nahoru

V Praze se v noci dvakrát střílelo. Jednoho střelce zneškodnili v nemocnici, druhý řádil s brokovnicí

-bam-, ČTK 9. března 2019 • 09:50
V Praze se v noci dvakrát střílelo. Jednoho střelce zneškodnili v nemocnici, druhý řádil s brokovnicí
foto: Aktu.cz

e Fakultní nemocnici Královské Vinohrady postřelil pacient v noci na dnešek dva lidi. Jeden zraněný byl po střelbě v kritickém stavu a druhý ve stabilizovaném stavu. ČTK to řekl mluvčí policie Jan Daněk. Střílelo se i v Rostovské ulici v Praze 10, kde opilý útočník zranil brokovnicí tři lidi. Jejich zranění lidí byla lehká.

Oba incidenty se staly v pátek po 23:00. V nemocnici na hematologické klinice pacient postřelil další dva pacienty, kteří s ním leželi na pokoji. Podle mluvčího policie pak útočníka odzbrojily zdravotní sestry. Útočník byl zadržen. Zbraň vlastnil podle policie zřejmě legálně. 

V Rostovské ulici ve Vršovicích opilý muž po předchozí hádce postřelil tři lidi brokovnicí. Zranění ale nebyla vážná, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Ondřej Franěk. Také v tomto případě byl útočník zadržen. U sebe měl kromě brokovnice i pistoli.

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.