nahoru

Neuvěřitelné: Pilot v Kanadě se opil tak, že byl zatčen přímo v kabině letadla

Daniel Baret1. ledna 2017 • 17:06
Opilý pilot může být obviněn z obecného ohrožení.
Opilý pilot může být obviněn z obecného ohrožení.
• foto: 
flysunwing.com

I ve velmi civilizované, bezpečné a spořádané zemi, jakou je bezesporu Kanada, se někdy odehrají věci, nad kterými zůstává rozum stát. V sobotu ráno místního času byl na letišti v Calgary zadržen pilot přímo v kokpitu letadla, protože byl silně opilý a zkolaboval. Představa, že by se strojem i odletěl, je hrůzostrašná.

Incident se odehrál v sobotu ráno místního času na letišti v kanadském Calgary. Stroj patřil nízkonákladové letecké společnosti Sunwing. Pilot letadla byl po upozornění zaměstnanců aerolinek zadržen před odletem přímo v kabině stroje. Podle některých svědectví v kokpitu dokonce předtím zkolaboval. Informoval o tom například web kanadských novin The Globe and Mail.

Jak oznámila policie, tak sedmatřicetiletý muž měl dvě hodiny po zatčení v těle trojnásobnou dávku alkoholu, než je zákonný limit.

20 nejhorších leteckých společností světa. Je mezi nimi i nízkonákladovka z Prahy

Letadlo zajišťovalo linku mezi Calgary a mexickým letoviskem Cancún a na palubě bylo 99 cestujících a 6 členů posádky. Stroj pak bezpečně odletěl a přistál s jiným pilotem.

Opilý pilot může být obviněn z obecného ohrožení. Muselo se dokonce čekat, až vystřízliví, než se dostavil před soudce.

Podle policie měl tento případ „veškerý potenciál možné katastrofy“ a pilota zřejmě čeká vězení. Zástupci policie naopak pochválili zbytek posádky, která se podle nich zachovala velmi profesionálně.

Vánoce jako svátky klidu? Ne na britském letišti či silnicích
Zrušte to! Hlasujte pro nejzbytečnější a nejškodlivější českou či evropskou byrokracii

Daniel Baret


Klíčová slova: piloti, letadlo, alkohol, opilost, KanadaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,810
22,760
28,510
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější