nahoru

Sicilští dobrovolní hasiči jsou podezřelí, že kvůli penězům sami zakládali ohně

ČTK7. srpna 2017 • 15:05
Z letovisek na Sicílii kvůli požárům evakuovali tisíce turistů - ilustrační snímek.
Z letovisek na Sicílii kvůli požárům evakuovali tisíce turistů - ilustrační snímek.
• foto: 
ČTK

Patnáct dobrovolných hasičů ze sicilského města Ragusa čelí podezření, že požáry sami zakládali, anebo hlásili požáry fiktivní, aby si za výjezdy k nim zajistili vyšší příjem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Případ vyšetřuje italská policie, vedoucí skupiny byl umístěn do domácího vězení.

Motivací skupiny byla hodinová sazba 10 eur, která jim byla vyplácena, když vyjížděli k požáru. Podezření na dobrovolné hasiče z Ragusy padlo, když se jejich 120 výjezdů porovnalo se zhruba čtyřmi desítkami výjezdů jiných skupin ve stejném období, uvedla policie.

Vedoucí skupinky po dohodě s ostatními členy vyjížděl ze základny svým vozem, zakládal ohně, anebo hlásil fiktivní požáry. Posléze se vracel na stanici, kde čekal, až je k požáru zavolají, napsala agentura Reuters. Spiklenci k ohlašování fiktivních požárů používali buďto vlastních telefonů, anebo o to žádali přátele a rodinu.

Pouze vedoucího skupiny považuje policie za nebezpečného, a tak jej umístila do domácího vězení. Zakládal další požáry, i když ostatní už přestali.

ČTK


Klíčová slova: hasiči, podvod, Sicílie, požáryDiskuse ke článku