nahoru

Desetiletá znásilněná dívka porodila zdravou holčičku, případ vzbudil velkou mediální bouři

Tereza Stonišová21. srpna 2017 • 15:15
V Indii dochází ke znásilnění dítěte těměř dvakrát denně - ilustrační snímek.
V Indii dochází ke znásilnění dítěte těměř dvakrát denně - ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Desetiletá indická dívka, která byla znásilněna mužem a jíž indický Nejvyšší soud zamítl žádost o potrat, porodila včera zdravou holčičku. Případ vzbudil pozornost a vyvolal na mezinárodní úrovni diskusi o správnosti či nesprávnosti soudního rozhodnutí.

S dívkou po znásilnění podle informací BBC pracovali psychologové. Aby nedošlo k porušení její psychiky, lékaři jí po dohodě s jejími rodiči sdělili, že má v břiše velký kámen, jenž roste a který nakonec budou muset odstranit, aby se zase uzdravila. Desetiletá matka, oběť znásilnění, tedy neví, že porodila zdravou holčičku. Dítě přišlo na svět včera císařským řezem, váží 2,5 kilogramu a narodilo se přesně v devět hodin a 22 minut. Novorozeně i mladá Indka jsou podle lékařů zcela v pořádku.

Těhotenství dívky bylo odhaleno až v polovině července, kdy ji její rodiče vzali do nemocnice. Dítě si totiž stěžovalo na bolest břicha, která stále neodeznívala.

Poté, co lékaři zjistili, že dívka byla znásilněna a že je těhotná, podali rodiče žádost obecnému soudu, aby dívce z výjimečných důvodů povolil potrat. Lékař, jenž dívku ošetřoval, ale uvedl, že v takto vysokém stadiu těhotenství už není možné potrat provést bez rizika poškození matčina zdraví.

Děti k pronájmu: Zrůdný průmysl indických sirotčinců vydělává na turistech

V Indii existují v případech potratů ustanovení, která říkají, že pokud doktor neuvede, že matčino zdraví by porod mohlo významně poškodit, je potrat povolen jen do dvacátého týdne těhotenství. Toto ustanovení se vztahuje plošně na všechny ženy, zvláštní ustanovení v případech matek v nízkém věku či znásilnění neexistují. V zemi již proběhlo mnoho pokusů o to, legislativu změnit, zatím však nedošlo k žádné změně.

O osudu dítěte mladé dívky rozhodli její rodiče. Podle zpravodaje BBC se na dítě své dcery nechtěli ani podívat, dítě bylo rovnou dáno do ústavní péče a následně zařazeno k adopci. Podle BBC také uvedli, že je nenapadlo, že je jejich dcera těhotná. O tom, kdo dívku znásilnil a zda je dotyčný stíhán, znám či vyšetřován, média neuvádějí žádnou informaci. Dívka je nyní v nemocnici, kde bude na pozorování dalších sedm až 10 dní. Podle indického tisku je tohle případ vůbec nejmladší matky, jež v Indii porodila zdravé dítě.

Je v Indii víc žena, nebo kráva? Unikátní projekt ukazuje nebezpečí sexuálních útoků
Indičtí bábové. Svatí muži, mezi kterými se skrývá mnoho podvodníkůKlíčová slova: Indie, dítě, porody, znásilnění


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,820
28,750
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější