nahoru

Předstírala, že je černoška. Teď ženě s českými kořeny hrozí život na ulici a práci jí nabízejí jen v pornu

sta, info.cz28. února 2017 • 13:30
Předstírala, že je černoška. Teď ženě s českými kořeny hrozí život na ulici a práci jí nabízejí jen v pornu
foto: Profimedia.cz

Falešná černoška s českými kořeny Rachel Dolezalová možná brzy skončí jako bezdomovkyně. Žena, která se proslavila tím, že desetiletí vodila úřady za nos a vydávala se za Afroameričanku, je kvůli ostudě už dlouho nezaměstnaná. Nabídky práce má bývalá univerzitní profesorka a známá aktivistka jen od pornofilmů nebo z televizních reality show. Řekla to britskému deníku The Guardian.

Američanka s českými a německými kořeny bývala kdysi aktivistkou za rasovou rovnost. Ve městě Spokane ve státě Washington zastávala přední funkci v Národní asociaci etnických menšin.

Její kariéru ale předloni zastavil skandál, když její rodiče prozradili, že Dolezalová se s tmavou pletí nenarodila a doložili vše fotografiemi z jejího dětství, kde je ještě jako blonďatá dívka s rovnými vlasy. Z předsednictva organizace hájící práva Afroameričanů tak musela odejít. Tvrzení o bělošském původu do poslední chvíle popírala.

Nyní o sobě vydává knihu „V plných barvách: Moje místo v černém a bílém světě“. Po aféře stále hledá práci, svoji rodinu živí z potravinových lístků a neví z čeho zaplatí nájem na březen, postěžovala si v rozhovoru pro The Guardian. I když prý poptala kolem stovky pracovních nabídek, nikdo ji nenabídl ani místo ve skladu.

DALŠÍ INFORMACE A FOTOGRAFIE NAJDETE NA WEBU INFO.CZ >>>

sta, info.cz


Klíčová slova: USA, Rachel Dolezelova, černoškaDiskuse ke článku