Další personální změny ve vládě: Vicepremiéra Brabce nahrazují Schillerová a Havlíček. Zeman už podepsal | Reflex.cz
nahoru

Další personální změny ve vládě: Vicepremiéra Brabce nahrazují Schillerová a Havlíček. Zeman už podepsal

ČTK26. dubna 2019 • 15:17
Alena Schillerová a Andrej Babiš.
Alena Schillerová a Andrej Babiš.
• foto: 
ČTK

Premiér Andrej Babiš udělal rošádu na pozici vicepremiéra. Ministra pro životní prostředí Richarda Brabce nahradí ministryně financí Alena Schillerová a nováček ve vládě – ministr průmyslu Karel Havlíček (všichni z hnutí ANO). Místo dosavadních dvou vicepremiérů tedy vláda bude mít tři.

Havlíček bude místopředsedou vlády pro hospodářství. Schillerová má mít na starosti ekonomiku a finance. Včetně ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) tak bude mít menšinový kabinet nově tři vicepremiéry.

Rozhodnutí Babiš vysvětlil potřebou reagovat na změny ve struktuře hospodářství. „Musíme popsat závislost na jednotlivých oborech a řešit problémy pracovní síly,“ řekl Babiš Hospodářským novinám.

Prezident Miloš Zeman již jmenování nových vicepremiérů podepsal, funkce získají k 30. dubnu, uvedla dnes Česká televize.

Andrej Babiš veze z mistrovství světa v neodstupování zlato. Soupeře naprosto zničil,…
Jandák vám dá přes hubu. Přímočarý neherec hraje dlouhodobě sám sebe, hulváta s…

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější