Analýza

Zpět na článek

Dronový džihád: Rusko čelí stále častějším úderům ukrajinských bezpilotních letounů na vlastním území

13 komentářů

Uživatel_5670214
7. září 2023 • 18:21
Na jedné straně Ukrajinci řvou, že Putin je terorista, protože útočí na civilní cíle a sami posílají drony na Moskvu. Oni ale teroristi určitě nejsou, protože to je v souladu s politikou naší vrchnosti. Nicméně pro mě jsou, ať se to někomu líbí , nebo ne. Kdo útočí na města, je terorista a taky se jim to pěkně vymstí.
Jen to přispívá k tomu, že Rusáci je víc nenávidí a vic lidí podporuje Putina.
Naprosto stupidní politika.
Uživatel_5417695
7. září 2023 • 19:30
@Uživatel_5670214
Ukrajinci své drony posílají na vojenské cíle, na rozdíl od Rusů, kteří rakety a drony posílají také i na čistě civilní cíle.
Uživatel_5670214
7. září 2023 • 20:45
@Uživatel_5417695
Moskva je vojenský cíl? Asi jako Praha.
Uživatel_5417695
7. září 2023 • 21:11
@Uživatel_5670214
Samozřejmě, že je v Moskvě řada vojenských cílů. Jsou tam různá velitelství, apod....
Uživatel_5417695
7. září 2023 • 15:14
No jo, ale je těch dronů málo a mají jen slabé nálože. Rusové ukrajinská města pravidelně zasypávají raketami a íránskými drony, zatímco Ukrajinci na tento teror vždy odpovídají posláním jen pár kusů navíc pouze malých dronů. Myslím, že Ukrajinci by si zasloužili dostávat součástky na stavbu větších dronů a ve větším množství.
Uživatel_5670214
7. září 2023 • 18:22
@Uživatel_5417695
tak jim je pošli.
Uživatel_5417695
7. září 2023 • 19:29
@Uživatel_5670214
No však to dělám. V rámci svých možností posílám do sbírky velvyslanectví na podporu ukrajinské armády.
http­s://cz­echi­a.mf­a.go­v.ua/c­s/new­s/sbir­ka-na-podporu-ukrajinske-armady
Uživatel_5670214
7. září 2023 • 20:46
@Uživatel_5417695
tak to na sebe musíš být hrdý.
Uživatel_5417695
7. září 2023 • 21:17
@Uživatel_5670214
Odpověď na "Uživatel_5670214
7. září 2023 • 20:46
tak to na sebe musíš být hrdý. "
------------------------------------------------------
Hrdý je silné slovo. Prostě jen dělám to, co považuji za zprávné a morální. Zkuste to taky. Věřím, že sám zjistíte, že máte dobrý pocit z toho, že jste udělal správnou věc. ;-)
Uživatel_5670214
8. září 2023 • 15:26
@Uživatel_5417695
já dělám rovněž to, co považuji za správné a to v tomto případě znamená, že se nepletu do věcí, které mi naše vrchnost podsouvá formou stupidní propagandy. V 68. tu nebyli jen Rusáci, ale i naši bratři Ukrajinci. Genocidu ruskojazyčné populace na Ukrajině si taky nikdo nevymyslel. Ukrajinské gangy u nás nezmizely. Jen se o nich nemluví.
Ve stádu se sice jedinec cítí bezpečněji, ale já to raději risknu.
Uživatel_5417695
8. září 2023 • 15:52
@Uživatel_5670214
Odpověď na "
Uživatel_5670214
8. září 2023 • 15:26
já dělám rovněž to, co považuji za správné a to v tomto případě znamená, že se nepletu do věcí, které mi naše vrchnost podsouvá formou stupidní propagandy. V 68. tu nebyli jen Rusáci, ale i naši bratři Ukrajinci. Genocidu ruskojazyčné populace na Ukrajině si taky nikdo nevymyslel. Ukrajinské gangy u nás nezmizely. Jen se o nich nemluví.
Ve stádu se sice jedinec cítí bezpečněji, ale já to raději risknu. "
-------------------------
V roce 1968 nás okupovala ta stejná Moskva, která před rokem a půl napadla Ukrajinu. Už staletí Rusko vojensky přepadá své slabší sousedy a postupně je do sobe vstřebává a zotročuje. Ukrajina byla jedním z mnoha Moskvou zotročených území.
Žádná genocida ruskojazyčné populace se na Ukrajině neodehrávala, to jen vy moc papáte kremelskou propagandu. A gangy u nás jsou - ruské. Doufám, že je tajné služby mají pod kontrolou.
------------------------------
Mimochodem, diskuzní systém Reflexu je příšerný. :p
Uživatel_5670214
9. září 2023 • 07:20
@Uživatel_5417695
jestli je někdo pod vlivem propagandy, pak jste to vy. Ozbrojené útoky na ruskojazyčné civilní obyvatelstvo jsou naštěstí dobře zdokumentované, takže ani naše vrchnost je z historie nevymaže. Je smutné, že lidi už umí vidět jen černobíle. Já Rusákům nefandím, ale vím, že válka na Ukrajině je produkt USA, které tak dlouho rozmychávali nenávist , až dosáhly svého. Kdo myslíte, že s toho nejvíc profituje? Kdo prodává 5x tolik zbraní než před válkou, čí měna posílila o 30% a která ekonomika jde nejrychleji do hajzlu. Trochu přemýšlejte. Na Ukrajině se sice bojuje o Evropu, ale v úplně jiném smyslu.
Uživatel_5417695
9. září 2023 • 07:46
@Uživatel_5417695
Odpověď na "
jestli je někdo pod vlivem propagandy, pak jste to vy. Ozbrojené útoky na ruskojazyčné civilní obyvatelstvo jsou naštěstí dobře zdokumentované, takže ani naše vrchnost je z historie nevymaže. Je smutné, že lidi už umí vidět jen černobíle. Já Rusákům nefandím, ale vím, že válka na Ukrajině je produkt USA, které tak dlouho rozmychávali nenávist , až dosáhly svého. Kdo myslíte, že s toho nejvíc profituje? Kdo prodává 5x tolik zbraní než před válkou, čí měna posílila o 30% a která ekonomika jde nejrychleji do hajzlu. Trochu přemýšlejte. Na Ukrajině se sice bojuje o Evropu, ale v úplně jiném smyslu. "
---------------------
Žádné útoky na ruskojazyčné obyvatelstvo na východní Ukrajině nebyly. Jen šíříte lživou kremelskou propagandu. Ovšem máte pravdu, že co se na východní Ukrajině dělo, je dobře zdokumentováno. Na východní Ukrajině byla mimo jiné také i česká neziskovka Člověk v tísni.
Už od roku 2014 z Ruska na východní Ukrajinu pronikala ruská vojska i s těžkou bojovou technikou, ruští vojáci cvičili a vyzbrojovali separatisty, ruské tajné služby rozdmýchávaly nenávist proti ukrajinskému obyvatelstvu a podporovaly separatismus.
Ukrajinu vojensky přepadla ruská armáda na pokyn diktátora Putina. Putin se na toto přepadení Ukrajiny roky systematicky připravoval. Je-li ta válka produktem USA, tak tím pádem tvrdíte, že Putin je loutkou v rukou USA a řídí se pokyny z USA.
Jen opakujete kremelské lži! Něco si o té problematice nastudujte a zhačněte konečně přemýšlet vlastní hlavou!
Výborný zdroj informací je např. Tomáš Forró: Donbas. Reportáž z evropské války, která není občanská