Senátorka ANO Zuzana Baudyšová rezignovala. V Praze 9 budou doplňovací volby | Reflex.cz
nahoru

Senátorka ANO Zuzana Baudyšová rezignovala. V Praze 9 budou doplňovací volby

ČTK29. ledna 2019 • 16:27
Senátorka za ANO Zuzana Baudyšová rezignovala ze zdravotních důvodů.
Senátorka za ANO Zuzana Baudyšová rezignovala ze zdravotních důvodů.
• foto: 
ČTK

Zuzana Baudyšová, dlouholetá ředitelka Nadace Naše dítě, rezignovala ze zdravotních důvodů na senátorský mandát za Prahu 9. Do horní komory byla zvolena za hnutí ANO v roce 2014. V obvodu se budou muset konat do konce dubna doplňovací senátní volby.

Baudyšová svou rezignaci oznámila písemně předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS), informovala ČTK senátní tisková tajemnice Eva Davidová. Sedmdesátiletá Baudyšová je prezidentkou Nadace Naše dítě na pomoc dětem v krizových životních situacích a zakladatelkou Linky bezpečí. V Senátu působila ve školském výboru a v komisi pro sdělovací prostředky.

"Vážím si Zuzany Baudyšové a oceňuji práci, kterou odvedla v rámci nadace Naše dítě i v rámci svého senátního působení," uvedla předsedkyně senátorského klubu ANO Zdeňka Hamousová. Odchod Baudyšové označila za reálné vyhodnocení situace. "Ona i její rodina vyhodnotily, že potřebuje co nejnižší pracovní zatížení, a naopak co nejvíce klidu, takže rozumíme rozhodnutí vzdát se v tuto chvíli mandátu," dodala. Senátorský klub ANO bude mít po odchodu Baudyšové sedm členů. Nové senátní volby v Praze 9 se budou muset uskutečnit podle zákona do tří měsíců. Prezident Miloš Zeman je tak bude muset vyhlásit nejpozději na 26. a 27. dubna.

Hořké satirické kresby ukazují, jak vidí spravedlnost jednotlivé země
Levicová jízda pokračuje i pod Babišem. Připravte se na zvýšení daní, socialismus si …

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
23,150
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější