Co je zdrojem bělošské nadvlády v Evropě? Islámská komise pro lidská práva tvrdí, že obdiv k židům | Reflex.cz
nahoru

Co je zdrojem bělošské nadvlády v Evropě? Islámská komise pro lidská práva tvrdí, že obdiv k židům

Lukáš Lhoťan22. ledna 2019 • 15:10
Islámská komise pro lidská práva uspořádala 8. prosince v Londýně konferenci pod názvem „Islamophobia and Silencing Criticism of Israel“ (Islamofobie a umlčování kritiky Izraele)
• video: 
MEMRI TV

Za pár dní si připomeneme výročí osvobození nacistického koncentračního tábora Osvětim (27. ledna 1945). S přibývajícími zprávami o rostoucí nenávisti vůči židům v Evropě, kdy zdrojem této nenávisti jsou hlavně komunity muslimských přistěhovalců, je dobře si připomenout, kdo tuto nenávist mezi muslimy v Evropě šíří. Jako příklad může sloužit projev na konferenci Islámské komise pro lidská práva v Londýně, kde zaznělo, že jedním ze způsobů, jak čelit islamofobii v Evropě, je boj proti lásce k židům a judaismu (filosemitismus) mezi Evropany. Také bylo řečeno, že filosemitismus je jedním ze zdrojů rasismu a bělošské nadvlády v Evropě. Na projev upozornila izraelská nezisková organizace MEMRI, která monitoruje média v islámském světě.

Tato islámská komise uspořádala 8. prosince v Londýně konferenci pod názvem „Islamophobia and Silencing Criticism of Israel“ (Islamofobie a umlčování kritiky Izraele), na které vystoupila i alžírsko-francouzská aktivistka Houria Bouteldja, která řekla: „Nepochopíme, jak funguje rasismus, pokud neporozumíme tomu, že filosemitismus je formou rasismu a že je to jakýsi bratr islamofobie a negrofobie. Pro stát je důležité, aby organizoval určité soupeření mezi židy, muslimy a černochy.“

Islámská komise pro lidská práva uspořádala 8. prosince v Londýně konferenci pod názvem „Islamophobia and Silencing Criticism of Israel“ (Islamofobie a umlčování kritiky Izraele)Islámská komise pro lidská práva uspořádala 8. prosince v Londýně konferenci pod názvem „Islamophobia and Silencing Criticism of Israel“ (Islamofobie a umlčování kritiky Izraele)

A jak tedy mají muslimové v Evropě čelit údajné islamofobii v evropské společnosti? I na to má Bouteldja odpověď: „Stručně řečeno, musíme kritizovat radikální islamofobii a filosemitismus, což jsou dvě tváře státního rasismu. (...) Myšlenkou zde není bojovat proti islamofobii a antisemitismu. Myšlenkou je bojovat proti islamofobii a filosemitismu. Z mého pohledu [nás to učiní] odolnějšími proti rasismu a silnějšími proti sionismu. Podle mě je to způsob, jakým musíme bojovat, abychom byli velmi výkonní.“

Mezi dalšími vystoupili na konferenci Les Levidow (z britské Open University), Hilary Akedová (působí na univerzitě v Bathu, Anglie) a Ramón Grosfoguel (patří k zastáncům tzv. dekolonizace myšlení na univerzitách v Evropě a USA, vyučuje na univerzitě v americkém městě Berkeley a působí i na francouzském institutu Maison des Sciences de l’Homme) a akci podpořily například neziskové lidskoprávní organizace Scotland Against Criminalising Communitie, Intifada Street či Muslim Directory.

Islám v kostce: Jak se z Mohameda stal muslim, co je korán a proč se muslimové…

Organizace lobbuje za bojkot Izraele

Houria Bouteldja se narodila v Alžírsku, ale žije ve Francii. Vystudovala jazyková studia ve francouzském Lyonu. Je mluvčí francouzského politického hnutí Indigènes de la République, které vystupuje jako obhájce zájmů neevropských imigrantů a jejich potomků proti bělošským Francouzům. Také je autorkou knihy Les Blancs, les Juifs et nous: Vers une politique de l'amour révolutionnaire, v níž vyzývá k boji proti bělošské nadvládě v Evropě, za což si vysloužila obvinění z rasismu. V této knize se Bouteldja vyznává i z obdivu k dnes již bývalému iránskému prezidentovi Ahmadínežádovi a vyslovuje v ní výroky nenávisti k homosexuálům. Bouteldja také zastává antisemitské názory a konspirační teorie o celosvětové nadvládě židů. Veřejně obhajuje islámské teroristické organizace Hamás a Hizballáh jako oprávněný odboj proti státu Izrael.

Islamic Human Rights Commission (IHRC – Islámská komise pro lidská práva) byla vytvořena v roce 1997 v Londýně a od roku 2007 působí jako poradní organizace při OSN (konkrétně při United Nations Department of Economic and Social Affairs). IHRC organizovala například kampaně proti zákazu islámského zahalení tváře (niqab) ve Francii, Bosně, Španělsku a Belgii. Věnuje se spolupráci na aktivitách namířených proti islamofobii a podporujících antirasismus. Organizace je velmi aktivní také v prosazování bojkotu státu Izrael mezi evropskými politiky a státy. Věnuje se také podpoře vězněných islamistických aktivistů v různých zemích světa. Organizace patří mezi spoluorganizátory Dne Jeruzaléma, což je celosvětová aktivita iniciovaná zakladatelem Íránské islámské republiky Chomejním (vydal známý rozsudek smrti nad spisovatelem Salmanem Rushdiem). Organizace je také veřejně kritizována za shovívavý postoj k islamistickým režimům, za údajné napojení na islamistické aktivisty a toleranci projevů antisemitismu.

Posvátná kniha islámu. Co ovlivnilo vznik koránu a proč se na jeho výkladu muslimové …
Život proroka Mohameda. Jak uvěřil v jediného boha Alláha, jak ovládl Mekku a proč jeho…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,070
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější