nahoru

Drsná příroda v akci: Lvice svedla souboj s krokodýly o mrtvolu hrocha

sd27. března 2014 • 13:00
Drsná příroda v akci: Lvice svedla souboj s krokodýly o mrtvolu hrocha
foto: profimedia.cz

Snímky ukazují lvici, která se pustila do křížku o zdechlinu dospělého hrocha se skupinou krokodýlů. Amatérskému fotografovi Richardu Chewovi se podařilo v keňské rezervaci Masai Mara nafotit spor vrchových predátorů o lákavou kořist. Přestože plazi byli v přesile, hladová šelma se je snažila zahnat od převráceného hrošího těla.

Lvice, která lovila spolu s ještě jedním lvem, objevila podle fotografova svědectví mrtvolu hrocha již o den dříve, oba lvi ale byli na druhé straně řeky Mara. Ačkoliv voda byla plná krokodýlů, nakonec se obě šelmy odhodlaly řeku překročit a mršinu se s krokodýly poprat. „Lvi neukazovali vůbec žádný strach. Bylo prostě úžasné sledovat, jak se volně žijící živočichové podílejí na potravinovém řetězci,“ řekl o situaci, která vedla ke vzniku jeho možná životních snímků, Chew.

Přírodní rezervace Masai Mara je jedna z nejslavnějších rezervací divoké africké zvěře, leží jihozápadě Keni a sousedí s neméně slavnou rezervací Serengeti v Tanzanii. Masai Mara je proslulá především díky každoročnímu stěhování pakoňů a zeber za lepší pastvou. Při této pouti musí zvířata překročit řeku Mara, proslavenou silnou populací velkých krokodýlů nilských.

sd
Diskuse ke článku