rukou, je to vase vec i kdyz pro obyvatele zapadnich demokracii je to nazor dost nevidany. Pokud se tyka trestani smrti za odstoupeni od islamu, musim vam pripomenout, ze v demokracii se sice mensina podrizuje rozhodnuti vetsiny, ktera ale musi respektovat prava mensiny a jednotlivcu..atd..
sendyman
7. srpna 2011 • 19:47
A co konkrétně se Vám na tom nelíbí?
voni.rammstein
7. srpna 2011 • 19:06
Žádnej islam, kikáni jsou to
zajda61
7. srpna 2011 • 17:55
islám je víra plodící fanatické kreatury,....
puck
7. srpna 2011 • 17:45
Vy se Sendymane z toho Bucherta jednou pominete. A pokud jde o vyblitek, tak si prectete po sobe ten vas..