Je libo čaj připravený na záchodě ve vlaku? Indie chce po skandálu bojovat s otřesnou úrovní hygieny | Reflex.cz
nahoru

Je libo čaj připravený na záchodě ve vlaku? Indie chce po skandálu bojovat s otřesnou úrovní hygieny

Johana Kudrnová9. května 2018 • 08:30
Indové ve vlaku vařili čaj z vody na toaletách
• video: 
Facebook

Otrava jídlem patří v Indii mezi nejčastější příčiny akutního onemocnění. Loni způsobilo kontaminované jídlo nebo pití na 242 závažných případů hromadných otrav. Nyní se občané začali po dvou alarmujících případech nedodržení hygienických zásad ze strany distributorů potravin dožadovat zvýšení hygienických kontrol.

Poslední případ byl zachycen jedním z cestujících v expresním vlaku na lince mezi jihoindickými městy Čennái a Haidarábád. Prodejce čaje byl natočen, jak vychází z toalet s dvěma velkými konvicemi, ze kterých se cestujícím chystal nabízet čaj a kávu.

Prodavač během vyšetřování celé události tvrdil, že přeléval mléko z jedné konvice do druhé a nechtěl to dělat na veřejnosti. Šel proto na toaletu. Je ale také dost dobře možné, že chtěl k přípravě čaje použít vodu z kohoutku v místnosti. A tu je, jak je známo, zakázáno pít i v České republice, natož pak v Indii.

V Číně vznikla velice zvláštní obrovská pohřebiště: Jsou na nich umístěny miliony…
 

Policie navíc zjistila, že dva ze tří mužů na videu nevlastní oprávnění k prodeji občerstvení ve vlaku. Ten, který ji vlastní, následně dostal pokutu ve výši tisíc sto amerických dolarů. Autority se příběhem o přelévání mléka nenechaly obměkčit. Představitel železniční společnosti médiím řekl, že by se konvice s nápoji neměly na toaletách vůbec objevit.

Vlakové dobrodružství ale není jediné, které v poslední době Indy znepokojilo. Minulý týden policie odkryla podvod, v rámci něhož bylo do restaurací ve východní Kalkatě prodáno 20 tun zkaženého masa. To pocházelo z místní skládky, kde mezi sebou o mršiny zvířat bojují supi a psi.

Doposud bylo v souvislosti s případem zadrženo osm lidí. Poptávka po masu servírovaném v kalkatských restauracích mezitím spadlo o 50 % a Asociace hotelů a restaurací východní Indie podniky vyzvala, aby maso nakupovaly pouze od licencovaných obchodníků.

Z Bruselu dostaneme o miliardy méně. Je to dobrá zpráva, ubude „čapích hnízd”, méně…
Japonci řeší, zda smí ženy vstoupit do posvátného ringu pro sumó. Kvůli menstruaci jsou…Klíčová slova: vlak, Indie, hygiena, zprávy


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější