Dánští vojáci se mají v Pobaltí vystříhat ruských „medových pastí“, tedy styků s krásnými ženami | Reflex.cz
nahoru

Dánští vojáci se mají v Pobaltí vystříhat ruských „medových pastí“, tedy styků s krásnými ženami

Daniel Baret23. dubna 2017 • 16:00
Anna Chapmanová
Anna Chapmanová
• foto: 
Instagram

Koncem minulého roku bylo kolem 200 dánských vojáků v rámci mise NATO nasazeno v Estonsku. Jejich vojenská kontrarozvědka DDIS je mezitím ale varovala, že nemají v estonské metropoli Tallinu a městě Tartu navazovat ve svém volném čase bližší známosti se ženami. Prý mohou upadnout do takzvaných „medových pastí“. Některé z krásných žen, které se „točí“ kolem dánských vojáků, jsou prý agentky ruských tajných služeb.

Největší riziko podle rozvědky DDIS hrozí při návštěvách barů a restaurací, ale agentky se údajně nacházejí i na jiných místech, kde Dánové tráví volný čas. Podle bezpečnostních služeb se agentky mohou pokusit vojáky zdiskreditovat například natočením videí či fotografováním vojáků v choulostivých pozicích. Podobná činnost by pak sloužila k určité formě nátlaku a vydírání. 

O zprávě tajné služby informoval deník Copenhagen Post, ale v minulých dnech ji potvrdil i dánský ministr obrany Claus Hjort Frederiksen, který řekl, že tyto obavy jsou opodstatněné. „Naši vojáci mohou být vystaveni provokacím a mohou se je pokusit zdiskreditovat. Pracujeme na tom, jak tomu čelit,“ řekl Frederiksen.

Avokádový fresh, hamburger nebo zmrzlina. V Amsterdamu otevřela restaurace, kde najdete…
 

Je obvyklé, že vojáci, nejenom dánští, na zahraničních misích, pokud je to možné, ve svém volnu často vyhledávají služby prostitutek. Mnohdy pak o tom referují média a označují to za „skandální“. Některé ženy přitom skutečně mohou pracovat jako agentky jiných států.

V zámořských územích Francie začaly volby, výsledek je otevřený

 

 

Daniel Baret


Klíčová slova: NATO, Rusko, Pobaltí


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější