nahoru

Papež František je jako Karel Schwarzenberg: Když se modlí, tak občas usne

Daniel Baret 4. listopadu 2017 • 18:00
Papež František je jako Karel Schwarzenberg: Když se modlí, tak občas usne
foto: archiv

Papež František přiznal, že občas při svých modlitbách se zavřenýma očima usíná a tvrdí, že to dělali i mnozí světci a světice. Český politik kníže Karel Schwarzenberg, který usíná při mnoha příležitostech na veřejnosti, by tak mohl dostat nový argument pro své konání, z kterého si naše veřejnost dělá legraci.

„Když se modlím, tak občas usnu,“ řekl v úterý papež František pro italskou katolickou televizi TV2000. „Dělala to tak i svatá Tereza,“ odkazovala hlava katolické církve na francouzskou jeptišku z 19. století. Křesťané jsou podle Františka voláni, aby se cítili jako děti, které jsou v náručí svého otce - což je místo, kde se spánek často skutečně odehrává.

Současný papež je známý svoji neobvyklou činorodostí, ale oři modlitbě má často velmi vážnou tvář, skloněnou hlavu a zavřené oči.  Papež si spánku velice cení a každý večer chodí spát ve 21 hodin večer. Vstává už ve 4 ráno. Podle zdrojů z Vatikánu pak doplňuje energii „šlofíkem“ po obědě.

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.