nahoru

Západ nás napadl špionážními ještěrkami, vojenský poradce íránského ajatolláha Chameneího se asi zbláznil

Daniel Baret 16. února 2018 • 12:50
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Wikimedia Commons, Jason Pratt

Když propaganda totalitních států selhává, vždy přijdou na řadu nejrůznější nesmysly. První ligu ale v tomto směru podle všeho vede Hassan Firuzabádí, vrchní vojenský poradce ajatolláha Chameneího, kterým je vůdcem země. Ten tvrdí, že Západ napadl Írán s pomocí špionážních ještěrek.

Poradce Firuzabádí pro íránská média v úterý prohlásil, že západní země „vyslaly do Íránu ještěrky, které pomocí speciálních schopností dokážou přitahovat atomové vlnění“. O prohlášení vlivného íránského úředníka informovala americká televize CNBC s odvoláním na původní íránské zdroje.

Firuzabádí si prý těchto ještěrek všiml již před několika lety a upozornil na případ zadržených cizinců, kteří je měli v Íránu rozšířit pod pláštíkem činnosti v mezinárodních humanitárních organizacích.

Cizinci prý měli ještěrky a chameleony, jejichž kůže přitahovala atomové vlnění. Podle poradce Firuzabádího se tímto způsobem Západ pokusil sbírat informace o íránských uranových dolech a jaderných aktivitách. Ve své snaze prý ale nepřátelský Západ neuspěl.

Fantastická Sáblíková bere STŘÍBRO! Překonala legendárního Zátopka >>>

 Klíčová slova: zprávy, irán, ještěrkaDiskuse ke článku