V Brně se srazily vlaky, policie evakuovala 250 lidí. 13 lidí bylo převezeno do nemocnice | Reflex.cz
nahoru

V Brně se srazily vlaky, policie evakuovala 250 lidí. 13 lidí bylo převezeno do nemocnice

ČTK5. března 2019 • 10:02
V Brně se srazily vlaky, policie evakuovala 250 lidí. 13 lidí bylo převezeno do nemocnice
foto: Policie ČR

Na hlavním nádraží v Brně se v úterý ráno srazily na jedné koleji dva vlaky. Na místě se zranilo podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky 21 lidí. Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová doplnila, že 13 z nich bylo převezeno do nemocnice. Železniční doprava byla kvůli nehodě zastavena zhruba na hodinu, řekla ČTK mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Policie nehodu vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení, alkohol byl u strojvůdců vyloučen.

Nehoda se stala po 8:00, podle záběrů z místa se vlaky srazily na výhybce. "Doprava je na nádraží omezena, vlaky na té jedné koleji stojí, nicméně dá se jezdit po vedlejších kolejích. Podle toho, co víme, došlo k nedovolené jízdě osobního vlaku odjíždějícího z Brna do Březové nad Svitavou a poté se srazil s přijíždějícím vlakem od Letovic," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle mluvčí záchranné služby utrpěli cestující po srážce vlaků především odřeniny, zhmožděniny, vykloubení, je tam však také podezření na zlomeniny. Jedna žena zkolabovala po návratu domů zřejmě po prožitém stresu, řekla novinářům mluvčí záchranné služby Bothová.

Kandidáti do eurovoleb: první český celoevropský lídr, staré tváře i mladé pušky a…

Dechová zkouška negativní

Okolnosti nehody společně s Drážní inspekcí vyšetřuje policie. "Dechové zkoušky u obou strojvedoucích byly negativní. Je to ve fázi vyšetřování, příčinu ještě nevíme. Vyšetřujeme to pro podezření z obecného ohrožení," řekla dnes ČTK mluvčí policie Petra Hrůzová.

Podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové nehoda zhruba na hodinu zastavila provoz, od 08:50 se již jezdí v úseku Židenice - hlavní nádraží po jedné traťové koleji. "Provoz je tak částečně obnoven, ukončení je naplánováno zhruba na 12:00. Zrušených či odřeknutých bylo do deseti vlaků, šlo o vlaky regionální trati. Zpoždění je minimální, vlaky buď jezdí na čas, nebo jde o zpoždění v řádu několika minut," uvedla mluvčí drah.

Nádraží je přístupné. Záchranáři museli evakuovat z vlaků kolem 250 lidí. Policie uzavřela prostor kolem kolejiště. "Nádraží není uzavřené. Z jednoho vlaku jsme evakuovali 200 lidí a z druhého 50," uvedla mluvčí policie Petra Hrůzová.

Zkáza Dejvického divadla od prvního dílu skvěle balancuje na nekorektní hraně
Závěr seriálu Hra o trůny se blíží. Podívejte se, jak ve skutečnosti vypadají místa …

ČTK


Klíčová slova: vlak, nehoda, srážka, Brno, zranění


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější