nahoru

Otřesená Kanada: Nejbohatší muž Kanady byl nalezen mrtev, policie považuje úmrtí za podezřelé

Tereza Stonišová17. prosince 2017 • 11:30
Otřesená Kanada: Nejbohatší muž Kanady byl nalezen mrtev, policie považuje úmrtí za podezřelé
foto: bbc

Miliardář Barry Sherman a jeho manželka Honey Shermanová byli za dosud nevyjasněných okolností nalezeni mrtví ve sklepě jednoho z domů, kde jejich mrtvá těla objevil náhodou realitní makléř, který dům ukazoval zájemcům o bydlení. Shermanovi patřili mezi nejznámnější kanadské miliardáře a filantropy.

Barry Sherman zbohatl především na obchodu s generickými léky, které jeho společnost Apotex vyváží nyní již do celého světa. Farmaceutický průmysl je v Kanadě velmi silně spojený s jeho jménem a téměř každý, kdo se pohybuje v oboru lékařství či farmacie, jeho jméno zná. A to nejen proto, že se díky generickým lékům stal miliardářem: Barry a jeho manželka Honey byli také známí filantropové, kteří se angažovali v množství dobročinných projektů a přispívali nemalými částkami na všemožné dobročinné účely.

Sherman patřil k nejbohatším mužům v Kanadě. I proto smrt manželského páru vyvolala v Kanadě hlučnou debatu o tom, za jakých okolností manželé zemřeli. Policie uvedla, že jejich smrt považuje za podezřelou, ale zatím nepotvrdila, že se jednalo o vraždu. V domě podle tiskové policejní zprávy nebyly známky žádného vloupání.

Policie zatím ani nesdělila, jak přesně manželský pár zemřel. Na dotazy novinářů na otázky ohledně způsobu úmrtí policejní vyšetřovatel neodpověděl. K smrti farmaceutického magnáta se vyjádřilo několik kanadských politků, včetně premiéra Justina Trudeaua, který přes sociální síť Twitter kondoloval pozůstalé rodině Shermanových. Úmrtí na stejné sociální síti okomentoval také ministr zdravotnictví, který s magnátem dříve úzce spolupracoval. 

Nejvtipnější fotky zvířat podle BBC: Smějící se vydra i tučňáci v kostele
Vánoční koledy mohou být nebezpečné, v Indii kvůli nim zatkli šest zpěváků
Nejvtipnější fotky zvířat podle BBC: Smějící se vydra i tučňáci v kostele

 Klíčová slova: Kanada, úmrtí


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější