Sonic X SN220VRBX

Sonic X SN220VRBX Zdroj: Venture RV

Sonic X SN211VDBX
Sonic X SN220VRBX
Sonic X SN211VDBX
Sonic X SN211VDBX
22
Fotogalerie

Karavan snů: V jeho výbavě nechybí trezor na zbraně, komfortní postel nebo vodní filtrace

Ocenění „Karavan roku“ udělili novináři z amerického magazínu RVBussiness Magazine modelu Sonic X od společnosti Venture RV. Ten byl ve formě konceptu představen teprve v březnu tohoto roku, ovšem už tehdy na sebe strhával pozornost. A stejně jako koncept, i produkční model stále slibuje schopnosti, jaké jsou na trhu celkem unikátní. Zatímco uvnitř karavanu čeká moderní a komfortní vybavení, jeho exteriér byl navržen tak, aby si dokázal poradit i s náročnějším terénem. Technologická výbava pak odpovídá požadavkům cestovatelů, kteří rádi stráví pár dnů či týdnů v kempu nebo mimo civilizaci.

Oproti konceptu se samozřejmě řada věcí změnila, jenže to nebylo zas takové představení. Slibovaná karbonová konstrukce, devět solárních panelů a obří Li-Ion baterie – to vše by vyhnalo cenu do extrémních výšin. Konstrukci tak nakonec tvoří hliníkový rám se sklolaminátovými stěnami ve vysokém lesku.

Mimo civilizaci se zákazníci mohou spolehnout na dodávky elektrické energie generované čtveřicí solárních panelů v kombinaci s 250 ampérovou lithium-iontovou baterií, 2000 wattovým invertorem a 100 ampérovou nabíječkou. Zajímavý je také unikátní systém pro čerpání a filtraci vody, který je schopen přivádět vodu ze zdroje vzdáleného necelých 23 metrů a hloubky až 183 centimetrů. Voda je poté přefiltrována přes 5-mikronový filtr, následně putuje do generátoru aktivního kyslíku a poté zamíří do dalšího jemného filtru. Výsledkem by tak měla být kvalitní pitná vody bez zápachu a pachutí.

Karavanem na dovolenou: Jaký typ zvolit? Co vzít s sebou? A jak je to s řidičákem? >>>

Ve výbavě nechybí kuchyň s velkou lednicí a mikrovlnnou troubou, velká LED televize, komfortní postel s pěnovou matrací, LED osvětlení nebo řada úložných prostor, včetně skrytého trezoru na zbraně. Sonic X zkrátka nabízí řadu možností pro milovníku luxusu i extrému. A zmíněná výbava je jen takovým drobným výběrem z nespočtu možností.

Více se dočtete v článku na Auto.cz >>>