
Fotografie mladých muzikantů na londýnské ulici lemované listnatými stromy se stala snad nejznámějším obalem hudebního alba v historii. Iain Macmillan před nahrávacím studiem EMI v roce 1969 vyfotil muzikanty pouze šestkrát. Na obal jedenáctého studiového alba kapely, které vyšlo 26. září 1969, se dostal pátý snímek.
Lennon přecházel první a měl na sobě bílý oblek, následoval Ringo Starr v černém, pak bosý McCartney s cigaretou a nesynchronizovaným krokem a nakonec poslední Harrison v džínovém kompletu.
Abbey Road bylo jediné album The Beatles vydané v Británii, na kterém není jméno kapely ani desky. Čtenáři hudebního magazínu Rolling Stone jej v roce 2009 označili za nejlepší album skupiny.
Šlo o poslední desku, kterou nahrávala celá kapela společně a každý její člen napsal některou z písní. Na albu jsou například skladby Come Together od Lennona, Here Comes the Sun od Harrisona, Maxwell's Silver Hammer od McCartneyho a Octopus's Garden od Ringa.
Kapela se rozpadla necelý rok po vydání Abbey Road, a ukončila tak hudební revoluci. Ta trvala deset let, změnila 60. léta a položila základy moderní popkultury. Studia, která byla později přejmenována na Abbey Road, a věhlasný přechod označila britská vláda v roce 2010 za objekty národního významu.