Zprávy

Zpět na článek

Kosmonaut Gagarin je pověst. Prvním člověkem ve vesmíru byl Američan Shepard

46 komentářů

kosmonaut78
14. června 2011 • 08:46
Takové bláboly se opravdu často nevidí, bohužel to prý autor myslí vážně. Každý, kdo se aspoň trochu zajímá o kosmonautiku, ví, že Gagarin byl první ve vesmíru, že Bondarenko nebyl v šestici vybraných pro první lety, že teplota 2000°C je při vstupu do atmosféry zvenku kosmické lodě a proto ji musí chránit buď odhořívající štít (jako u Vostoku nebo Apolla) nebo keramické destičky (raketoplán). Že výška 157 cm a váha 59 kg není žádný hendikep - naopak zvýhodňoval kvůli omezeným rozměrům a nosnosti lodi, že Gagrin sportovně létal už na učilišti a úspěšně absolvoval pilotní školu na MiG-15. Před letem Gagarina po posledním selhání 22.12.1960 letěli dvě bezpilotní lodě - v každé byla figurína a pes - Černuška 9.3. 1961 a Zvezdočka 25.3. 1961.
nemonemonemo
26. dubna 2011 • 00:59
Hodně jsem přemýšlel, jak reagovat na tento "článek", napadla mne parafráze na slova klasika
..."kdyby blbost nadnášela a autor psal v podobném duchu v nějakém médiu již v roce 1960, mohl být prvním kosmonautem on, ale asi by se nikdy nevrátil zpět"...
To by pro dnešní čtenáře byla asi opravdu "bolestná ztráta".
Napadlo mne také, v jak zoufalé situaci asi musí být redakce údajně seriózního časopisu, když musí povolit takovéhle "perly". Nevěřil bych, že je něco takového možné.
Jediné vysvětlení: dnes už může opravdu psát kdejaký d.b.l, a čím větší šílenost, tím pravděpodobněji mu to otisknou.
Tisk přestává být velmocí, ale spíše začíná trpět malomocenstvím.
dvorak.log
24. dubna 2011 • 13:41
První ve vesmíru byl Jára Cimrman.
placirkabodlo
25. dubna 2011 • 10:51
ruku v ruce s bohem ovsem! ale ti dva jedno jsou.
jansoucek
24. dubna 2011 • 09:00
co je moc, to je moc.. v příštiím článku očekávám popírání holocaustu a údiv nad tim, že se i západní rozvědky nechaly napálit.... http­://im­g838­.ima­geshac­k.us­/img83­8/7798­/pho­to7an­.jpg
kuliferda54
22. dubna 2011 • 21:05
Sem napište váš vzkaz!Ve všech případech rusi rádi přehánějí a utápějí se velikášstvím ať ve vojenství technice a průmyslu a podobně. Měl jsem tu čest opravovat jejich vojenská vozidla a vím že tento národ alkoholiků nikdy nemůže soupeřit s nikým co se týče techniky, vše je jako buldozér, žádná jemnost o kvalitě ani nemluvě. Kupte si jejich elektroniku, každý stý kus bude možná chvíli fungovat. Do kosmu posílali možná paňáce a pak vše fingovali.
vacatko
22. dubna 2011 • 12:01
Nejsem příznivec SSSR ale i Američané uznávají, že první v kosmu byl Gagarin.
ferdabrablenec
22. dubna 2011 • 11:25
definitivne presunul do bulvaru, kam patri
ferdabrablenec
22. dubna 2011 • 11:23
ale tech nesmyslu co je v clanku to jsem uz dlouho nevidel - 2000st a pretizeni 10G je sice hodne, ale oboji se pri vhodne konstrukci prezit da, jak to pak dokazali i dalsi rusti kosmonauti
Uživatel_161609
20. dubna 2011 • 14:01
Již před více než 20 léty se dělal rozbor všeho, co se kolem letu Gagarina odehrávalo.
Jeden z expertů na kosmonautiku zpochybnil asi 8 ze dvanácti výpovědí J.G. které
sověti dali k dispozici světovým agenturám, J.G. popisoval svoje zážitky z letu a co
viděl a v jakém čase letu atd. Ten expert prohlásil že nic takového nemohl zažít ani
vidět takže tam nahoře prostě nebyl.