Moskvané našli způsob, jak donutit radnici odklidit sníh: Stačí na něj napsat jméno vůdce opozice Navalného | Reflex.cz
nahoru

Moskvané našli způsob, jak donutit radnici odklidit sníh: Stačí na něj napsat jméno vůdce opozice Navalného

Daniel Baret18. února 2018 • 11:00
Jakákoli zmínka o vůdci opozice Navalném je v Rusku zničena.
Jakákoli zmínka o vůdci opozice Navalném je v Rusku zničena.
• foto: 
Twitter Taťjana Grigorjeva

Je to snadné. Pokud žijete v ruském hlavním městě Moskvě a ve vaší ulici jsou v zimě hromady sněhu, které město nechce odklidit, stačí na ně nasprejovat jméno vůdce opozice Alexeje Navalného. Pak hromada podle zkušeností obyvatel této metropole zmizí do několika hodin. Informovala o tom britská BBC.Alexej Navalnyj je momentálně nejznámější ruský opoziční politik, kterého státní média a někteří politici nikdy nezmiňují jménem. Prezident Vladimir Putin je známý například tím, že pokud se ho někdo na Navalného zeptá, mluví o něm jako o „té osobě“, nikdy jeho jméno sám nevysloví.

V srdci Ruska! Prohlédněte si moskevské Rudé náměstí v jedinečném 360° videu!


Možnost nasprejovat Navalného jméno na sníh a dostat se tak ke kýženému odklizení hromady sněhu se rozšířila pomocí sociálních sítích. Někdy však zaměstnanci města pouze na jméno nahází jiný sníh a zakryjí ho místo toho, aby hromadu odvezli.

Zprávy o novém způsobu, jak donutit město v zimě uklidit, se dostaly až k samotnému Navalnému, který se k nim vyjádřil na svém blogu. Podle něho se jedná o velmi vtipnou iniciativu, která dokazuje hloupost současného ruského vedení.

Polonahá aktivistka, která vyběhla při volbách na Zemana, přišla o práci
Blíží se prezidentské volby v Rusku. Pokračování Putina u moci znamená pro zemi další…

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,090
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější