Neobvyklá svatba v Číně: Rodina nevěsty udala ženicha, protože pozval 200 falešných hostů, zatkla ho policie | Reflex.cz
nahoru

Neobvyklá svatba v Číně: Rodina nevěsty udala ženicha, protože pozval 200 falešných hostů, zatkla ho policie

Daniel Baret7. května 2017 • 16:50
Jeden z falešných hostů si domluvil účast na svatbě přes mobil.
Jeden z falešných hostů si domluvil účast na svatbě přes mobil.
• foto: 
Šen-si TV

Velmi neobvyklá svatba, kterou vyšetřuje policie, se v minulých dnech odehrála ve střední Číně. Ženich si na svoji vlastní svatbu pozval za svoji stranu 200 hostů, o kterých říkal nevěstě, že jsou z rodiny, nebo že jsou to přátelé. Všichni ale byli zaplaceni jako komparz. Rodina ženy považuje celou věc za podvod, nahlásila to na policii a ta povedeného novomanžela zatkla.  

Podle místních médií v provincii Šen-si, začala být rodina nevěsty podezřívavá, když už obřad začal bez rodičů ženicha. Při rozhovorech na samotné svatbě se pak zjistilo, že většina ženichem pozvaných hostů ho vůbec nezná. Rozezlená rodina nevěsty pak přivolala policii.

Falešní hosté následně v regionální televizi vypověděli, že jim jistý pan Wang zaplatil každému zhruba 80 juanů (kolem 12 dolarů), za účast na svatbě, kde měli „hrát“ rodinu a přátele. Většinou se jednalo o taxikáře a studenty. Jeden muž pak zveřejnil i komunikaci, kterou vedl se ženichem na sociální síti WeChat, kde si vyjednal cenu za svoji účast.

Čínský dopravní letoun C919 podnikl po mnoha odkladech svůj první let

Zvláštní ovšem na celé věci je, že pár se údajně znal už tři roky, ale nevěsta nikdy neviděla rodiče ženicha a každý měl i úplně jiné přátele. Podle regionálního zpravodajského webu Xibu není také stále jasné, proč vlastně muž pozval na svatbu „komparz“. Jedna ze spekulací uvádí, že jeho rodina je chudá a on se styděl. Další, že rodina nevěsty se sňatkem původně nesouhlasila a tak se snažil „ukázat“ přes mnoho pozvaných hostů v lepším světle.

Uživatelé čínských sociálních sítí ale říkají, že muž nemohl být tak chudý, protože pozvat 200 hostů něco stojí.

Podle čínských webů, které citovala televize BBC, velmi neobvyklý případ dál vyšetřuje policie.

Trumpovy trampoty s Koreou aneb Jak rozpálit své spojence dožluta
JAROSLAV ŠAJTAR 24. dubna 2017 • 15:45

Trumpovy trampoty s Koreou aneb Jak rozpálit své spojence dožluta

Nejznámější čínský chov pand velkých je obrovskou atrakcí pro turisty

Daniel Baret


Klíčová slova: Čína, svatba, podvody


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější