Neuvěřitelné: Saúdský král má v Indonésii 1500 členů doprovodu, včetně 25 princů z rodiny | Reflex.cz
nahoru

Neuvěřitelné: Saúdský král má v Indonésii 1500 členů doprovodu, včetně 25 princů z rodiny

Daniel Baret3. března 2017 • 09:30
Neuvěřitelné: Saúdský král má v Indonésii 1500 členů doprovodu, včetně 25 princů z rodiny
foto: Profimedia.cz

Když král Saúdské Arábie Salmán bin Abd al-Azíz (81) ve středu přistál na letišti Halim Perdanakusuma v indonéské Jakartě, místní média i veřejnost nevěřila vlastním očím. Delegaci při jeho státní návštěvě tvořilo 1500 lidí, včetně 10 ministrů a 25 princů královské rodiny. Přivezlo je šest obřích Boeingů, několik menších soukromých letadel a nejrůznější materiál včetně dvou opancéřovaných vozů Mercedes skrývalo ve svých útrobách vojenské nákladní letadlo Hercules.

Bohatá saúdskoarabská královská rodina někdy využívá státních návštěv i k „výletům“ po světě, které připomínají spíše masovou turistiku. Když byl král v červenci 2015 ve Francii, tak kromě státnických povinností zavítal s tisícičlenným doprovodem i na Riviéru, kde byli Saúdové u moře na dovolené. Podobné to bude i teď v Indonésii. Do pátku probíhá oficiální program a pak bude část delegace šest dní na dovolené na ostrově Bali.

Předtím byl Salmán v Malajsii, kde měla jeho delegace „pouze“ 600 členů. V Indonésii přibyla početná skupina podnikatelů a také přátelé a rodinní příslušníci, kteří ho doprovodí na Bali.

Muslimy v Indonésii šokovalo veřejné promítání porna, způsobilo to i dopravní zácpu

Panovník a jeho delegace si vezou sebou také vše potřebné. Královské letadlo má například vlastní pozlacený eskalátor, pomocí kterého hůře chodící král vystupuje ze stroje. Jenom do Indonésie bylo přivezeno 459 tun nákladu, většina z něj byla vyložena na Bali.

V indonéském hlavním městě Jakartě pak delegace obsadila hotely Westin, Marriott, Raffles a Ritz-Carlton. Jen ve Westinu si pronajala 200 pokojů.

Festival mrtvých: Indonéští vesničané po třech letech vyměňují šaty svým zemřelým předkům

Velmi nezvyklá je i délka cesty po Asii. Celkem bude trvat 31 dnů. Král Salmán se svým početným doprovodem navštíví postupně Malajsii, Indonésii, Brunej, Japonsko, Čínu, Maledivy a Jordánsko.

Jen do Indonésie „přivezl“ ze Saúdské Arábie investice v hodnotě 25 miliard dolarů.

Saúdská Arábie je pro mnoho zemí světa kvůli vývozu ropy významným obchodním partnerem a dnes také důležitým investorem a dovozcem velkého množství zboží. Její islamistický režim je ale často obviňován z finanční i vojenské podpory radikálních muslimských skupin po celém světě a z vývozu myšlenek a idejí fundamentalistického islámu.

Když je duševní porucha tabu: Indonésie drží nemocné v mimořádně krutých podmínkách
Indonéští záchranáři našli na východě země trosky letadla, které zmizelo v neděli z radarů

Daniel Baret


Klíčová slova: Indonésie, Saúdská Arábie, islám


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější