nahoru

Po italském mostu jel v době zřícení i kamion české dopravní firmy. Spadl dolů, ale řidič přežil

ČTK14. srpna 2018 • 15:09
Po italském mostu jel v době zřícení i kamion české dopravní firmy. Spadl dolů, ale řidič přežil
foto: Twitter

Z Morandiho mostu, jehož část se dnes zřítila v italském Janově, spadl i kamion pražské dopravní společnosti SPED-IT. Informaci České televize ČTK potvrdila firma. Řidič vozu neštěstí přežil. Česká diplomacie nemá zprávy o jiných českých zraněných či obětech.

Most na frekventované dálnici na severu Itálie spadl přibližně v 11:50 SELČ. Italské úřady zatím informovaly o 22 mrtvých, ale tato bilance patrně není konečná.

Jednatel společnosti SPED-IT Václav Zázvůrek ČTK řekl, že řidič kamionu žije a komunikuje. "Náš kamion jsme našli na fotkách na twitteru, jak lezli do kabiny záchranáři. Takže jsme obvolávali všechny nemocnice. Z návěsu nezbylo vůbec nic," uvedl Zázvůrek.

České ministerstvo zahraničí má zatím potvrzenou informaci o zranění českého řidiče kamionu. "Byl zraněn, nicméně není v ohrožení života. Byl odvezen do nemocnice v Janově, kde je v ošetřování. On sám naši ambasádu o nějakou další asistenci nežádal, komunikujeme s jeho zaměstnavatelem," sděila ČTK mluvčí ministerstva Irena Valentová.

Den, kdy zemřela Eliška Misáková. Jediná sportovkyně, která získala olympijské zlato až…

Zprávy o dalších Češích nejsou

Zprávy o jiných zraněných či obětech z České repuliky Černínský palác nemá. S ohledem na to, že v Janově ještě pokračuje záchranná operace, však ministerstvo nemůže vyloučit, že na místě byli i jiní Češi. "Na naši konzulární linku se od doby neštěstí obrátil jenom zaměstnavatel českého řidiče kamionu, nikdo další nás v této věci nekontaktoval," dodala Valentová.

V sutinách mostu je podle italských policistů rozdrcených několik osobních vozů, zatímco ty nákladní skončily v řece pod mostem.

Přímých autobusových linek z Prahy se neštěstí nedotklo. Autobus společnosti RegioJet na dnešní pravidelné lince z Prahy s příjezdem do Janova ve 14:35 v pořádku dorazil do cíle. Autobusy společnosti Eurolines jezdí do Janova pravidelně jen ve středu a v pátek, pro zítřejší spoj firma připravuje objízdnou trasu.

Mrtvých po pádu mostu v italském Janově je nejméně 35. Panují obavy z následného…
Okamžik před katastrofou: Podívejte se na fotografie, které těsně předcházely smrti

ČTK


Klíčová slova: Janov, Itálie, most, přeživší, řidičDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
22,550
29,840
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější