Zprávy

Zpět na článek

Kdo utajuje životopisy našich prezidentů?

11 komentářů

jirischauer
7. července 2011 • 12:07
V roce 1995 vyšla "Causa Emil Hácha", spoluatory novinář Dušan Tomášek a známý historik Robert Kvaček (profesor Univerzity Karlovy, jmenován až po roce 1989)
V roce 1997, a znovu 2007, vyšla kniha "JUDr. Emil Hácha (1938-1945)" od historika Tomáše Pasáka (+).
1998 vyšla kniha k 70. výročí zvolení E. Háchy prezidentem.

BTW, o Václavu Klausovi naposledy napsal knihu politolog Jiří Pehe, prý není mox povedená, ale je.

Jan Berwid-Buquoy (bývalý nadšený ódeesák vyloučený ze strany za urážku majestátu, tj. Václava Klause) nezná, nepracuje s prameny, ač si říká historik, a raději fantazíruje o spiknutích.
jirischauer
7. července 2011 • 12:10
Kniha k 70. výročí samozřejmě vyšla v roce 2008.
emeritnisamec
6. června 2011 • 17:56
Pane Vévodo máte úžasnou schopnost vyprovokovat k reakcím osoby rozumu mdlého(pokud čtu reakce).Nevím mám-li se k ním také počítat i když vaši diskutující rádi potvrdí že jsem blbec.Problém je v tom že historie vzniká vznikne-li potřeba někoho oslavit nebo naopak ukázat že to byl vůl.Historie se se skutečností moc nepotkává.Vytváří se dle potřeby.Každý kdo si přečetl Rudé právo věděl že Kléma je génius a neohrožený vůdce.Tatíček byl trochu intrikán a žádný podraz mu nebyl cizí.Takový obraz se pro historii nehodí tak musí vycházet monografie.Bohužel lidé bezmezně věří tomu co si přečtou a skočí na všechno.Je to voda na váš mlýn a vaše provokace.Přiznám se že to mám rád zvláště ony reakce.Vím že se nikdy nedozvím pravdu o ničem a proto se ptám znovu není lepší nic nevědět?
ultimathule
3. června 2011 • 23:30
napsat, že by byl Háchův životopis nudný-to může skutečně jen idiot. I když...ona nějaká ta okupace, válka, Hitler na Hradě...koho by to zajímalo
sendyman
4. června 2011 • 10:18
Ale příteli!
Fakt nuda, koho by to zajímalo!
Daleko zajímavější je životopis, kterým pavévoda zaplevelil internet!
ultimathule
4. června 2011 • 13:54
Já se mu vyhýbám, vcelku úspěšně. Nemám s blby příliš trpělivosti. Ale tady mně to občas nedá
johannes
3. června 2011 • 17:22
Kdo a co ti brání aby jsi je sepsal a vydal? Při tvých zázračných schopnostech to bude hračka. Budou sice mít jednu drobnou chybičku, že je nikdo nebude číst. Ale třeba se pletu a bude to bestseler. Životopisy prezidentů od Lojzy z Bukvic.......na to možná i pár lidí skočí.
von.rammstein
3. června 2011 • 17:58
opatrně s těmi slovy, pan Berwid-Buquoy opravdu ty diskuze čte a ve svých článcích na diskutéry někdy i reaguje
ultimathule
3. června 2011 • 23:31
Tak snad abyste honem upaloval, než si Vás všimne.
johannes
5. června 2011 • 09:34
Proč opatrně? Jestli si to Lojza opravdu přečte a zareaguje, tak se máme na co těšit. Takové počteníčko jako on, hned tak někdo vyplodit nedokáže. A klidně se přimluvím i u pana primáře, aby ho pustil častěji k počítači.