Život a styl

Zpět na článek

Tajemství bájného Horymíra a jeho koně Schemiga

18 komentářů

placirkabodlo
25. května 2011 • 19:53
a kdo se tady bavi a nejakych stupidnich nickach? mas pravdu nediskutuju, ale medituju. at uz na mise, nebo mimo ni (on ji ma kazdy jinak nastavenou, bych rekl) ale hlavne ze je veselo, fasismus komunismus trotlismus ... blaaa blabla (mam zaznam jak sendyman krade hajzl papir, a pak ho pouziva jako nedelni prostirani) chces se bavit o tom, jestli byl uz pouzity, nebo ho ukradl jeste pekne navoneny primo z role?
boze vidis to
sendyman
25. května 2011 • 08:12
Ale to víte, že jo!
Akorát, že včera jsem měl po všech stránkách fakt hodně náročnej den a dneska už se nechytám taky.
Vůbec netuším, co jsem tím chtěl vlastně říct!

Ale to máte jedno - hlavně, že je mír!
strassidlo
24. května 2011 • 22:55
strassidlo
24. května 2011 • 21:38
Sendy, "zavěsil" jste tu rekaci správně? Nějak se nechytám.
Jinak na "kulturním či lázeňském programu" neshledávám nic nevhodného, natožpak ***ózního - a to ani pro Pražáky, ani pro Moraváky -jen se, holt, jedni i druzí béřou k zábavě občas různými směry. Tak ať už jedete kamkoliv, hlavně ať se daří!
oldwomen
24. května 2011 • 20:05
Sendy nicky nekrade. Na rozdíl od klona vR. Váš příspěvek je zcela mimo mísu. Jak vlákna, do kterého jste vstoupil, tak i článku pod kterým "diskutujete".
placirkabodlo
24. května 2011 • 18:58
zlodej krici, chytte zlodeje, boze ty jsi jak ten klaus
ultimathule
24. května 2011 • 02:37
Turecké kroniky zmiňují podobný příběh, akorát kůň se jmenoval Simír a hrdina Erdogan, kteréžto jméno si česká lidová slovesnost časem přetvořila do tvaru "Horymír".
Příběh se do Evropy dostal spolu s tureckými emisary multikulturní vzájemnosti v září 1683 přes Vídeň, odtud se poté rozšířil i do českých zemí.
Je ovšem poctivé dodat, že mladší prameny tvrdí, že jméno Horymír nepochází ze jména Erdogan, nýbrž Attatürk.
sendyman
24. května 2011 • 01:58
No jistěže! Protože su enem blbej Pražák, tak mám kultůůůrní program!
To jenom Vy (Ješiš! Ani nechci říkat kdo!!! ) si ze mně děláte prdééééél!

***vole - du na špacír, no ni?
sendyman
24. května 2011 • 01:39
No, jinak to nejde.
Už jsem si skoro připadal... Ále nic!!!!
strassidlo
23. května 2011 • 23:58
Copak žvížátka -ty se beze mne obejdou, ale s mojí leností se do takových dálav jezdit nedá! A Vy máte o víkendu lázeňský program?