nahoru

Agresivní britští turisté pobodali českého vyhazovače ve španělském nočním baru

ČTK 26. února 2019 • 10:20
Ochranka nočního baru (ilustrační snímek)
Ochranka nočního baru (ilustrační snímek)
• foto: 
Profimedia

Dva britští turisté se dnes budou zodpovídat z brutálního napadení dvojice zaměstnanců nočního baruv rušné čtvrti španělského přímořského letoviska Benidorm. Britové podle španělských médií na členy ochranky baru zaútočili poté, co se muži pokusili ukončit jejich vzájemnou potyčku. Jednou z obětí byl Čech.

Britové se podle policie v noci na pondělí pustili do vyhazovačů baru Beachcomber ve čtvrti označované kvůli oblibě mezi turisty z ostrovů za Malou Anglii. Když se muži původem z Česka a Rumunska pokusili vyřešit jejich konflikt, vytáhli na ně turisté nože a členové ochranky museli být převezeni do nemocnice. Jeden z nich musel být kvůli zranění břicha umístěn na jednotku intenzivní péče, druhý má pobodaný hrudník. Podrobnosti o jejich stavu nejsou známy.

Policie mužům ve věku 20 a 21 let kromě nožů zabavila i mačetu. Soud by dnes měl rozhodnout, zda budou Britové vyšetřováni na svobodě nebo zůstanou ve vazbě. Jednomu z nich hrozí obvinění z pokusu o vraždu.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.