Policie i armáda zasahovaly proti rozbitému eskalátoru. Spletly si ho s teroristickým útokem | Reflex.cz
nahoru

Policie i armáda zasahovaly proti rozbitému eskalátoru. Spletly si ho s teroristickým útokem

Clara Zangová26. března 2019 • 06:50

Sobotní večer v pařížském Disneylandu proběhl v obrovském zmatku. Návštěvníky parku vyděsil hlasitý rachot, který považovali za zvuky střelby. Paniku pomohly rozšířit hlavně sociální sítě, kde se začaly šířit informace o teroristickém útoku. Davovým šílenstvím se nechalo strhnout i vedení parku a ozbrojené síly. Ve skutečnosti se jednalo o zvuky rozbitého eskalátoru.

Ve Francii, zemi těžce zkoušené teroristickými útoky, propukla v sobotu kolem půl desáté obrovská panika. Hlasité zvuky mnozí návštěvníci pařížského Disneylandu okamžitě zaměnili za střelbu a začali zmateně pobíhat po areálu. Na sociálních sítích se šířily nepodložené informace o teroristickém útoku.

Co však zarazilo návštěvníky parku nejvíce, byl přístup vedení parku, které jim odmítalo dát jakékoliv informace až do jedné hodiny ráno. Všichni včetně těhotných žen byli uzavřeni v areálu nedalekého nádraží Gare RER.  „Bylo hrozné být tam uvězněný do jedné hodiny ráno. Personál Disneylandu zpanikařil, když viděl ozbrojené jednotky. Nulová komunikace s klienty. Vůbec to nebyl hezký zážitek,“ popsal falešný útok jeden z návštěvníků na svém Twitteru.

Minimálně 110 pastevců bylo zabito při etnickém útoku v Mali, situace v zemi je …

„Zašli jsme si na večeři, ale už nás nechtěli pustit ven. Nic nám celou dobu nevysvětlili. V restauraci jsme se zeptali, jestli by mohli všem připravit kávu. Vysmáli se nám do obličeje. Bez povolení jsme si nemohli dojít ani na záchod. Když jsme vyšli ven, bylo to šílené. Na zemi ležely poházené tašky a batohy. Museli jsme vyjít s rukama nad hlavou, dívali se pod tričko i osmileté holčičce. Bylo to neuvěřitelné. S těhotnou ženou jsme pak šli na hotel pěšky. Nikdo se o nás nestaral,“ popsal chování personálu návštěvník z Lyonu.

Vedení Disneylandu o incidentu nezvládalo informovat veřejnost ani komunikovat s návštěvníky. O tom, že se jedná o falešný poplach, muselo na Twitteru informovat ministerstvo vnitra. Falešný útok si nevyžádal žádné zraněné.

Žluté vesty už do centra Paříže nesmějí. Úřady jim to po drancování na Champs-Elysées …
Nechte Francouze, povraždí se sami. Země galského kohouta opět požírá děti své revoluce
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity
PREMIUM X Zpověď 63leté striptérky jménem Sugar: Lidi se tomu nejdřív chechtají, ale pak se třeba zamyslí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější