nahoru

Dánští vojáci se mají v Pobaltí vystříhat ruských „medových pastí“, tedy styků s krásnými ženami

Daniel Baret23. dubna 2017 • 16:00
Anna Chapmanová
Anna Chapmanová
• foto: 
Instagram

Koncem minulého roku bylo kolem 200 dánských vojáků v rámci mise NATO nasazeno v Estonsku. Jejich vojenská kontrarozvědka DDIS je mezitím ale varovala, že nemají v estonské metropoli Tallinu a městě Tartu navazovat ve svém volném čase bližší známosti se ženami. Prý mohou upadnout do takzvaných „medových pastí“. Některé z krásných žen, které se „točí“ kolem dánských vojáků, jsou prý agentky ruských tajných služeb.

Největší riziko podle rozvědky DDIS hrozí při návštěvách barů a restaurací, ale agentky se údajně nacházejí i na jiných místech, kde Dánové tráví volný čas. Podle bezpečnostních služeb se agentky mohou pokusit vojáky zdiskreditovat například natočením videí či fotografováním vojáků v choulostivých pozicích. Podobná činnost by pak sloužila k určité formě nátlaku a vydírání. 

O zprávě tajné služby informoval deník Copenhagen Post, ale v minulých dnech ji potvrdil i dánský ministr obrany Claus Hjort Frederiksen, který řekl, že tyto obavy jsou opodstatněné. „Naši vojáci mohou být vystaveni provokacím a mohou se je pokusit zdiskreditovat. Pracujeme na tom, jak tomu čelit,“ řekl Frederiksen.

Avokádový fresh, hamburger nebo zmrzlina. V Amsterdamu otevřela restaurace, kde najdete…
 

Je obvyklé, že vojáci, nejenom dánští, na zahraničních misích, pokud je to možné, ve svém volnu často vyhledávají služby prostitutek. Mnohdy pak o tom referují média a označují to za „skandální“. Některé ženy přitom skutečně mohou pracovat jako agentky jiných států.

V zámořských územích Francie začaly volby, výsledek je otevřený

 

 

Daniel Baret


Klíčová slova: NATO, Rusko, PobaltíDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,400
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější