Martin Baxa nahradí Václava Klause v čele školského výboru | Reflex.cz
nahoru

ODS chce odvolat Václava Klause mladšího z čela školského výboru. Navrhne primátora Plzně Baxu

ČTK26. března 2019 • 14:54
Václava Klause mladšího má v čele školského výboru sněmovny nahradit místopředseda ODS Martin Baxa
Václava Klause mladšího má v čele školského výboru sněmovny nahradit místopředseda ODS Martin Baxa
• foto: 
Archiv/Profimedia/Blesk

Poslanecký klub ODS navrhne na předsedu sněmovního školského výboru místopředsedu strany Martina Baxu. Měl by nahradit Václava Klause mladšího, kterého nedávno vedení občanských demokratů ze strany vyloučilo. Na dnešní tiskové konferenci před zahájením schůze Sněmovny to řekl předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura. Předpokládá, že potvrzení volby by se mohlo uskutečnit na příští schůzi dolní komory ve středu 17. dubna.

"Navrhneme na nového předsedu školského výboru Martina Baxu, který i na programové konferenci prezentoval náš program v oblasti školství a vzdělávání," řekl Stanjura. Klub ODS navrhne Baxu školskému výboru, posléze se věc bude projednávat na plénu Poslanecké sněmovny.

"My současně máme nárok na tři místa ve školském výboru. Rozhodli jsme se, že se spokojíme se dvěma místy, nebudeme navrhovat výměnu členů školského výboru," doplnil Stanjura.

Jak nás změní smrt: Fotografie lidí před a krátce po skonu

Baxa je primátor Plzně

Klause vyloučila ze strany v sobotu 16. března výkonná rada ODS kvůli rozdílům v názorech na některé programové záležitosti. Klaus podle představitelů občanských demokratů "svým jednáním a vystupováním dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS". Klaus na pozici předsedy výboru sám nerezignoval.

Baxa (43) je také primátorem Plzně, pozici zastával také v období 2010 až 2014. Od roku 1999 učil dějepis a zeměpis na plzeňském gymnáziu na Mikulášském náměstí. Na škole zůstával jako učitel na částečný úvazek i jako profesionální politik po roce 2004, skončil až po zvolení do Sněmovny, kde je od roku 2017.

Zisk, nebo ztráta? Šest poznámek k Václavu Klausovi mladšímu a jeho vyloučení z ODS
Lannisterové a spol. 10 nenormálních, zdegenerovaných, vražedných rodinek Westerosu ze…

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější