nahoru

Putin přijel na návštěvu Turecka. S Erdoganem bude jednat o prodeji moderních raket

ČTK 3. dubna 2018 • 09:40
Putin se v Kremlu setkal se sedmi svými soupeři, které v neděli ve volbách porazil.
Putin se v Kremlu setkal se sedmi svými soupeři, které v neděli ve volbách porazil.
• foto: 
Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin dnes zahajuje návštěvu Turecka, která má ve středu vyvrcholit třístranným summitem o situaci v Sýrii. S tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoğanem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním bude kremelský šéf v Ankaře debatovat o posílení režimu příměří v Sýrii. Očekává se společné prohlášení.

Dnes se Putin v tureckém hlavním městě bude věnovat dvoustranným jednáním s tureckým prezidentem. Má jít hlavně o prodej moderních protiraket S-400, které chce Rusko Turecku dodat přes výhrady Severoatlantické aliance do roku 2020. Prezidenti mají diskutovat o spolupráci v energetice, zejména jaderné, a o dovozu tureckých potravin do Ruska.

Tématem rozhovorů bude také projekt plynovodu Turkish Stream, který navrhlo Rusko před několika lety jako náhradu za nezdařený plán plynovodu South Stream obcházejícího Ukrajinu. Jednou z větví plynovodu Turkish Stream má téct ruský plyn do Turecka a druhou do Evropy. Stavba má být dokončena koncem příštího roku.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.