nahoru

Muže podezřelého z pytláctví v Jižní Africe zaživa sežrali lvi. Zbyla po něm jen hlava

Daniel Baret15. února 2018 • 13:57
Lev se pomstil pytlákovi
Lev se pomstil pytlákovi
• foto: 
Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Muž podezřelý z pytláctví byl v pátek roztrhán a sežrán lvy v Krugerově národním parku v Jihoafrické republice. Informovala o tom v pondělí místní policie, která řekla, že pozůstatky těla byly nalezeny v buši. Počet pytláků se přitom v parku v posledních letech podstatně zvýšil.

„Zdá se, že oběť pytlačila na safari, když ho napadli a zabili lvi. Sežrali celé jeho tělo, zbyla z něj jenom hlava a pár ostatků,“ řekl agentuře AFP nadporučík místní policie Moatshe Ngoepe.

Vedle těla se našla nabitá lovecká puška. Policie zatím nezná identitu muže, zato má velké problémy s rozšířeným pytláctvím.

Ve stejné oblasti, kde byly nalezeny zbytky těla, bylo minulý rok nalezeno několik lvů mrtvých. Část byla otrávena, a dokonce měli usekané hlavy a tlapy.

Drsná příroda v akci: Lvice svedla souboj s krokodýly o mrtvolu hrocha

Lvi v medicíně

Části těl lvů jsou používané v tradiční asijské medicíně, kde je jejich využití velmi různorodé – od pomoci s nespavostí přes tlumení bolesti až po snížení horečky.

Lev bohužel v tomto případě částečně nahrazuje tygra, který byl především kvůli zákazníkům v Asii již téměř vyhuben. Dalším ohroženým druhem jsou nosorožci, jejichž roh má v asijských státech také mnoho využití.

Doktor “Smrt” představuje Sacro. Sebevražedná budka vás zabije do pěti minut
Objednali si profesionální portréty za tisíce. Fotografka jim dodala tohle

Daniel Baret


Klíčová slova: pytláctví, Afrika, Lev, hlava


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,820
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější