nahoru

Na předměstí Paříže vjelo auto do lidí v pizzerii, zemřela 8letá dívka

ČTK14. srpna 2017 • 22:45
Auto v Paříži najelo do restaurace, zabilo dívku
Auto v Paříži najelo do restaurace, zabilo dívku
• foto: 
Amichai Stein / Twitter

Řidič s osobním autem najel dnes večer do restaurace v obci východně od Paříže. Na místě zemřela osmiletá dívka a nejméně pět lidí bylo zraněno, informovala francouzská televizní stanice BFMTV. Řidič byl podle televize zadržen. Zatím není jasné, zda šlo o cílený útok, či o nehodu.

Řidič s vozem BMW najel do pizzerie v malé obci Sept-Sorts, která leží v departamentu Seine-et-Marne asi 65 kilometrů východně od metropole. Zabil holčičku a zranil další lidi, kteří seděli na venkovní zahrádce.

Francouzská policie uvedla, že zatím nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin.

Na sociálních sítích kolují fotografie, na nichž vůz stojí přímo ve vchodu do restaurace; pod ním a kolem něj jsou trosky židlí a stolů.

Dnešní incident se stal necelý týden poté, co muž, zřejmě šestatřicetiletý Alžířan, najel s osobním autem do skupiny vojáků na pařížském předměstí a šest jich zranil.

V Paříži najel útočník autem do vojenské hlídky zapojené do protiteroristické akce
Muslimové v Česku: Podivný dvojí metr a tolerance terorismu
Lukáš Lhoťan 28. července 2017 • 14:05

Muslimové v Česku: Podivný dvojí metr a tolerance terorismu

ČTK


Klíčová slova: Paříž, Francie, pizzerie, auto, útok


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější