Děti na Floridě musí chodit do školy s průhlednými batohy. Má to zabránit dalšímu masakru, žáci ale protestují | Reflex.cz
nahoru

Děti na Floridě musí chodit do školy s průhlednými batohy. Má to zabránit dalšímu masakru, žáci ale protestují

ČTK4. dubna 2018 • 09:11
Děti na Floridě musí do školy nosit průhledné batohy, aby nemohly pronést zbraně
Děti na Floridě musí do školy nosit průhledné batohy, aby nemohly pronést zbraně
• foto: 
ČTK/AP/John McCall

Studenti floridské střední školy, kteří po únorovém útoku střelce začali tento týden povinně nosit průhledné batohy, protestují proti omezování svého soukromí. Zatímco podle některých nová výbava zvýší riziko krádeží, další tvrdí, že pronesení zbraně do školy stejně nezabrání. Informovala o tom televize NBC News.

"Můj nový batoh je skoro tak průhledný, jako agenda NRA (Národní asociace majitelů zbraní). Teď se cítím tak bezpečně," napsala ironicky na twitteru studentka prvního ročníku Lauren Hoggová, podle níž by se politici ovlivňovaní zmíněnou lobby měli pustit do zpřísnění zbraňových zákonů, místo aby se "ze škol stávaly věznice".

Pořízení zhruba 3000 průhledných batohů bylo jednou z reakcí na masakr, při němž vyloučený student postřílel na škole v Parklandu 17 lidí. U vchodů umístila škola bezpečnostní rámy a žáci musejí ve škole nepřetržitě nosit identifikační značku.

Opatření přijalo vedení školy během jarních prázdnin, po nichž se studenti vrátili do lavic tento týden a ihned zaplavili sociální sítě kritickými reakcemi.

17 mrtvých na Floridě. Vyloučený student si postavil žáky a učitele na chodbu, pak je …

Protestní nápisy na průhledných batozích

Řada z nich si začala batohy zdobit protestními nápisy, někteří se označili za vězně. Jedna ze studentek vyfotila nový batoh opatřený cenovkou 1,05 dolaru (21 korun) a připsala poznámku: "Tento batoh je zřejmě cennější než můj život."

Parklandští studenti stojí v čele celonárodních protestních aktivit mladých lidí, kteří požadují zpřísnění pravidel pro prodej střelných zbraní případně úplný zákaz prodeje útočných zbraní. NRA odmítá jakékoli podobné úpravy a v Kongresu se zatím shoda na podstatnější změně zákona nerýsuje.

Zdravě agresivní Donald Trump. Jak se nemilosrdný manažer stal prezidentem USA

V batozích jsou vidět i léky nebo hygienické potřeby

Studentům vadí i fakt, že kvůli průhledným batohům může kdokoli vidět například to, jaké hygienické potřeby či léky používají. Jeden z mladíků pojal protest s humorem a napěchoval si batoh menstruačními tampóny.

"Velikosti, ceny...Právě se dozvídám úplně nové věci o ženském zdraví. Tyhle věci jsou drahé. Musí být přijata opatření, aby byly tyto produkty dostupnější," napsal na twitteru Cameron Kasky, který je znám jako jeden z vůdců studentských protestů a promlouval na velké demonstraci ve Washingtonu.

Proč střeleckým masakrům v amerických školách nelze zabránit
Jiří X. Doležal 15. února 2018 • 09:35

Proč střeleckým masakrům v amerických školách nelze zabránit

Neřestná Paříž: Jedinečný pohled do čtvrti červených luceren kolem známého kabaretu…

ČTK


Klíčová slova: střelba, Florida, škola, batohy, masakr


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,030
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější