nahoru

Stávka na berlínských letištích potrvá až do středy. Lety mezi Berlínem a Prahou jsou zrušeny

ctk 13. března 2017 • 10:26
Stávka na berlínských letištích potrvá až do středy. Lety mezi Berlínem a Prahou jsou zrušeny
foto: Reuters

Odborový svaz Verdi se rozhodl prodloužit stávku pozemního personálu berlínských letišť Tegel a Schönefeld do středečního rána, tedy o jeden den. Kvůli protestu již tato letiště musela přikročit ke zrušení téměř všech dnešních letů, včetně šesti spojů mezi Berlínem a Prahou.

Stávka začala dnes v 04:00 SEČ a původně měla skončit v úterý v 05:00 SEČ. Svaz Verdi nicméně oznámil, že protest potrvá až do středy 05:00 SEČ. Mluvčí berlínských letišť uvedl, že stávka si dnes vyžádala odvolání celkem 660 letů. Vyzval pasažéry, aby se před cestou u svých aerolinek informovali o aktuálního stavu konkrétního letu.

Odborový svaz Verdi se pomocí stávek snaží prosadit zvýšení mezd pro zhruba 2000 zaměstnanců pozemního personálu na 12 eur (324 korun) na hodinu ze současných zhruba 11 eur (297 korun) na hodinu, a to v rámci jednoleté kolektivní smlouvy.

Předchozí 25hodinová stávka pozemního personálu skončila v sobotu ráno. Kvůli tomuto protestu bylo zrušeno téměř 700 letů, včetně čtyř spojů mezi Berlínem a Prahou.

ctk


Klíčová slova: stávka, letiště, NěmeckoDiskuse ke článku