Policie zadržela muže podezřelé z vraždy čerpadlářky z Nelahozevsi. Zabíjeli kvůli desetitisícům | Reflex.cz
nahoru

Policie zadržela muže podezřelé z vraždy čerpadlářky z Nelahozevsi. Zabíjeli kvůli desetitisícům

ČTK15. ledna 2019 • 12:08

Policisté v pondělí pozdě večer zadrželi dva podezřelé z prosincové vraždy obsluhy benzinové stanice v Nelahozevsi. ČTK to řekl středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Potvrdil tak informace serveru aktu.cz. Věk ani pohlaví zadržených zatím policisté nezveřejnili, bližší informace poskytnou ve středu odpoledne na tiskové konferenci na krajském policejním ředitelství.

"V současné době probíhají další úkony trestního řízení," uvedl Truxa k případu, který vyvolal velkou pozornost. Zatím nesdělil, zda už bylo rozhodnuto o vzetí obou podezřelých do vazby.

Kriminalisté a zásahová jednotka zasahovali v pondělí mezi 22:00 a půlnocí ve Vojkovicích na Mělnicku, kde zadrželi třicetiletého muže, uvedl aktu.cz. Doplnil, že policisté další osobu zadrželi v Kralupech nad Vltavou.

Osmapadesátiletá čerpadlářka byla 3. prosince zastřelena při loupežném přepadení, kamery tehdy zachytily dva pachatele. Potvrdí-li se vina zadržených, hrozí jim trest 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

17 mrtvých. Vražedný útok na redakci Charlie Hebdo a židovský obchod ukázal strašlivý…

Zastřelena přes dveře

Případ byl značně sledovaný; pachatelé ženu zastřelili přes zavřené dveře, přestože se nebránila, naopak se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice.

Policie při pátrání postupně uvolňovala další záznamy z kamer, podle kterých se snažila mimo jiné určit, zda čin spáchali dva muži nebo smíšený pár. Spekulace, zda druhý lupič byla žena, vyvolal zvláštní způsob chůze jedné z osob zachycených na kamerách. Kriminalisté postupně prověřovali stovky poznatků a svědectví, v rámci výzvy také hledali specifický batoh.

Zatím není ani jasné, kvůli jaké částce dvojice vraždila, zřejmě šlo maximálně o desetitisíce.

Přehled informací o případu vraždy čerpadlářky u Nelahozevsi (policie v pondělí pozdě večer zadržela dva podezřelé):

- Vražda ženy, která pracovala jako obsluha čerpací stanice v polích nedaleko Nelahozevsi na silnici číslo 608, se stala loni 3. prosince nedlouho po půlnoci. Osmapadesátiletá žena se stala obětí přepadení, při kterém dvojice pachatelů krátce po půl třetí ráno vběhla dovnitř benzinky a jeden z nich prakticky ihned po čerpadlářce vystřelil. Podle médií ji střela z pistole zasáhla do ramene a oběť střelby následně vykrvácela.

- Pachatelé přitom využili okamžiku, kdy se žena během noční služby po umytí stojanů vracela dovnitř stanice a ještě nestačila dálkově zamknout vstupní dveře. Podle záznamů z bezpečnostních kamer, které policie zveřejnila, celé přepadení netrvalo ani minutu. Čerpadlářka nekladla odpor, jen se před dvojicí snažila ukrýt v zadní místnosti za dveřmi, kterými ale proletěla osudná střela.

Marie Terezie: Čechy nedám! Jak habsburská panovnice ovlivnila chod dějin i vlastní …

- Podle jejích známých pracovala zavražděná žena na čerpací stanici přes šest let a obětí přepadení se stala už dříve. Před přibližně čtyřmi roky ji také v noci přepadl jiný lupič, který ji ohrožoval nožem, tehdy vyvázla bez zranění. Poté byla ovšem během nočních služeb podle svědectví lidí, kteří ji znali, velmi opatrná a zásadně se zamykala. Po vraždě byla čerpací stanice nějakou dobu uzavřená, nyní funguje, ovšem jen od 5:00 do 23:00.

- Prosincový případ od Nelahozevsi byl první vraždou pracovníka čerpací stanice po deseti letech, předtím naposledy zemřel člověk při přepadení benzinové pumpy začátkem září 2008 v Tovární ulici v ústecké čtvrti Předlice. Z jeho vraždy policie podezírala devětatřicetiletého Romana Postla, jenž byl podezřelý ze čtyř vražd a jednoho pokusu o vraždu. Postl, jehož policisté postřelili při pronásledování v Chomutově, zemřel 8. září 2008 v chomutovské nemocnici.

- Podle dostupných údajů je prosincové přepadení, které vyvrcholilo vraždou, desátým podobným případem za poslední dvě dekády, naprostou většinou pachatelů se policistům podařilo odhalit. Výjimkou je dvojnásobná vražda, která se stala v únoru 1998 na čerpací stanici a bistru ve Chválenicích na Plzeňsku u rušné silnice první třídy z Plzně do jižních Čech. Pachatel ubodal sedmdesátiletého muže a šestadvacetiletou ženu a ukradl několik tisíc korun. Loni v únoru byl čin přes opakované šetření promlčen.

Zemřela herečka Jana Štěpánková. Její smrt utajili
sal 21. prosince 2018 • 14:16

Zemřela herečka Jana Štěpánková. Její smrt utajili

Bowie, když měl ještě obě oči modré. Nahlédněte do dětství zpěváka, který by právě…

ČTK


Klíčová slova: vražda, žena, smrt, vrazi, přepadení


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější